Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Dukass ma od dwóch dni problem z zaksięgowaniem mojej wpłaty , dzwonię , piszę i nic ...... trochę irytujące
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

PipsKong pisze:Dukass ma od dwóch dni problem z zaksięgowaniem mojej wpłaty , dzwonię , piszę i nic ...... trochę irytujące
Zatrzymali ci je do kontroli - "skąd ma pan te pieniądze?" :) Normalnie przelew idzie kilka dni nawet z mbanku, ale tutaj piszesz o problemie z zaksięgowaniem, więc pewnie o to chodzi. Regulacje bankowe. Co ciekawe, mają wgląd do wielu informacji o Tobie. Nie pamiętam co wpisałem w tabeli "skąd masz pieniądze" ale do mnie się doczepili i trzymali też chyba 2-3 dni do póki nie wyjaśniłem wszystkiego. Jeśli coś kręcisz i nie masz argumentów to odeślą Ci z powrotem te pieniądze.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jest jeszcze jeden mały niuans... Dukascopy Europe nie wymaga dokumentów w formie fizycznej (jedynie skany) ale tylko dla kont Instant do sumy depozytów (w całej historii danego klienta), która nie przekracza 7500 EUR. Jest to zaznaczone przy samej rejestracji ale potem możemy o tym zapomnieć... :)
I jak się domyślam, tu takie przekroczenie właśnie nastąpiło. Dlatego wymagane jest dosłanie w/w dokumentów wg procedury, która obowiązuje przy "pełnej rejestracji".

Niestety, czasem korespondencja od brokerów ląduje w spamie lub ginie gdzieś po drodze, co z Dukascopy i pocztą o2 zdarzyło mi się już kilka razy, dlatego to może dodatkowo opóźnić proces komunikacji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Wiecie...
przez godzinę obracałem stałym wolumenem i nie narzekałem na realizację zleceń. Była bardzo dobra.
Jednak zagrałem raz jedyny niewiele większym lotem i chciałem zamknąć z palca na BE. Była taka możliwość i skorzystałem, jednak nieoczekiwanie realizacja zlecenia trwała koło 2 sekundy podczas gdy cena szła w przeciwną stronę, co w rezultacie pozbawiło mnie 80% zarobku. Ciekaw jestem czy jestem aż takim pechowcem, czy czas realizacji specjalnie był lekko wydłużony widząc siłę rynku.

-- 09 lis 2016, 19:33 --
raposo pisze:Jest jeszcze jeden mały niuans... Dukascopy Europe nie wymaga dokumentów w formie fizycznej (jedynie skany) ale tylko dla kont Instant do sumy depozytów (w całej historii danego klienta), która nie przekracza 7500 EUR. Jest to zaznaczone przy samej rejestracji ale potem możemy o tym zapomnieć... :)
I jak się domyślam, tu takie przekroczenie właśnie nastąpiło. Dlatego wymagane jest dosłanie w/w dokumentów wg procedury, która obowiązuje przy "pełnej rejestracji".

Niestety, czasem korespondencja od brokerów ląduje w spamie lub ginie gdzieś po drodze, co z Dukascopy i pocztą o2 zdarzyło mi się już kilka razy, dlatego to może dodatkowo opóźnić proces komunikacji.

Zgadza się. Korespondencja z Dukascopy za każdym razem lądowała w spamie.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:nieoczekiwanie realizacja zlecenia trwała koło 2 sekundy podczas gdy cena szła w przeciwną stronę, co w rezultacie pozbawiło mnie 80% zarobku. Ciekaw jestem czy jestem aż takim pechowcem, czy czas realizacji specjalnie był lekko wydłużony widząc siłę rynku.
Przejdź na wykres tickowy i zobacz jaka była luka w tym czasie. Podczas publikacji danych są spore poślizgi już nie mówiąc o wydłużonym czasie realizacji zlecenia. Czasem nawet w ogóle nie chce przyjąć zlecenia, choćbyś klikał bez przerwy "close". Dopiero nawet po kilkunastu sekundach zamknie pozycje i to w partiach, jeśli jest duża.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

-rookie- pisze:
HubertK pisze:nieoczekiwanie realizacja zlecenia trwała koło 2 sekundy podczas gdy cena szła w przeciwną stronę, co w rezultacie pozbawiło mnie 80% zarobku. Ciekaw jestem czy jestem aż takim pechowcem, czy czas realizacji specjalnie był lekko wydłużony widząc siłę rynku.
Przejdź na wykres tickowy i zobacz jaka była luka w tym czasie. Podczas publikacji danych są spore poślizgi już nie mówiąc o wydłużonym czasie realizacji zlecenia. Czasem nawet w ogóle nie chce przyjąć zlecenia, choćbyś klikał bez przerwy "close". Dopiero nawet po kilkunastu sekundach zamknie pozycje i to w partiach, jeśli jest duża.
Był mi znany trader, który nie tak dawno "trzaskał" kilkunastoma lotami na transakcję (póki się kilka razy pod rząd nie pomylił) i nic nie wspominał o problemach z realizacją. To prawda, poślizgi się zdarzają i to już uroki ECN-ów ale "przetrzymanie" przez 2 sekundy realizacji pojedynczej transakcji analizując przy tym sytuację na rynku? W tym broker palców nie maczał, przynajmniej nie z premedytacją. Przerobiłem ponad 100 brokerów na kontach realnych, były przeróżne numery z ich strony ale z reguły jak już biorą się do roboty to są bardziej konsekwentni... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK , można oczekiwać niezawodności ale bez przesady. Co innego kiedy są notorycznie jakieś problemy i awarie, a co innego jeśli taka jest natura danego instrumentu. Model ECN różni się od MM. Trzeba zacząć brać takie rzeczy pod uwagę i przyzwyczaić się do tego. Samemu zadbać o własne bezpieczeństwo tutaj. Coś mi się wydaje że ty próbujesz przenieść nawyki z MM, bo pisałeś wcześniej o linii która pokazuje spread jak w MT4, że tego tutaj nie ma i jak to włączyć. Są różnice i trzeba to zaakceptować, przyzwyczaić się.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Jak tam z Wami?
Jak długo gracie? Wyszliście już na plus?

-- 10 lis 2016, 19:48 --

Skąd biorą się duże zawirowania na rynku w nocy? Słyszałem coś o wycofywaniu się banków z pozycji??

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

HubertK pisze:Jak tam z Wami?
Jak długo gracie? Wyszliście już na plus?

-- 10 lis 2016, 19:48 --

Skąd biorą się duże zawirowania na rynku w nocy? Słyszałem coś o wycofywaniu się banków z pozycji??
10 lat i 3 miesiące.
Tak.

Zawirowania? Zależy też czyjej nocy :). Bardziej nazwałbym to spadkiem płynności w rejonie godziny 22:50-23:30 czasu polskiego. Wtedy też nie działa żaden duży rynek.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:Jak tam z Wami? Jak długo gracie? Wyszliście już na plus?
Pewnie do mnie pijesz. Od 2 lat interesuję się fx, od 2 miesięcy intensywniej. Do tej pory umoczyłem łącznie 3000 PLN. Otwierałem platformę sporadycznie i nie miałem dużego kapitału żeby przepuścić. Więc jestem pod kreską, tak jakby. Dobra, nie odzywam się już tutaj :o

ODPOWIEDZ