Dziennik Snajpera

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
monikaforexpolska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 510
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:12

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: monikaforexpolska »

Zdecydowana przewaga plusów. Bravo. A już kwestie czytania rynku super. Powodzenia

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zazdroszcze tego czytania rynku, kiedy bedzie ubijanie dna a kiedy bedziemy startowac w gore. czy poziom wytrzyma czy bedzie przepuszczac w dol. aktualnie to magia dla mnie bo poszedlem w innym kierunku.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Monika dziękuję:)

irmentruda,
nie wiem w którym kierunku poszedłeś, ale ja osobiście jakbym miał taki suwaczek do przesuwania wartości w skali od 1-10 z jednego skilla kosztem drugiego to wolałbym ująć sobie ze 3 punkty czytania rynku i wrzucić z tego 2 punkty do reagowania na straty i jeden do cierpliwości. Ogólnie szedłbym w kierunku psychiki.
Część skillsów odpowiada za budowanie kapitału, część za utrzymanie tendencji wzrostowej na nim i jego ochrony. Mógłbym zajebiście czytać rynek parę tygodni z rzędu, jednak przyjdzie tydzień, gdzie w "reagowanie na straty" dam sobie 1 na 10, zbiegnie się to ze słabszym czytaniem rynku + słabe zarządzanie wielkością pozycji i nie ma mnie. W konsekwencji morale idą w dół, a jak morale idą w dół to suwaczek ujmuję po troszku z reszty skillsów itd. itd. Przerabiałem nie raz!
Ja szukam materiałów i czytam teraz jak najwięcej o psychologii, to jest kierunek moim zdaniem najlepszy, choć wiadomo, że zależy od tego kto jaki ma system. Ja mam mega manualny więc psycha jest MEGA ważna.
No i oczywiście sam sobie dałem tę 8kę:D Trader z 20letnim expo mógłby się uśmiać i równie dobrze dać mi 3:) Mimo to tak jestem happy

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Dopiero od dzisiaj mam czas na fx żeby fajnie przysiąść w spokoju. Do tej pory parę trejdów od rana, raczej słabej jakości, ale generalnie bez błedów póki co -7 pips. Dzisiaj ważny makro dzień. Spekuluję podjazd pod 1.1245-50, tam będę szukał shortów i patrzył jak rozwinie się sytuacja. Swoją psychomotorykę dzisiaj oceniam na raczej słabą więc w razie zauważenia, że nie czytam rynku dzisiaj NIE GRAM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Ok, prowadzę dwa Shorty jeden od 1.1230, drugi 1.1224. SLe powoli przesuwam na delikatne plusy po lokalnych szczytach i potencjalnych dłogościach korekt
Chciałbym wycisnąć z nich jak najwięcej. Wszedłem na h4 wcześniej ze względu na wykres liniowy + MA100 + fibo 61.8 z lokalnej układanki + IndexUSD low dniówki w dobrym miejscu.

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Poszło po stopach. Dobra koniec na dziś, nie czuję się, ani rynku, niech do tego dojdą dane i inne fomki najszybsza droga do bezsensownych strat. wynik 12 trejdów -0.2pipsa :mrgreen:

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

Koniec tygodnia, a więc podsumowanie.

Ważne dla mnie elementy ocenię według siebie w skali od 1-10.
W tym tygodniu, zacząłem nie licząc jednego trejda od środy, stąd relatywnie mało transakcji (34)


Techniczne realizowanie zleceń- 7
Wyciągnąłem wznioski z poprzedniego tygodnia, liczyłem Bid/Ask, raz miałem takiego farta, że Bid zatrzymał się przy Longu 0.1 pipsa przed moim SL, dzięki czemu siadło koło 8 pipsów.


Czytanie rynku- 4
Nie przygotowałem wykresu na cały tydzień, tylko część elementów i powierzchownie. Niestety nie miałem w weekend jak i w tym tyg za dużo czasu. Podczas zawierania transakcji odbiło się to na mojej pewności siebie. Przez co traciłem wiele fajnych okazji.

Wchodzenie zgodnie z konfluencją- 3
Percepcja i koncentracja na średnim poziomie, a więc konfluencje mniej wyszukane.

Prowadzenie pozycji realizacja zysków- 5


Wychodzenie z pozycji stratnej- 6
Popełniłem dwa rażące błędy, gdy miałem wysoko Sl-e. Rynek tam nie doszedł, ale jakby doszedł to tamten dzień nie byłby na plusie, poza tą głupotą OK

Zarządzanie wielkością pozycji- 7
Wyciągnąłem wnioski z poprzedniego tygodnia. Jeszcze mam zastrzeżenia, ale ogólnie OK

Utrzymanie porządku na wykresach- 1
Brak czasu, nawet nie przygotowałem, grałem na setupach z zeszłego tygodnia + biężąca sytuacja.


Multitasking- 3
Wydarzenia z życia osobistego i brak czasu odbiły się na koncentracji, a więc i na tym aspekcie


Elastyczność- 8
Tu jestem bardzo zadowolony, plus zarówno na shortach jak i na longach, zero stronniczości, szybkie zmiany decyzji

Reagowanie na straty-7
W zasadzie nie miałem wiele strat, bo i trejdów dużo nie było, ale jak już były to bolało mniej niż w zeszłym tygodniu, jestem zadowolony

Koncentracja- 3
Tak jak przy multitaskingu.

Cierpliwość- 3
Mało czasu na trejding= słabsza cierpliwość= słabsza jakość wejść

Za ten tydzień pipsów +64, przyrost kapitału +16%

kwiatkowskiFOREX
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 27 kwie 2016, 16:15

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: kwiatkowskiFOREX »

Podziwiam cię, że robisz takie "papierowe" podsumowania. Ja zawsze wszystko zostawiam w głowie.

jackub

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Kuolema pisze:
Za ten tydzień pipsów +64, przyrost kapitału +16%
400 pipsów to dla ciebie cały kapitał .... w/g mnie grasz szalenie ostro i ryzykownie ... to sie może łatwo wywrócić...

Kuolema
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 01 cze 2016, 16:54

Re: Dziennik Snajpera

Nieprzeczytany post autor: Kuolema »

kwiatkowskiFOREX pisze:Podziwiam cię, że robisz takie "papierowe" podsumowania. Ja zawsze wszystko zostawiam w głowie.
póki co trwa to zbyt krótko żeby podziwiać. Nie raz próbowałem zapisywać błędy, przemyślenia, podsumowania, jednak zawsze brakuje mi konsekwencji w tym, ewentualnie kończyło się wraz z porażkami na rynku. Wiem natomiast, że takie szufladkowanie myśli pomaga mi, potrafię dzięki temu zakodować sobie w głowie te elementy, a wraz z końcem tygodnia będę sobie o nich przypominał, zmusza to do jakiejś refleksji i konstruktywnego wypominania sobie błędów.
Z czasem mam nadzieję, że wejdzie mi takie przetwarzanie informacji w nawyk i będę mógł tak jak Ty trzymać to w głowie i "wiedzieć" to po prostu naturalnie, bez potrzeby zapisywania. Jak na ten moment próbuję wszystkiego żeby w końcu zacząć stabilnie zarabiać :)
jackub pisze:400 pipsów to dla ciebie cały kapitał .... w/g mnie grasz szalenie ostro i ryzykownie ... to sie może łatwo wywrócić...
No tak... wiem. Jednak celowo nie angażuję więcej kapitału, bo:

1. Jeżeli będę trzymał się swoich reguł to niezależnie od tego czy mamy konsole, silny, czy słaby trend, mój styl grania nie zakłada takiej obsuwy kapitału. Średnia strata w 180 transakcjach na ten moment to 7.2 pipsa. Realnie ustawiam koło 10-15 , a częściej wychodzę z palca.

2. Jeżeli taka obsuwa nastąpi tzn, że zrobiłem coś źle, nie trzymałem się reguł, puściły mi nerwy itd. Gdybym zaangażował więcej kapitału, to po prostu straciłbym tak czy siak ten kapitał. Nie ważne 300 czy 2000 euro. Wiem, że bym stracił, bo psycha nawaliła.
A tak czy inaczej przy 300 czy 2000 euro gram tym samym lotem, przeciętnie 0.1 w widełkach 0.05-0.2

3. W miarę przyrostu kapitału lot zostaje ten sam.

4. Jeżeli straciłbym 400 pipsów, tzn. że nie umiem zarabiać, robię coś źle, psychika nie ogararnęła, mam fatalną passę, którą powinienem przerwać wcześniej odpoczywając od rynku itd. Tak czy siak dawałoby mi to informację zwrotną, że nawalam. I tak jak wyżej napisałem lepiej nawalić małym kapitałem niż wysokim.

Dlatego bardzo istotne są dla mnie elementy: zarządzania wielkością pozycji(tu mam na myśli np. nie angażowanie większej ilości lota w stosunku do przeciętnej przy słabej jakości trejdach, bądź tych następujących po stratach), wychodzenia ze stratnej, reagowania na straty i cierpliwość. Jeżeli utrzymam je na wysokim poziomie to będzie dobrze:)

A żeby optymistycznie podsumować to wiem, że może się łatwo wywrócić, bo już nie raz tak wywracałem :D

ODPOWIEDZ