EA - auto SL/TP a serwer brokera

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

EA - auto SL/TP a serwer brokera

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Witam,

Mam takie pytanie. Korzystam z EA do automatycznego ustawiania poziomów SL oraz TP, ale widzę że wskakują one dopiero gdy cena poruszy się na wykresie - w innym wypadku pola SL oraz TP są w terminalu puste. Tu pojawia się moje pytanie: co w przypadku wejścia przed gwałtownym ruchem ceny, kiedy takie EA nie zdąży ustawić tych poziomów? Broker raczej nie będzie skłonny do uznania jakiejkolwiek reklamacji jeśli SL nie zostało zawczasu ustawione...

Da się to jakoś obejść, czy wszystko zależy od tego kiedy będzie odpowiedź serwera na zapytanie? :)




Pozdrawiam,
freakout

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: EA - auto SL/TP a serwer brokera

Nieprzeczytany post autor: brg »

Musiałbyś mieć ogromnego pecha żeby akurat w tym jednym ticku cena się zmieniła :). Jeśli jednak się boisz, możesz po prostu tak przerobić EA, żeby SL i TP dawało w momencie składania zlecenia.

W razie opisanego przez Ciebie przypadku raczej nie widzę możliwości uznania reklamacji przez brokera. "Chciałem ustawić SL ale akurat cena gwałtownie skoczyła" - raczej nie przejdzie :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: EA - auto SL/TP a serwer brokera

Nieprzeczytany post autor: freakout »

brg pisze:Musiałbyś mieć ogromnego pecha żeby akurat w tym jednym ticku cena się zmieniła :). Jeśli jednak się boisz, możesz po prostu tak przerobić EA, żeby SL i TP dawało w momencie składania zlecenia.

W razie opisanego przez Ciebie przypadku raczej nie widzę możliwości uznania reklamacji przez brokera. "Chciałem ustawić SL ale akurat cena gwałtownie skoczyła" - raczej nie przejdzie :)
no właśnie o to chodzi ;) większość EA modyfikuje zlecenie dopiero w chwili gdy wykres się ruszy, a nie od razu po odpaleniu transakcji i jak trafisz akurat na jakieś dane czy cuś to może być nieciekawie :)

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: EA - auto SL/TP a serwer brokera

Nieprzeczytany post autor: brg »

Kiedyś u brokerów z egzekucją market nie było można składać zleceń z SL/TP, dlatego też większość EA tak je ustawia. Już jakiś czas temu się to zmieniło, ale jakoś mało kto to zanotował :)

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: EA - auto SL/TP a serwer brokera

Nieprzeczytany post autor: freakout »

na forum FF ktoś podrzucił mi takie EA ;) dzielę się nim bo może komuś też się przyda, a dokładnie o coś takiego mi chodziło :)
SimpleTargetChanger.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ