DupnySystem0102

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Nie bardzo jest sens opisywać szczególy setupu, bo i tak nikt nie uwierzy. W skrócie to poziomy fibo. Ale tylko zagrane w odpowiednim czasie. Często cena dochodzi to poziomu fibo, ale w momencie który jest od czapy i prawdopodobieństwo realizacji jest małe, dlatego wiele poziomów "nie trzyma". A setup wybierający czas to połączenie poziomów fibo, a w zasadzie pionów na osi czasu, które jeszcze dodatkowo filtruje cyklami dobranymi do danego timeframu.
Chodzi o to, żeby setup był askalowalny w ogóle i wychodził bez względu na jakość i skalowalność wykresu. Nawet jak sobie narysuje na papierze milimetrowym i przyjmę, że na osi X 1mm to 1 USD, a na osi Y 1minuta to kilometr to i tak nie ma to znaczenia. Poziomy fibo i momenty muszą być wyliczalne niezależnie od wykresu, np w excelu.
Główne założenie jest takie, że fibo istnieje w przyrodzie bez względu na wszystko i nie wiadomo dlaczego. To samo z cyklami. Jest miesiąc 28 dni i bez względu czy człowiek sobie wydłuży miesiąc do 30dni czy nie to jest 28 dni, jak okres u kobiety ma 28 dni i kropka. Nie wiadomo dlaczego ale jest.
To tak w dużym skrócie ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

To może jakiś przykład na wykresie. Tylko że przed otwarciem pozycji nie po. Bo pewnie każdy chętnie obejrzy te "cuda przyrody" na wykresie :)

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

to trochę skomplikowana zabawa i nie da się tak na szybko opisać. To tak jakby powiedzieć hirurgowi pokaż jak operujesz na otwartym sercu to jutro tez tak zrobię operację. Lub powiedzieć, Iga pokaż jak grasz to ja też zagram w następnym turnieju i wygram bo to proste przbić piłke na kort. Tutaj nie ma takiej prostej metody na przyszłość. Trzeba w trybie ciągłym przystosowywać się do sytuacji, jak na korcie.

Ale w skrócie wygląda to tak:
aa1.jpg
widac piątek na usd/jpy. Cztery poziome linie to poziomy, oraz cztery pionowe linie. Jeśli w czasie zaznaczonym przez pionowe linie cena dojdzie do poziomu to pownna się odbić i można zagrać. Ale mam wiele warunków, np jesli cena dojdzie do poziomu przed właściwym czasem to poziom przestaje być "aktywny". Lub jeśli dochodzi, i zabraknie 3 lub mniej pipsów i zawróci o więcej jak 7 pipsów to również staje się nie aktywny. Na danych również się nie liczy. Poziomy to są bardziej zakresy, dlatego, że istnieją rozmierzności między kwotowaniami u róznych dostawców. Więc jeśli szczyty/dołki znacznie różnią się u różnych dostawców kwotowań to również poziomy otrzymują "różną siłę" .
To takie przykładowe warunki, których mam jeszcze kilkadziesiąt wręcz. Dlatego cała sztuka zagrania przy poziomie, kótry nie jest zdezaktywaoany różnymi sytuacjami, a do tego w zakresie cyklu czyli w odpowiednim polu czasowym .
Kupa rzeczy. Kto by to czytał, a dopiero się wgłębiał. Poł książki by było. Może kiedyś opisze :)

Tak jak teraz opisuje się AT, która działała 110 lat temu, tak może i tego typu rzeczy, które działają teraz zostaną opisane ale za 100 lat ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

No i sytuacja do tej pory rozwinęła się tak, że
a3.jpg
strzałeczki pokazują, że poziomy nawet weszły, ale nie w polu czasowym, więc nie zagrane. Jednocześnie są zdezaktualizowane . I widać, że cena doszła potem do poziomu 148.404 w polu czasowym, ale ze względu na deaktualizacje nie zostaje zagrany poziom i widać dobrze.
Poziom 148.005 też wszedł w nocy, ale również poza polem czasowym.
Często korci zagrać poziom poza polem czasowym. Tym bardziej, jak długo nic się nie składa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

Dlatego też gra na jednym instrumencie staje się nagle nudna, bo nie często są sygnały. A wszelkie starty spowodowane są zazwyczaj wejściami nie w odpowiednim okienku czasowym. Czyli generalnie nie zgodnie z systemem :) Tak jak dziś mały skalp kosmetyczny, żeby podciągnąć do tych rekordowych 7000% :d
Niestety przed okienkiem czasowym cena już doszła praktycznie do drugiego longowego poziomu 147.822, czyli został zdezaktywowany.
A szkoda, bo mam ogólnie sentyment wzrostowy na u/j i liczyłem, że wejde w longa na rachunku grającym serie. Ehh.,

Znowu nuda.

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

coś błąd jakiś się wkradł

Awatar użytkownika
DupnySystem
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 20 mar 2020, 16:41

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: DupnySystem »

cuda przyrody śmigają, rekord pobity.
Dziennik zbliża się do końca. Chyba zakończę ten rachunek bo znów zaczyna mi się nudzić Fx.
Korci mnie jednak dojść do 10 000 % z zerowym DD. :))))

Kiedys miałem juz 6900%, ale przy DD 60%. Teraz jeśli chodzi o dopracowanie systemu to jestem chyba u szczytu bo 8000% z DD 0% to nigdy nie miałem i chyba nie będę mieć bo będę kończył na max 3000%. Pomnożyć rachunek 80x jest bardzo przyjemnie bo % już szybko przybywają.

Polecacie jakiegoś fachowca od pisania EA ? Bo chyba mógłbym cały system wrzucić w EA i puścić nawet z 10x mniejszymi pozycjami, nie wiem czy zarobi, ale jestem jeszcze bardzo ciekawy. Jakby to samo smigało to juz byłby szczyt.

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2332
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: DupnySystem0102

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

DupnySystem pisze:
25 sty 2024, 22:36
cuda przyrody śmigają, rekord pobity.
Dziennik zbliża się do końca. Chyba zakończę ten rachunek bo znów zaczyna mi się nudzić Fx.
Korci mnie jednak dojść do 10 000 % z zerowym DD. :))))
Technicznie to mniej niż 25% pierwotnego depo do zrobienia, wychodzi jakieś 15 pips w twoim przypadku. Powodziska :564:
"If music is dying musicians are killing it" - MP

ODPOWIEDZ