eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
14 gru 2021, 11:49
ninjaproject pisze:
14 gru 2021, 11:26
No i to, co opisujesz, dokładnie niczego cię nie uczy.
(......)
Takie napisanie rozwiązania, które tu przedstawiłeś, niczego nie wnosi, w żaden sposób mózgu nie trenuje.
Napisałem że u mnie analizy działają i dlatego uważam swoją pracę za dobrze wykonywaną.
Ja nie piszę rozwiązania, ja je stosuje. Tu napisałem aby przedstawić swoją metodologię. Analiza-> wnioski-> rozwiązanie.
Obecnie walczę z innym problemem nad którym już poświęciłem dość sporo czasu. Zwiększenie wolumenu, ponieważ stosowany przez ten rok uzmysłowił mi że mogę bez żadnego problemu podnieść pięciokrotnie nie narażając się na wieksze ryzyko. 10-cio krotnie to max jaki mogę sobie pozwolić , ale do tej pory podniosłem stawkę tylko x3.. Jak widzisz rozwiązanie nie jest stosowane od razu, a zbyt ostrożnie. Do tego stopa zwrotu na poziomie 100% przez 10 miesięcy ani trochę mnie nie satysfakcjonuje.. Ale do tego potrzebuje czasu jak widać.
ninjaproject pisze:
14 gru 2021, 11:26
Moje filmy podsumowujące tydzień trwają ok. 1 godziny, a czasem grubo dłużej.
A to, co piszesz o ludziach, to pewnie jest w tym dużo prawdy.
Nie wygrywa się olimpiady jeżeli nie poświęci się życia na wytrenowanie mózgu i mięśni.
A tu ludzie chcą być mistrzami świata nie wkładając nic, albo tylko bardzo niewiele.
w sedno.
Znasz tę sprawę:
https://www.youtube.com/watch?v=1szayJV505M
Fundusz miał zyski na poziomie 60% rocznie, i FED się przyczepił, ponieważ takich zysków się nie robi bez insider info.

Pewnie, jeżeli z 1K PLN zrobisz 2K, lub 3K, czy 5K w 10 miesięcy, to nik się nie przyczepi, ale...
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Sprawy nie znam.
Fundusz to są zupełnie inne pieniądze, ale moim marzeniem jest w przyszłości takowy otworzyć. Taki żeby w całości żeby należał do fundacji. Taki który będzie okradał bogatych i dawał biednym... Dosłownie :569: bo jak kogoś stać na giełdę to biedny nie jest, a te "odebrane" pieniądze z rynku mogą pomóc wielu ludziom..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Ciekawa inicjatywa. Jak widzisz taki przepływ pieniędzy i w jaki sposób kategoryzowałbyś ludzi?
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Nie wiem czy to była prawdziwa historia, ale czytałem kiedyś o młodym chłopaku który wymieniał jeden przedmiot, na inny. I zaczynał dajmy na to od długopisu, wymieniał na coś bardziej wartościowego. W końcu po jakimś czasie doszedł do tego że wymienił coś tam na dom. Jakiś nieduży, nie jakaś willa, tylko normalny niewielki domek. I to był finał tej historii. Chodzi mi o to że, pieniądze to rzecz, za którą nabywasz inne rzeczy. Wymiana pieniądza za jakieś dobro, przedmiot. Równie dobrze mógłbyś nie okradać innych z pieniędzy, tylko określić potrzeby i poszukać ludzi którzy są chętni pomóc i mogą to uczynić. I mówię o skali globalnej. Internet. Ludzie z całego świata. Po co bawić się w Robin Hooda. Tak na prawdę oni potrzebują czegoś, a nie pieniędzy. No tak, tylko że pieniądz jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wymianę dla każdego....
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

meylo pisze:
14 gru 2021, 23:34
Ciekawa inicjatywa. Jak widzisz taki przepływ pieniędzy i w jaki sposób kategoryzowałbyś ludzi?
Fundacja jest podmiotem niezależnym. Jeśli działała by jako fundusz, ten nastawiony był by na zarabianie. W normalnych warunkach zarobek idzie do inwestorów minus prowizje dla funduszu. Tu cały zysk minus koszt utrzymania szedł by do potrzebujących.
W fundacji nie ma kategoryzacji. Wiadomym jest że każda decyzja pomocy może być bardziej lub mniej słuszna z różnych względów, bo gdzieś jest ktoś kto takiej pomocy potrzebuje bardziej lub podobne rzeczy. Ale doświadczenia z WOŚP czy Szlachetnej paczki pokazują że da się robić coś dla innych. Baaa nawet mam pomysł jak powtórzyć sukces WOŚP, ale działając przez cały rok, z tym że jeszcze nie jestem pewien czy byłbym w stanie takie coś udźwignąć.
rookie2 pisze:
15 gru 2021, 00:55
Nie wiem czy to była prawdziwa historia, ale czytałem kiedyś o młodym chłopaku który wymieniał jeden przedmiot, na inny. I zaczynał dajmy na to od długopisu, wymieniał na coś bardziej wartościowego. W końcu po jakimś czasie doszedł do tego że wymienił coś tam na dom. Jakiś nieduży, nie jakaś willa, tylko normalny niewielki domek. I to był finał tej historii.
Bardzo ciekawe, i ma to sens. W dzisiejszych czasach jestem w stanie uwierzyć że tak było..
rookie2 pisze:
15 gru 2021, 00:55
Chodzi mi o to że, pieniądze to rzecz, za którą nabywasz inne rzeczy. Wymiana pieniądza za jakieś dobro, przedmiot. Równie dobrze mógłbyś nie okradać innych z pieniędzy, tylko określić potrzeby i poszukać ludzi którzy są chętni pomóc i mogą to uczynić. I mówię o skali globalnej. Internet. Ludzie z całego świata. Po co bawić się w Robin Hooda. Tak na prawdę oni potrzebują czegoś, a nie pieniędzy. No tak, tylko że pieniądz jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wymianę dla każdego....
Tu nawiązałeś do rzeczy, jako wartości pierwszej potrzeby, i wspomniana "Szlachetna paczka" tak działa. Bardzo dobra inicjatywa.. Sama wartość pieniądza i tak jest zamieniana na rzeczy materialne.
A samo określenie kradzieży przezemnie było celowo użyte, jako możliwość zarobienia na rynku gotówki od ludzi którzy w dużej części nigdy nikomu obcemu nie pomogli, ale na giełdzie grają/inwestują regularnie. Znam wielu gości tak dowalonych hajsem że głowa mała (po za rynkiem giełdowym), ale jak był jakikolwiek temat dobroczynności to odcinali się z rozmowy, bo dla nich łatwiej wydać 10k na weekend w innym mieście, niż przekazać 100 lub 200 PLN na chore dzieciaki albo schronisko.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
15 gru 2021, 00:55
Nie wiem czy to była prawdziwa historia, ale czytałem kiedyś o młodym chłopaku który wymieniał jeden przedmiot, na inny. I zaczynał dajmy na to od długopisu, wymieniał na coś bardziej wartościowego. W końcu po jakimś czasie doszedł do tego że wymienił coś tam na dom. Jakiś nieduży, nie jakaś willa, tylko normalny niewielki domek. I to był finał tej historii. Chodzi mi o to że, pieniądze to rzecz, za którą nabywasz inne rzeczy. Wymiana pieniądza za jakieś dobro, przedmiot. Równie dobrze mógłbyś nie okradać innych z pieniędzy, tylko określić potrzeby i poszukać ludzi którzy są chętni pomóc i mogą to uczynić. I mówię o skali globalnej. Internet. Ludzie z całego świata. Po co bawić się w Robin Hooda. Tak na prawdę oni potrzebują czegoś, a nie pieniędzy. No tak, tylko że pieniądz jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o wymianę dla każdego....
Pewnie, że prawdziwa, dlaczego by nie miała być prawdziwa?
W kapitaliźmie to właśnie tak działa.
Obserwuję jednego takiego kanadyjczyka, który się ładnie rozwija i realizuje się w życiu.
On kupuje od ludzi wszystko, co go interesuje, starocie, ale nie takie tradycyjne.
Samochody, motory, rowery, zabawki, mnóstwo różnych rzeczy, które umie wycenić.
Czasem kupi cały dom zawalony rzeczami, które ktoś całe życie gromadził.
Większość upłynnia jak szybko się uda, dużo sprzedaje przez lokalny dom aukcyjny, dużo oddaje za darmo.
Teraz buduje nowy dom. Szacunkowo marzec - kwiecień do zasiedlenia.
Wszystko jest u niego na YT:
https://www.youtube.com/c/CuriosityIncorporated

A tu takie chopoki się bawią w różne wyzwania i ostatnio w 4 dni od $0.01 do $2 800.
Seria 3-ch filmów.
https://www.youtube.com/watch?v=n-plDav_iIE
(Zupełnie jak na Forex, nie? Miałeś zysk i go zgubiłeś...)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2021, 11:18 przez ninjaproject, łącznie zmieniany 1 raz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A tu jest Ted Talk:
https://www.youtube.com/watch?v=8s3bdVxuFBs

PS. Z tego, co się zdąrzyłem zorientować oglądając Curiosity Incorporated, to taki dom jest obecnie wart ok. 50 000 CAD.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeszcze sobie coś przypomniałem.
W USA, nawet jeszcze w latach 70-tych chodził taki przepis na bogactwo:
Kup coś tanio w małym sklepie, sprzedaj drożej w dużym sklepie.
Dzisiaj, przynajmniej u nas, to trochę jest odwrotnie, bo taniej jest w dużym sklepie, ale zasada jest ta sama:
Kup taniej - sprzedaj drożej.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Straty znowu udało się odrobić. 8.3k na koncie w dukascopy, 100$ do przodu w IC. Obym nie wpadł na głupi pomysł dalej "grać". Jeszcze jeden trejd na USDCHF bo wygląda fajnie na wzrosty i póki co idzie do góry. Ile będę miał ochotę trzymać i będzie szło do góry to pociągnę jeszcze ten trejd. I potem przerwa znowu na uporządkowanie tradingu :569:

JPN.IDX wczoraj fajnie poszedł do góry, ale wolałem zamknąć niż trzymać.
straty odrobione znowu, ostatni trejd w tym roku !bo na farcie nie mozna ciagle jechac i liczyc na cud.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Jutro masz ostatni dzień na starych kontraktach. Przed świetami nazywają ten czas "rajdem świetego mikołaja", ale co rolowanie podczas domykania starych i otwierania nowych kontraktów są widoczne mocne ruchy w jednym kierunku...

Ten czas możesz wykorzystać np. 1/4 pozycji i zagrać tylko z trendem, nie na żadne odwrócenia.. Możesz też spróbować poćwiczyć piramidę, jak nie jestes pewien możliwości, pobaw się małymi pozycjami.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ