eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

rookie2 pisze:
30 lis 2020, 19:55
ninjaproject pisze:
30 lis 2020, 19:26
:oops: Ehm, ehm, muszem złożyć samokrytykę.
Rzeczywiście, w tamtym wypadku PF = 0.9.
Nie wiem co mnie zaćmiło.
:564:
Zdarza się najlepszym. Każdy może się zafiksować. Nic się nie stało i nie ma tematu.
3maj się i zieloności :568: :564:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

@krab29, tak teraz na szybko rzuciłem okiem na ten prosty test świecy o 12:45. Trzeba lekko zmodyfikować ten kod, bo liczy świece weekendowe i na dodatek jest bug w jforex albo tak po prostu to działa, w kazdym razie dodatkowo trzeba świece z niedzieli odfiltrować dodając warunek żeby nie liczyło świec z wolumenem 0. Więc ten kod będzie wyglądał tak

Kod: Zaznacz cały

package jforex;

import java.util.*;

import com.dukascopy.api.*;

public class Strategy_30112020_navi implements IStrategy {
    private IEngine engine;
    private IConsole console;
    private IHistory history;
    private IContext context;
    private IIndicators indicators;
    private IUserInterface userInterface;    
    
    public OfferSide side = OfferSide.BID;
    
    private int up = 0;
    private int down = 0;
    
    public void onStart(IContext context) throws JFException {
        this.engine = context.getEngine();
        this.console = context.getConsole();
        this.history = context.getHistory();
        this.context = context;
        this.indicators = context.getIndicators();
        this.userInterface = context.getUserInterface();
    }

    public void onAccount(IAccount account) throws JFException {
    }

    public void onMessage(IMessage message) throws JFException {
    }

    public void onStop() throws JFException {
        print("skuteczność wzrostowe : " + ((up * 100) / (up + down)) + "%" );
        print("skuteczność spadkowe : " + ((down * 100) / (up + down)) + "%");
    }

    public void onTick(Instrument instrument, ITick tick) throws JFException {
    }
    
    public void onBar(Instrument instrument, Period period, IBar askBar, IBar bidBar) throws JFException {
        
        Date date = new Date(bidBar.getTime());
        
        IBar bar = history.getBar(instrument, Period.FIFTEEN_MINS, side, 1);
        
        if (date.getDay() != 6 && date.getDay() != 7 && bar.getVolume() != 0) { 
        if (period.equals(Period.FIFTEEN_MINS)) { // bo szukamy na M15
            if (date.getHours() == 12 && date.getMinutes() == 45) {
            if (isBullBar(bar)) {
                up++;   
            } else {
                down++;
            }
            
            print("up : " + up + " down: " + down + " " + bar);
            //context.pause();
        }
        }
        }
        
    }
    
    public boolean isBullBar(IBar bar) {
        return (bar.getOpen() > bar.getClose()) ? false : true;
    }
    
    public void print(Object o) {
        console.getOut().println(o);
    }
    
}
I okazuje się że takie naiwne podejście dałoby w zeszłym miesiącu 61% skuteczności przy obstawianiu wzrostowych, a za 3 miesiące wstecz byłoby to 56% na EU heh.

btw. na końcu testu wykonywana jest funkcja onStop(). Albo po zatrzymaniu strategii. Można tam wypisywać te wartości.

Więc plan minimum do zarabiania spełniony, bo potrzeba min. 55% przy stałym ryzyku na każdy trejd :think:

btw. Tutaj jest ten sam test tylko ze wstawianiem pionowych linii na tych świecach. Tylko pozmieniali coś i dodali teraz Real-Time i After-Finish w Custom Settings w ustawieniach testu, więc trzeba dać RealTime i nie naciskać stop tylko pause. I miec zaznaczone żeby pokazywało wykres "visual mode"

Kod: Zaznacz cały

package jforex;

import java.util.*;

import com.dukascopy.api.*;
import com.dukascopy.api.drawings.*;
import java.awt.Color;

public class Strategy_30112020_navi implements IStrategy {
    private IEngine engine;
    private IConsole console;
    private IHistory history;
    private IContext context;
    private IIndicators indicators;
    private IUserInterface userInterface; 
    private IChart chart;   
    
    public OfferSide side = OfferSide.BID;
    
    private int up = 0;
    private int down = 0;
    
    IChartObjectFactory factory = null;
    
    public Instrument selectedInstrument = Instrument.EURUSD;
    
    private int counter = 0;
    
    public void onStart(IContext context) throws JFException {
        this.engine = context.getEngine();
        this.console = context.getConsole();
        this.history = context.getHistory();
        this.context = context;
        this.indicators = context.getIndicators();
        this.userInterface = context.getUserInterface();
        
        this.chart = context.getChart(selectedInstrument);
        factory = chart.getChartObjectFactory();    
    }

    public void onAccount(IAccount account) throws JFException {
    }

    public void onMessage(IMessage message) throws JFException {
    }

    public void onStop() throws JFException {
        print("skuteczność wzrostowe : " + ((up * 100) / (up + down)) + "%" );
        print("skuteczność spadkowe : " + ((down * 100) / (up + down)) + "%");
    }

    public void onTick(Instrument instrument, ITick tick) throws JFException {
    }
    
    public void onBar(Instrument instrument, Period period, IBar askBar, IBar bidBar) throws JFException {
        
        Date date = new Date(bidBar.getTime());
        
        IBar bar = history.getBar(instrument, Period.FIFTEEN_MINS, side, 1);
        
        if (date.getDay() != 6 && date.getDay() != 7 && bar.getVolume() != 0) { 
        if (period.equals(Period.FIFTEEN_MINS)) { // bo szukamy na M15
            if (date.getHours() == 12 && date.getMinutes() == 45) {
            if (isBullBar(bar)) {
                up++;   
                // dodaj linie na wykres
                IVerticalLineChartObject line = factory.createVerticalLine(getLabel(instrument), bar.getTime());
                line.setColor(Color.RED);
                chart.add(line);
            } else {
                down++;
            }
            
            print("up : " + up + " down: " + down + " " + bar);
            //context.pause();
        }
        }
        }
        
    }
    
    protected String getLabel(Instrument instrument) {
        return instrument.name() + System.currentTimeMillis() + (counter++);
    }
    
    public boolean isBullBar(IBar bar) {
        return (bar.getOpen() > bar.getClose()) ? false : true;
    }
    
    public void print(Object o) {
        console.getOut().println(o);
    }
    
}
I dopiero tutaj widać że jest sporo małych świec, prawie doji hyhy. Więc jednak nie jest tak kolorowo jak się wydawało na początku jak pierwszy raz bez visual mode puścisz test.

No ale tak mniej więcej sobie testuję wstępnie różne rzeczy
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Na pewno są układy z 60-70%. Ogólnie to z normalną robotą mam urwanie głowy. Uciekam w miasto.
Testy robię od początku roku do teraz - 30 XI i potwierdzam długimi z 10 czy 20 lat do 31 XII 2019. Ale jeden długi test zajmuje 10-12minut. Ja lubię średnie. Test z miesiąca czy 3 jest za krótki.
Próbuj i pamiętaj o danych - czas letni/zimowy.
Pozdrawiam i uciekam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
02 gru 2020, 08:38
Na pewno są układy z 60-70%.
Chetnie poznam te układy na 60% a szczególnie 70%. Przy SL=TP juz byłaby super strategia ;)
ALe taki jeden "zielony" podobno zna układy nawet na 90%. No no.... .Tylko pozazdrościć ;)

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Cblondyn pisze:
02 gru 2020, 09:43
krab29 pisze:
02 gru 2020, 08:38
Na pewno są układy z 60-70%.
Chetnie poznam te układy na 60% a szczególnie 70%. Przy SL=TP juz byłaby super strategia ;)
ALe taki jeden "zielony" podobno zna układy nawet na 90%. No no.... .Tylko pozazdrościć ;)
Nie rozumiesz, nie czytasz uważnie, zafiksowałeś się na pipsy. Nie ma mowy u mnie o sl=tp. Może być tak, że masz 15 czerwonych świec i 5 zielonych w 20 dniach. Ale czerwone są po 5pipek, a zielone po 50pipek. Natomiast jak dobrze rozumiem te opcje binarne, ważny jest jedynie kolor świecy, a nie jej długość. Mówię tylko o tym by w ciągu roku/ 10 lat mieć stałą serię powyżej 55% świec jednego koloru i wtedy zarabiamy mimo złodziejskich warunków 90 na 100. I nie coś intuicyjnego jak np. zwierzaki, engulfy czy jakieś inne układy świecowe. Po prostu siadam o godz. xx:xx, otwieram, o godz. xx:xx zamykam i tyle. Taki człeko automat.
W marcu jak zaczęła się koronka, było luźniej z czasem, to usiadłem do świczek i zauważyłem, że te o 14-15 jak są dane w usa to są w większości na zielono. Miałlem zrobić ea, ale koronka szybko siię skończyła w maju i ja mam tak do teraz. Nie ma chwili wollnego. Ale wtedy nie wiedziałem o opcjach i miałem pomysł z ea, na granie zawsze up, z ciasnym sl (statystycznie z dolnego knota) i wyjściem po godzinie. Ale wtedy byłem zupełnie zielony z ea, teraz jestem tylko zielony :D . Problemem był też kalendarz letni/zimowy.
Skoro tylle wiesz, to może podzielisz się kodem jak to napisać. Czas w eu i usa i wylkuczający dni gdzie czasy nie są takie same w sensie letni/letni i zimowy/zimowy :?: :?: Może mnie zaskoczysz, bo jest taki ktoś, pisałem o tym, ale bez obrazy - nie miałem na myśli ciebie. :568:
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

No i cisza. Kodu ni ma. Nie było w uczonych księgach. :D
Pozdrawiam wszystkich, zieloności.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6651
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

krab29 pisze:
02 gru 2020, 17:47
Cblondyn pisze:
02 gru 2020, 09:43
krab29 pisze:
02 gru 2020, 08:38
Na pewno są układy z 60-70%.
Chetnie poznam te układy na 60% a szczególnie 70%. Przy SL=TP juz byłaby super strategia ;)
ALe taki jeden "zielony" podobno zna układy nawet na 90%. No no.... .Tylko pozazdrościć ;)
Nie rozumiesz, nie czytasz uważnie, zafiksowałeś się na pipsy. Nie ma mowy u mnie o sl=tp. Może być tak, że masz 15 czerwonych świec i 5 zielonych w 20 dniach. Ale czerwone są po 5pipek, a zielone po 50pipek. Natomiast jak dobrze rozumiem te opcje binarne, ważny jest jedynie kolor świecy, a nie jej długość. Mówię tylko o tym by w ciągu roku/ 10 lat mieć stałą serię powyżej 55% świec jednego koloru i wtedy zarabiamy mimo złodziejskich warunków 90 na 100. I nie coś intuicyjnego jak np. zwierzaki, engulfy czy jakieś inne układy świecowe. Po prostu siadam o godz. xx:xx, otwieram, o godz. xx:xx zamykam i tyle. Taki człeko automat.
W marcu jak zaczęła się koronka, było luźniej z czasem, to usiadłem do świczek i zauważyłem, że te o 14-15 jak są dane w usa to są w większości na zielono. Miałlem zrobić ea, ale koronka szybko siię skończyła w maju i ja mam tak do teraz. Nie ma chwili wollnego. Ale wtedy nie wiedziałem o opcjach i miałem pomysł z ea, na granie zawsze up, z ciasnym sl (statystycznie z dolnego knota) i wyjściem po godzinie. Ale wtedy byłem zupełnie zielony z ea, teraz jestem tylko zielony :D . Problemem był też kalendarz letni/zimowy.
Skoro tylle wiesz, to może podzielisz się kodem jak to napisać. Czas w eu i usa i wylkuczający dni gdzie czasy nie są takie same w sensie letni/letni i zimowy/zimowy :?: :?: Może mnie zaskoczysz, bo jest taki ktoś, pisałem o tym, ale bez obrazy - nie miałem na myśli ciebie. :568:
Pozdrawiam
Chyba nie za bardzo zrozumiałes o co pytałem. Powtarzam. Pytałem o układ o skuteczności 70%. Czyli setup/patern który realizuje nasz plan/założenie ze wspomnaną skutecznością. Dlaczego o niego pytałem? Bo ja o takiej skuteczności nie słyszałem a tym bardziej nie widziałem. Dlatego pytam. I chodzi mi o setup gdzie TP>=SL. Czyli spełniającego pewne warunki. Bo skuteczność układu gdzie SL=5 a TP=50 raczej nikogo nie interesuje. Daltego wartościa progowa jest warunek gdy przynajmniej TP=SL. No i warunek SL=TP ma przełożenie na opcje. Bo jest podobieństwo spełnianego warunku. Opcja wygrywająca jest o X punktów pod/nad cena w załozonym kierunku. Co do kolejności świeczek i ich koloru to akurat nie mają wielkiego takiego znaczenia. Wazne, by cena poruszała się w założonym kierunku.
Co do EA to nigdy nie użwałem, nie używam i uzywac nie będę. Najlepsze EA jakie mam to w głowie. Lepszego nie potrzebuje :)
W książkach o AT i speukalcji o EA nikt nie wspomina. Sorry, że roczarowałem w sprawie EA ;)

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

krab29 pisze:
03 gru 2020, 18:30
No i cisza. Kodu ni ma. Nie było w uczonych księgach. :D
Pozdrawiam wszystkich, zieloności.
:?: Aaa, to chyba co cblondyn było.... ok ok.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Cblondyn pisze:
03 gru 2020, 19:31
krab29 pisze:
02 gru 2020, 17:47
Cblondyn pisze:
02 gru 2020, 09:43


Chetnie poznam te układy na 60% a szczególnie 70%. Przy SL=TP juz byłaby super strategia ;)
ALe taki jeden "zielony" podobno zna układy nawet na 90%. No no.... .Tylko pozazdrościć ;)
Nie rozumiesz, nie czytasz uważnie, zafiksowałeś się na pipsy. Nie ma mowy u mnie o sl=tp. Może być tak, że masz 15 czerwonych świec i 5 zielonych w 20 dniach. Ale czerwone są po 5pipek, a zielone po 50pipek. Natomiast jak dobrze rozumiem te opcje binarne, ważny jest jedynie kolor świecy, a nie jej długość. Mówię tylko o tym by w ciągu roku/ 10 lat mieć stałą serię powyżej 55% świec jednego koloru i wtedy zarabiamy mimo złodziejskich warunków 90 na 100. I nie coś intuicyjnego jak np. zwierzaki, engulfy czy jakieś inne układy świecowe. Po prostu siadam o godz. xx:xx, otwieram, o godz. xx:xx zamykam i tyle. Taki człeko automat.
W marcu jak zaczęła się koronka, było luźniej z czasem, to usiadłem do świczek i zauważyłem, że te o 14-15 jak są dane w usa to są w większości na zielono. Miałlem zrobić ea, ale koronka szybko siię skończyła w maju i ja mam tak do teraz. Nie ma chwili wollnego. Ale wtedy nie wiedziałem o opcjach i miałem pomysł z ea, na granie zawsze up, z ciasnym sl (statystycznie z dolnego knota) i wyjściem po godzinie. Ale wtedy byłem zupełnie zielony z ea, teraz jestem tylko zielony :D . Problemem był też kalendarz letni/zimowy.
Skoro tylle wiesz, to może podzielisz się kodem jak to napisać. Czas w eu i usa i wylkuczający dni gdzie czasy nie są takie same w sensie letni/letni i zimowy/zimowy :?: :?: Może mnie zaskoczysz, bo jest taki ktoś, pisałem o tym, ale bez obrazy - nie miałem na myśli ciebie. :568:
Pozdrawiam
Chyba nie za bardzo zrozumiałes o co pytałem. Powtarzam. Pytałem o układ o skuteczności 70%. Czyli setup/patern który realizuje nasz plan/założenie ze wspomnaną skutecznością. Dlaczego o niego pytałem? Bo ja o takiej skuteczności nie słyszałem a tym bardziej nie widziałem. Dlatego pytam. I chodzi mi o setup gdzie TP>=SL. Czyli spełniającego pewne warunki. Bo skuteczność układu gdzie SL=5 a TP=50 raczej nikogo nie interesuje. Daltego wartościa progowa jest warunek gdy przynajmniej TP=SL. No i warunek SL=TP ma przełożenie na opcje. Bo jest podobieństwo spełnianego warunku. Opcja wygrywająca jest o X punktów pod/nad cena w załozonym kierunku. Co do kolejności świeczek i ich koloru to akurat nie mają wielkiego takiego znaczenia. Wazne, by cena poruszała się w założonym kierunku.
Co do EA to nigdy nie użwałem, nie używam i uzywac nie będę. Najlepsze EA jakie mam to w głowie. Lepszego nie potrzebuje :)
W książkach o AT i speukalcji o EA nikt nie wspomina. Sorry, że roczarowałem w sprawie EA ;)
Zrozumiałem o co pytałeś. Jakbyś przejrzał mój plik to zwróciłbyś uwagę na to ile pipsów było do wzięcia. Jak ja rozumiem te opcje to nie ważne jak duże są świece, ważny jest kierunek i tylko to. Proponuję małe MMA. Ja analiza magiczne AM, ty analiza techniczna AT. Konto real za 5000zł podpięte pod forexfactory. Wszystko live. Staje ci odwagi? Na DT same nudy, szukam emocji :568: :564:
Z takim mistrzem jak ty, przegrać to już zaszczyt. Jak wygrasz wstawiam w stopkę co chcesz o zwierzakach. Jak ja wygrywam ty wstawiasz w stopkę: "Zwierzaki to cudo, AT nie działa, działa Analiza Magiczna - AM". :568: :564:
edit: wstawka na 3 miesiące
Ostatnio zmieniony 03 gru 2020, 20:56 przez krab29, łącznie zmieniany 2 razy.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

rookie2 pisze:
03 gru 2020, 20:45
krab29 pisze:
03 gru 2020, 18:30
No i cisza. Kodu ni ma. Nie było w uczonych księgach. :D
Pozdrawiam wszystkich, zieloności.
:?: Aaa, to chyba co cblondyn było.... ok ok.
Tak, i z góry przepraszam, że śmiecę.
Pozdrawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

ODPOWIEDZ