Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Cena BID o tej godzinie była na tym poziomie. Ja używam czasu GMT+2. Nawet w tym czasie pojawiło się kolejno kilka tikóœ powyżej tego poziomu. I tak zamknęło ci niżej niż cena ASK na tym ticku.

Tak jak napisałem na początku. Żadnego w tym interesu nie mam, żeby bronić brokera. Ale masz tutaj czarno na białym. Sprawdź sobie to u siebie i jeśli się nie zgadza zgłoś reklamację jak napisał Ci raposo.

Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

sl :
cena>BID
Cena >ASK

Istnieje jakas różnica?

Pytanie banalne, jednak pytam poważnie. W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego pomimo wyboru opcji >BID zrealizowało mi zlecenie po >ASK.

Zgadzam się. Cena była powyżej sl jednak liczy się po jakiej zrealizowało zlecenie. W tym wypadku ewidentnie po cenie ASK, gdyż na BID nie było nawet takiej ceny.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Założmy że sprzedawałeś tutaj. Otworzyłeś krótą pozycję. Jeśli ustawiłbyś STOP LOSS na poziomie 45.640
po cenie BID, nie powinno zrealizować tego zlecenia jeśli cena BID nie dotknie tego poziomu lub go nie
przekroczy. Natmiast domyślne zlecenie SL dla srzedaży jest po cenie ASK, czyli gdybyś miał ustawione
domyślnie po cenie ASK zamknęło by ci na tym poziomie pozycje. Po cenie BID NIE POWINNO TEGO ZROBIĆ!
Pozycja powinna zostać nadal otwarta do póki cena bid nie dotknie tego poziomu. Taka jest różnica.

Obrazek

-- 06 lis 2016, 23:55 --
HubertK pisze:Pytanie banalne, jednak pytam poważnie. W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego pomimo wyboru opcji >BID zrealizowało mi zlecenie po >ASK.
Ponieważ tak to działa. Sprzedajesz po cenie BID i zamyka pozycje po cenie ASK. Natomiast ustalasz po jakiej cenie to zlecenie ma zostać zrealizowane czy po cenie ASK czy po cenie BID

-- 06 lis 2016, 23:57 --
HubertK pisze:Pytanie banalne, jednak pytam poważnie. W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć dlaczego pomimo wyboru opcji >BID zrealizowało mi zlecenie po >ASK.
Ustawiasz tylko po jakiej cenie ma zostać zrealizowane zlecenie, ale zamyka po cenie ASK przy pozycji krótkiej, ponieważ spread jest kosztem.

-- 07 lis 2016, 00:06 --

Nie zrealizowało Ci zlecenia po cenie ASK, tylko zamknelo po cenie ASK. Zrealizowało CI dobrze, po cenie BID.

-- 07 lis 2016, 00:14 --

Inaczej. Ty w ten sposób ustawiasz tylko po jakiej cenie ma zostać zrealizowane zlecenie, ale to czy po takiej cenie to zlecenie zostanie wypełnione/zrealizowane zależy też do tego czy na tym poziomie będzie po drugiej stronie zlecenie przeciwstawne lub czy wystąpi poślizg. Stop Loss to tylko zlecenie oczekujące i ono na tym runku nie zawsze jest realizowane po takiej cenie na jakiej ten SL sobie wisi. A o różnicy między realizowaniem po cenie ASK i BID napisałem wyżej. Spread jest kosztem i czy ci się to podoba czy nie - sprzedajesz po cenie BID, zamyka po cenie ASK, kupujesz po cenie ASK, zamyka po cenie BID. I nie ważne jak ustawisz realizacje zleceń. Tak to działa po prostu.

-- 07 lis 2016, 00:15 --

Chyba wszystko już wyjaśniłem. Joł :p

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Chyba pójdę się przespać. Dzięki za wszystko.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Inaczej. Ty w ten sposób ustawiasz tylko po jakiej cenie ma zostać zrealizowane zlecenie, ale to czy po takiej cenie to zlecenie zostanie wypełnione/zrealizowane zależy też do tego czy na tym poziomie będzie po drugiej stronie zlecenie przeciwstawne lub czy wystąpi poślizg. Stop Loss to tylko zlecenie oczekujące i ono na tym runku nie zawsze jest realizowane po takiej cenie na jakiej ten SL sobie wisi. A o różnicy między realizowaniem po cenie ASK i BID napisałem wyżej. Spread jest kosztem i czy ci się to podoba czy nie - sprzedajesz po cenie BID, zamyka po cenie ASK, kupujesz po cenie ASK, zamyka po cenie BID. I nie ważne jak ustawisz realizacje zleceń. Tak to działa po prostu.
Również przeanalizowałem to dziś ponownie razem z wykresem i myślę, że Rookie powyższym fragmentem wyjaśnił dokładnie to, co miało miejsce... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: gientek »

HubertK
Wszystko chyba rookie wyjaśnił...łopatologicznie to wygląda to chyba tak:
- ustawiłeś moment w którym ma zostać zrealizowany SL...jeśłi cena bid przekroczy poziom xxx
- jeśli punkt powyższy zaistnieje to realizowany jest SL...po cenie ASK...ponieważ SL zawsze w sytuacji gdy jesteś Sell jest realizowany po ASK (jak każde zlecenie kupna)

Tak to widzę...cen nie sprawdzałem, bardziej chodzi mi o ideę.
Pozdrawiam

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

No dobra, załóżmy że tak jest, choć to jest podstępny haczyk.
W takim razie co mają na celu opcje z załącznika?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

HubertK pisze:No dobra, załóżmy że tak jest, choć to jest podstępny haczyk.
W takim razie co mają na celu opcje z załącznika?
Sprawa jest prosta, czasami nie chcesz aby wyciął Cię nagły, chwilowy skok spreadu i chcesz tylko i wyłącznie zamykać swoje zlecenie gdy cena BID osiągnie jakiś tam poziom.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Tak samo chciałem w tym przypadku, ale jak widać, nie wyszło.
Irytuje mnie ten fakt, zważywszy na to, że przeleciało mi 300pipsów koło nosa.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:Tak samo chciałem w tym przypadku, ale jak widać, nie wyszło.
Irytuje mnie ten fakt, zważywszy na to, że przeleciało mi 300pipsów koło nosa.
Zły możesz być tylko na siebie. Rozglądnij się dookoła ile tutaj osób codziennie tracić przez niewłaściwe decyzje w stylu za krótki SL, wejście nie w tą stronę. A potem po fakcie każdy jest mądry. Każdy to przerabia, codziennie. Żalu nie powinieneś mieć do brokera, tylko do siebie.

ODPOWIEDZ