Dziennik - Maciek

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

[quote="zywy"Natomiast martwi mnie, ze nie ma za bardzo tzw. planu B -> w przeciwnym wypadku bede w plecy na wszystkich frontach. [/quote]

No i nici z rgr na EURGBP, juz na tym jestem w plecy. SL caly czas obowiazuje (troche z d.. wziety, ale na 0.9122). Pytanie dlaczego nie wyszedlem od razu jak zanegowana zostala ta formacja. Za szybko wziety(przeciez wiedzialem o tym w momencie skladania zlecenia ;) ) drugi long na EURUSD juz prawie 1k pln w plecy. Ropa i miedz na zero. Polasilem sie tez na tnote(short), na szczescie SL byl w miare scisly, ale znowu plecy(ok.200pln). Wiedzialem, ze powinienem poczekac, az odbije sie od linii trendu spadkowego, to bylo tak oczywiste! no ale nie poczekalem. Chyba sie nie nadaje to tej zabawy, niby mnie rynek uczy pokory, ale jak grochem o sciane. Caly czas te same bledy.

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

graj z trendem to wystarczy :wink:

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

wojtek1976 pisze:graj z trendem to wystarczy :wink:
Hehe, latwo mowic ;) Patrze tak dzisiaj na te TNoty i mysle "jeszcze tu wroce z moim shortem!" (oczywiscie po odbiciu* od linii trendu spadkowego na ok. 125.5 ;) )

*po odbiciu to znaczy po odbiciu, a nie przed odbiciem hehe

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

chaotycznie grasz, tak jakbys nie wiedzial za co sie wziac, ropa miedz tnote eurusd eurgbp.

To taki podstawowy blad.

powodzenia

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

wojtek1976 pisze:graj z trendem to wystarczy :wink:
Wzialem 5 shortow na CHFPLN i prawie otarlem sie o bankructwo. Bralem po 3.21x, ale zanim polecialo jeszcze na 3.35. Takze musze osobiscie podziekowac Tuskowi za "interwencje" ;) Powiedzialem sobie, ze jak sie z tego wykaraskam to koniec z fx w ten spobob. No i dzisiaj rano wyszedlem z shortow, niech spada dalej na zdrowie, ale juz beze mnie :) Wylecialem na SL z ropy. Takze na chwile obecna Long na miedzi, 2 shorty na EURUSD, short na USDCHF i Short na EURGBP. Wszystko planuje zamknac jak najszybciej. Stopy eurusd na dolkach z pazdziernika/listopada, EURGBP 0.91x, miedz 3000, usdchf - mentalnie 1.9.

Tak czy owak, wyplacilem dzis wiekszosc kasy z xtb. Chyba bedzie lepszy pozytek jak tymczasowo zaplace za przyszle komorne, internet i telefon ;)

Wracamy do poczatkow, czyli do pierwszego postu, czyli trend, trend, trend. Jesli chodzi o mnie to nie ma drogi na skroty. Cel to utrzymywac sie z tego, a zarobienie nawet i 20k na jednym szczesliwym strzale to droga donikad. Zaczalem pisac system typu trend following. Idea jest prosta, ma szukac linii trendow za pomoca regresji liniowej(a jak doczytam to moze i innych regresji ;) ) Z tym, ze regresja ma uwzgledniac nie wszystkie punkty, ale lokalne minima/maksima. Czyli na biezaco szukamy takich kombinacji lokalnych minimow/maksimow, by kreske przez nie poprowadzona mozna bylo nazwac linia trendu. Idea prosta, diabel tkwi w szczegolach :) Jesli ktos ma jakies namiary na podobne prace to chetnie bym sie zapoznal albo jakiekolwiek informacje na temat trendfollowing...

Zeby nie byc goloslownym to kod(java) jest tutaj http://code.google.com/p/expertadvisor/ ... #svn/trunk, ale jeszcze long way przede mna zanim cokolwiek bede mogl powiedziec, bo olalem platforme mql i od podstaw wszystko pisze. Wiem, ze jest opcja integracji z mql przez .ddl, ale jako ze na codzien java to latwiej mi bylo zaczac w javie. Bede dawal znac jak mi idzie ;)

Awatar użytkownika
zibirex
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2008, 16:47

Nieprzeczytany post autor: zibirex »

Ten dziennik to niezły horror - otarcie się o bankructwo... brrrr

Już mi się odechciało gry na fx

Nie chcę bankructwa :X

Szczere współczucie, chociaż zdobycie 20 000 za jednym szczęśliwym trafem do droga do zwiększenia własnej zamożności, a nie do nikąd x0

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

zibirex pisze:Ten dziennik to niezły horror - otarcie się o bankructwo... brrrr

Już mi się odechciało gry na fx

Nie chcę bankructwa :X

Szczere współczucie, chociaż zdobycie 20 000 za jednym szczęśliwym trafem do droga do zwiększenia własnej zamożności, a nie do nikąd x0

Na szczescie otarlem sie o wyzerowanie depo, ktore juz wynosilo 25k, nie o calkowite bankructwo. Co do zwiekszenia zamoznosci to mam do fx takie podejscie, ze to moze byc sposob na utrzymywanie sie. I dlatego to czy jeden strzal daje duzo zarobic czy stracic, nie ma znaczenia. Bo chce tak grac by jeden strzal nie mial zadnego znaczenia. Cel to statystycznie dlugofalowo wychodzic na plus. Inne rozwiazanie nie interesuje mnie. Oczywiscie lepiej miec dwa razy szczescie niz trzy razy pecha, ale z takim podejsciem wolalbym pomacac zetony przy ruletke :)

Stracilem chwilowo(?) wiare, ze moge manualnie jechac do przodu, mimo ze mam wydrukowane na kartce bardzo madre zasady ;) Brakuje mi zelaznej kosekwencji, ale to nie tylko na tej szulerni, ale i ogolnie w zyciu hehe.

Nic tu konkretnego nie pisze, wiec tym bardziej milo, ze ktos czyta. Moze komus jednak ten dziennik pomoze sie przekonac, ze bez zelaznej konsekwencji nie ma bata. U mnie jest z tym problem. Zasady sa niby proste, grunt to wykonanie ;)

no ale jeszcze nie powiedzialem ostatniego slowa! ;)

Awatar użytkownika
zibirex
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2008, 16:47

Nieprzeczytany post autor: zibirex »

Z żywym zainteresowaniem będę obserwował Twe dalsze postępy =3

Skoro zostało Ci 25k. to jeszcze nic straconego... EUR/USD poszedł wczoraj wieczorem ładnie na plus :3

Daj kiedyś jakiś wykresik swych osiągnięć z otwartą pozycją :)

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

zibirex pisze:Z żywym zainteresowaniem będę obserwował Twe dalsze postępy =3
Przypomnialo mi sie, ze prowadze tu dziennik ;) Z tym, ze od ponad 2 miesiecy nic sie nie dzieje, wiec jakby nie ma o czym pisac. Nadal nie zbankrutowalem :) Pozycje te same wlasciwie, w zalaczniku(zamknalem tnote).

EURUSD niesmialo wybija sie z trendu spadkowego od lipca 2008, wiec czekam spokojnie na wyzsze poziomy.. czemu nie 1.4.. 1.5... 1.6? :)

Miedz przebila max z polowy zeszlego miesiaca, moze to oznaka sily.. pozostaje na Long

USDCHF przebil trend rosnacy http://tiny.pl/zk6n, takze na razie nie widze powodu, by zamykac Shorty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zywy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 01 paź 2008, 14:34

Nieprzeczytany post autor: zywy »

Otworzylem L na SP500. SL 877.9. Na H4 trend rosnacy - kontynuacja tego widocznego na rysunku http://picasaweb.google.com/m.zywno/Tre ... 9251979618 Na M30 opor na poziomie ok. 895.
SL jest za wysoko, jesli brac pod uwage trend na H4. Zobaczymy..

No i tradycyjnie gramy bez TP :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ