Eurex - FX

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Mało szczegółów...

Jak wygląda obrót od praktycznej strony?
Gdzie założyć konto? Jakie wymagane depo? kto robi clearing? na ile house'y są wiarygodne? A może to third party i nikt nie ma z niczym nic wspólnego? Co będą agregować? Skąd płynność? Od kowalskich i szmitów? Z bloomberga? z Saxo? Czym się różni Eurex od LMAX? Takie pytania od laika na początek :wink:

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: zz »

Hmmm,jeżeli to będzie,to mamy problem rozwiązany,może nie będzie takich super warunków jak na CME// prowizje,dżwignia razy 187 itp.//,lecz będziemy mieli wreszcie normalność.
Stforex,jest już technicznie możliwość // są instrumenty// które mogą łączyć ich płynność z CME i interbankiem .
Ciekawe pytanie,GPW już pracuje na Euronex,pytanie,czy można podpiąć Euronex pod Eurex?.

Pozdrawiam
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camaro69

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Nie rozumiem stwierdzenia mało szczegółów,przecież to giełda i z ogromnym wyprzedzeniem oraz pełną przejrzystością mamy czarno na białym od specyfikacji aż po wymagania dla market makerów .Wystarczy kliknąć niżej niż tekst z linku reptile

https://www.eurexchange.com/blob/exchan ... 13186e.pdf

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Wybacz jeśli moja wypowiedź zabrzmiała opryskliwie. Po prostu nic z tego nie rozumiem i zapewne wielu karmionych forex-papką traderów (jak ja) też nie... Reptil, ZZ, czy Ty - czytam właśnie Twoje artykuły o inwestowaniu na różnych rynkach i jestem zachwycony :D - jesteście doświadczonymi inwestorami z wielką wiedzą. Czyżby prośba o jej uchylenie była aż taką impertynencją? :wink:

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: zz »

Stforex pisze:Wybacz jeśli moja wypowiedź zabrzmiała opryskliwie. Po prostu nic z tego nie rozumiem i zapewne wielu karmionych forex-papką traderów (jak ja) też nie... Reptil, ZZ, czy Ty - czytam właśnie Twoje artykuły o inwestowaniu na różnych rynkach i jestem zachwycony :D - jesteście doświadczonymi inwestorami z wielką wiedzą. Czyżby prośba o jej uchylenie była aż taką impertynencją? :wink:
O, to nie proś...,ponieważ się rozczarujesz,żaden z nas nie ma czarodziejskiej różczki,to jest po porostu bardzo ciężka praca.// ot,cała tajemnica//

Pozdrawiam
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camaro69

Re: Eurex - FX

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Stforex - nie zabrzmiała opryskliwie,dziwiłem się tylko czemu pytasz o wszystko co już w linku podanym przez reptile się znajduje ;-)

ODPOWIEDZ