Fibo i Harmonia Rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Witam wszystkich.
Dziś pozycja stratna na tapecie, ładne wejście wręcz książkowe, niestety pod prąd i poszło na stopy, jedyny plus tutaj to ciasny stop, ale wiadomo nie ma 100% skuteczności, to mit :)

Samo wejście, pokusiłem się o zagranie pod prąd dostałem po paluchach.
1. równość odcinków [ zielone kwadraty ]
2. zniesienia fibo całego ruchu, kolor niebieski, pierwsza reakcja na 61,8 \ druga przewidywana na 78,6 czyli popularny GARTLRY
3. mierzenie mniejsze zewnętrzne czerwone, reakcja na 78,6 \ kolejna przewidywana to 127,2 czyli popularny BUTTERFLY

wszystko to skupiło się w jednym miejscu z dokładnością do paru pips wejście było jak widać z palca
no cóż jak zobaczę coś takiego jeszcze raz to też wejdę, no może postaram się by było bardziej z trendem :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Dziś będę polował na wejścia w tym rejonie, EURUSD myślę że zasługuje na szczególną uwagę.

slajd 1
1. korekta całego ruchu spadkowego do 32,8
2. mierzenie mniejsze 78,6 [ poprzednia reakcja na poziom 61,8 co może dać potencjalnego gareleya ]
3. ostatni szczyt [ możliwa zmiana biegunów, kolor żuły ]
4. ekspansja 61,8
5. okrągła liczba
miejsce dość ciasne może być interesująco

kolejne mierzenie pokazuje możliwość wybicia ceny w górę do następnego okrągłego poziomu

sladjd 2
1.korekta całego ruchu w górę do poziomu 61,8
2. mierzenie mniejsze poziom 78,6 [ poprzednia reakcja na poziom 61,8 kolor zielony ]
3. mierzenie zewn zewnętrzne 127,2
4. ekspansja 161,8
5. okrągła liczba

jak widać nazbierało nam się tego zobaczymy co cena zrobi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Dobrze jest pitero byle do przodu.
ps. pedro dzieki za zmiane podpisu
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

piotr willer pisze:Witam wszystkich.
Dziś pozycja stratna na tapecie, ładne wejście wręcz książkowe, niestety pod prąd i poszło na stopy, jedyny plus tutaj to ciasny stop, ale wiadomo nie ma 100% skuteczności, to mit :)

Samo wejście, pokusiłem się o zagranie pod prąd dostałem po paluchach.
1. równość odcinków [ zielone kwadraty ]
2. zniesienia fibo całego ruchu, kolor niebieski, pierwsza reakcja na 61,8 \ druga przewidywana na 78,6 czyli popularny GARTLRY
3. mierzenie mniejsze zewnętrzne czerwone, reakcja na 78,6 \ kolejna przewidywana to 127,2 czyli popularny BUTTERFLY

wszystko to skupiło się w jednym miejscu z dokładnością do paru pips wejście było jak widać z palca
no cóż jak zobaczę coś takiego jeszcze raz to też wejdę, no może postaram się by było bardziej z trendem :564:


Piotr jak wyznaczasz trend? Po prostu rozpoznajesz niższe szczyty i niższe dołki?
Cenka opada

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

CO do trendu to masz racje i jednocześnie sie mylisz, już wyjaśniam
Podstawa to tak jak opisałeś wyższe szczyty i dołki trend wzrostowy, niższe dołki i szczyty trend spadkowy.

Tak wygląda teoria książkowa i niby wsystko jest cacy, a w praktyce nie wiele to daje, bo jak kupisz to się okaże że kupiłeś na szczucie i dupa \ jak sprzedasz to się okaże że sprzedałeś znowu na dołku i .... dupa

Wyjaśnię to wsystko na dzisiejszej transakcji i powiem jak ja to widzę.

1. Spójrz na mój slajd 1, widzisz na dole parę USDJPY akurat na H1 ale masz tam również W1\D1\H4\H1M30\M15\M5
2. moim ulubionym TF [ time frame \ czas na jakim gram ] to H1 tam szukam trendu, tu akurat jest spadkowy.
3. spójrz teras na czasy W1\D1 tam mamy trend wzrostowy [ czyli gram kont trendowo ]
4. jak widzisz zależne od TF różnie można interpretować trend, cała zabawa polega na tym by określić jak silny jest trend i kiedy jest jego koniec by nie umoczyć
5. Slajd 1 H1 tu widzisz trend spadkowy [ coraz niższe dołki i szczyty ] widzisz również korektę w górę gdzie ja zagrałem na samym jej szczycie pozycje krótką czyli zgodnie z trendem.
6. powody zajęcia transakcji
a] korekta całego ruchu spadkowego do 32,8 kolor niebieski
b] korekta mniejsza ruchu spadkowego do 61,8 kolor zielony
c] ostatni dołek kolor żółty
d] okrągła liczba poziom psychologiczny
e] połączenie współczynników 32,8\61,8 to tak zwane poziomy dinapolego silnie odwracają trend [ a wszystkie mamy je w ciasnej strefie ] wejście odrobinę spóźnione ale jest ok
7. jak widać wyznaczyłem trend i z nim sprzedałem ale teras haczyk :!: :!: :!: :!: :!:
8. slajd 2 to M5 trend wzrostowy ja sprzedałem na jego szczycie czyli zagrałem kont trendowo . . . . . .
9. musisz sobie wybrać 2 TF i na ich podstawie wyznaczać trend i zawsze z nim graj [ trend główny ] w moim przypadku to H1, tylko pamiętaj żeby sprawdzić D1\H4 czy np. nie ma tam miejsca ważnego dla rynku w którym może on zareagować i zmienić kierunek jak tutaj, jeśli byś cały czas grał z trendem mniejszym M5 i kupował do byś stracił bo doszedł on do miejsca wyznaczonego na wyższym interwale H1 jako możliwy punkt zwrotny i powrót do trendu spadkowego
10. na takie punkty zwrotne uważaj nie zależnie na jakim TF grasz
11. podsumowanie, zawsze są dwa trendy ten główny w kierunku którego grasz i ten mniejszy [ korekta ] na którego końcu zawsze ustawiasz zlecenie, zgodnie z większym trendem [ musisz się dokładnie nauczyć określać trend, korektę, na różnych TF wybrać ulubione i grać, i im ciaśniejszy stop tym lepiej dla ciebie\ w mojej ocenie ]

Trenuj wyznaczanie takich możliwych stref zmiany trendu na różnych TF, jak złapiesz o co chodzi to zrobisz milowy krok do przodu powodzenia

W razie jeszcze jakiś pytań wstawiaj slajd i pytaj, jak mogę to pomogą
Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Dzięki za wyjaśnienie.
Cenka opada

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

piotr willer pisze:Dziś będę polował na wejścia w tym rejonie, EURUSD myślę że zasługuje na szczególną uwagę.

slajd 1
1. korekta całego ruchu spadkowego do 32,8
2. mierzenie mniejsze 78,6 [ poprzednia reakcja na poziom 61,8 co może dać potencjalnego gareleya ]
3. ostatni szczyt [ możliwa zmiana biegunów, kolor żuły ]
4. ekspansja 61,8
5. okrągła liczba
miejsce dość ciasne może być interesująco

kolejne mierzenie pokazuje możliwość wybicia ceny w górę do następnego okrągłego poziomu

sladjd 2
1.korekta całego ruchu w górę do poziomu 61,8
2. mierzenie mniejsze poziom 78,6 [ poprzednia reakcja na poziom 61,8 kolor zielony ]
3. mierzenie zewn zewnętrzne 127,2
4. ekspansja 161,8
5. okrągła liczba

jak widać nazbierało nam się tego zobaczymy co cena zrobi.

podsumowanie dnia
No szkoda, chciałem wejść w punkt a cena nie doszła do mojej strefy zabrakło jej 2 pisy i poszła ładnie w górę ale jutro też mamy dzień :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Tutaj uważam że cena pokazał kierunek czyli silne uderzenie w duł niewielka korekta i dalsze spadki spadki.
Ale mamy tu 2 potencjalne miejsca do zajęcia pozycji krótkich, myślę że lepsze będzie pierwsze
wejście 1
1. korekta ruchu spadkowego do 32,8
2. ekspansja 61,8
3. okrągła liczba
4 zmiana biegunów

wejście 2
1. korekta ruchu spadkowego do 50
2. równość korekt
3 zmiana biegunów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Mamy tutaj dość ciekawą sytuacje, ostatnia świeca objęcia [ D1\H4] wydaje się że pokazała kierunek ruchu natomiast w chwili obecnej cena robi korekta, jej koniec może wypaść w punkcie 78,6 co da nam głowę z ramionami
1. korekta ruchu spadkowego do 78,6 \ poprzednia reakcja na 50 możliwy leonardo
2. równość odcinków
3. możliwa głowa i ramiona
4. zmiana biegunów \ nie jest zbyt wyraźna ale myślę że możną ją uznać


ja sobie gadu gadu a wejście odjechało be zemnie i to takie co do pipsa :561:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ahmed
Gaduła
Gaduła
Posty: 225
Rejestracja: 06 kwie 2009, 00:50

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Ahmed »

Też tam grałem ale z innego powodu dane trochę pomogły.

Obrazek
Cenka opada

ODPOWIEDZ