Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 17 gru 2018, 11:45     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

T-REX

Pasjonat

Pasjonat

• Pochwały: 2

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post03 gru 2018, 13:25

Ojojoj! jesteś w szarej strefie - obstawiam że 100% społeczeństwa jest często w szarej strefie. Nie zgłosiłeś prezentów ślubnych, darowizny od babci, kolega pomógł ci w przeprowadzce czy zrobić remont. to wszystko w tym kraju jest tylko kwestią opłacalności wykrycia. Nie da się być w 100% fair wobec tego państwa, skoro od nastroju i douczenia urzędnika zależy jak zinterpretuje prawo podatkowe, a jego decyzja i tak nigdy nie będzie na tyle ostateczna byś był pewien że nie pójdziesz z torbami... Jesteśmy na forum o robieniu pieniędzy, rozpatrujmy sprawę w kategorii - opłaca się lub nie. A wolny człowiek zrobi jak uważa, i poniesie ( lub nie) tego konsekwencje. Ja twierdzę, że na ogół się nie opłaca trafisz na naczelnika buca, babę podczas preriodu ( sorki A. :564: ) I masz kłopoty nie warte tej świeczki. W tym kraju opłaca się tylko zostać posłem/senatorem, i to jest pewne jak śmierć i podatki.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję
Awatar użytkownika

Nendo

Gaduła

Gaduła

Nieprzeczytany post03 gru 2018, 15:00

Całkowicie się z Tobą zgadzam Tyranozaurusie...

rototen

Uczestnik

Uczestnik

Nieprzeczytany post05 gru 2018, 21:03

Cześć wszystkim.
A ja mam pytanie z trochę innej strony. Planuję otworzyć rachunek w IC Markets, czyli u australijskiego brokera. PIT chciałbym rozliczyć, tylko zastanawiam się, czy są jakieś konsekwencje tego, że gram a brokera spoza UE?
Chodzi mi o sytuację, gdzie z małego kapitału wpłaconego wygeneruję wysoki zysk i to będzie widoczne na PIT'cie. Będzie jasne, że zrobiłem to na wysokiej dźwigni, która jest 'nielegalna' w UE. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Kary, albo coś?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post06 gru 2018, 10:05

rototen pisze:Cześć wszystkim.
A ja mam pytanie z trochę innej strony. Planuję otworzyć rachunek w IC Markets, czyli u australijskiego brokera. PIT chciałbym rozliczyć, tylko zastanawiam się, czy są jakieś konsekwencje tego, że gram a brokera spoza UE?
Chodzi mi o sytuację, gdzie z małego kapitału wpłaconego wygeneruję wysoki zysk i to będzie widoczne na PIT'cie. Będzie jasne, że zrobiłem to na wysokiej dźwigni, która jest 'nielegalna' w UE. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Kary, albo coś?

Pozdrawiam.

Nic takiego nie ma na ten moment. A czy coś (i co) wymyślą? Kto ich wie... ;)
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- XTB (Pakiet książek) - Dukascopy (narzędzia do JForex) - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

investing1000

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post06 gru 2018, 21:42

rototen pisze:Cześć wszystkim.

Pozdrawiam.

Przecież w PIT nie wykazujesz jaki kapitał wpłaciłeś. Wykazujesz tylko ile zarobiłeś. To skąd ma ktoś wiedzieć czy 100 złotych zarobiłeś od wpłaconych 10 złotych, czy od wpłaconych 10 tysięcy złotych?
Poprzednia

Wróć do Forex - dyskusje ogólne