Dziennik adamkaluza

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1030
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Miałem dodawać regularnie ale taka cisza na tym forum że nawet się nie chce. Może kilka zaległych dodam zanim te aktualne.

G/U +52p
2024-08-16-gu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pomyśl co powinna zrobić cena żeby zabrać ci pieniądze. Ona to zrobi!

Awatar użytkownika
Midas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1380
Rejestracja: 19 gru 2008, 14:43

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: Midas »

No niestety cisza totalna i nie wróże poprawy, a raczej totalną agonię niestety :( A mam do tego forum sentyment jak skurwysyn i jeszcze większy...
Ja coś pisałem w journalu swoim, że wrócę po latach, a tym czasem minęły 2 miesiące a ja nawet konta nie założyłem u brokera ani nie sprawdziłem czy jakieś stare działa. Na wykres też ani razu nie spojrzałem.

Za to gratuluje Adamie wyników, mam nadzieję, że idzie do przodu na tyle dobrze, żebyś był z tego zadowolony :) Trzymam kciuki i życzę jak najwięcej sukcesów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1030
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Ja przed 2020 rokiem miałem trochę przerwę, od tego czasu gram non stop, codzień oglądam wykresy. Fajnie jest po przerwie wrócić zaczyna się dostrzegać inne rzeczy, na świeżaka. Ostatnio zaniedbałem dokumentowanie moich zagrań, więc teraz postanowiłem dodawać na forum, bo to mnie zmobilizuje do nadrobienia zaległości i powrotu do regularnego analizowania arkuszy wyników i trejdów.

Wejście o 23 godzinie w piątek i złapany cały dzienny zasięg.
E/U +57p
2024-08-19-eu.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pomyśl co powinna zrobić cena żeby zabrać ci pieniądze. Ona to zrobi!

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1030
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Coś na pobudzenie dyskusji. Jak by ktoś tu chciał dodać swoje zagranie lub spostrzeżenia to można.
14377163803422087907829.jpg
GBPCAD_2024-09-28_12-48-36.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pomyśl co powinna zrobić cena żeby zabrać ci pieniądze. Ona to zrobi!

Awatar użytkownika
adamkaluza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1030
Rejestracja: 16 kwie 2011, 11:59

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: adamkaluza »

Może jeszcze kilka słów komentarza, żeby pobudzić dyskusje. Nie ma już nindży na forum to będzie można swobodnie wymienić poglądy, bo on zawsze wiedział lepiej i nikt inny nie miał racji. A jak nikt nie będzie się udzielał to dalej będę dodawał tylko screeny z wynikami.
Obojętnie jak to nazywać czy akumulację, konsolidacje czy korekta. Rynek albo jest w trendzie bocznym albo w trendzie kierunkowym góra/dół. Boczne ruchy w moim widzeniu rynków są miejscem na zamknięcie pozycji i/lub zbudowanie pozycji dużych graczy. Ja wole patrzeć na to jak na korektę i wszędzie je widzę - korekta prosta, nieregularna czy pędząca. Czy zwracacie uwagę na to w której fazie jest rynek czy jest wam obojętne. Ja staram się grać w fazie trendu. Mile widziane wykresy z jakimś komentarzem.
Pomyśl co powinna zrobić cena żeby zabrać ci pieniądze. Ona to zrobi!

N T
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:42

Re: Dziennik adamkaluza

Nieprzeczytany post autor: N T »

Forum zdecydowanie padło. Co do GBPCAD to był potencjał do shortów w last week na zakończenie kwartału ale nie pykło. CAD ostatnimi czasy jest najsłabszą z walut G8. Mimo to myślę że jest potencjał szukać shortów z wyższych poziomów, podobnie Kabel. Nowy miesiąc się szykuje, nowe rozdanie, zobaczymy. Na jenie gorąco, tylko te dziadowskie swapy pod short term zdzierstwo. Szwajcarzy obniżyli stopy a brokerzy swap ujemny jeszcze większy.

Co do Faz to przykładowo Kabel i Kiwi były w mocnym trendzie. Edek za to sporo zmyłek z lekką konso ale jednak z sentymentem pod long.
Listek w coraz to ciasniejszym zakresie podobnym do tych z lat 2011-2013.
EURGBP pali się do pokrycia świecy Brexitowej, zwlaszcza ze została przebita 200 sesyjna na monthly.

Ile czasu średnio spędzasz przed wykresami? Tendecja najczęściej jest taka że im więcej tym większe szambo, a im krócej to oznaka że idzie po myśli :)
Jaki masz mechanizm cięcia strat?

ODPOWIEDZ