Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

nasedo pisze:
forex pisze:Ogromna plynnosc - na EURUSD w normalnych warunkach w zakresie 2-3 pipsow stoja zlecenia na 200M po kazdej stronie.
200 milionów? Wydaje się być dużo, nawet wydaje się, że zadowoliłoby to nawet bardzo wytrawnych graczy. Teraz się zastanawiam dlaczego Interactive Brokers podaje maksymalny rozmiar pozycji na 5 mln Euro? Przecież też jest ECN więc rynek ten sam <myśli>.
Hmmm, nie mialem nigdy konta u Interactive Brokers, ale ograniczenie wielkosci pozycji (zlecenia?) do 5M wydaje sie co najmniej dziwne. Na rynku miedzybankowym to symboliczna kwota. Rodzi sie pytanie czy IB daja dostep do rynku miedzybankowego czy tez raczej tworza jakis lokalny rynek z wybranymi ECN-ami i bankami. Ograniczona plynnosc moglaby tlumaczyc takie limity.
nasedo pisze:Tutaj też moje inne pytanie, jak wygląda z płynnością Ducascopy, do jakich kwot na interesującej mnie parze EUR/JPY da się grać tak, żeby w kilka ew. kilkanaście sekund otworzyć pozycję.
Plynnosc jest o.k., np o 13:14:50 oferty wygladaly tak:

Obrazek

czyli klikajac z palca mozna bylo sprzedac 173M po srednim kursie 137.800 badz kupic 189M srednio po 137.880. Z drugiej strony nalezy sobie zdawac sprawe, ze w momencie klikniecia cena moze sie zmienic zarowno na korzysc jak i na niekorzysc. Oczywiscie w godzinach miedzy zakonczeniem sesji jankeskiej, a otwarciem azjatyckiej plynnosc moze byc nawet kilka razy mniejsza, ale to i tak sa kwoty, ktore spokojnie powinny wystarczyc do grania.
nasedo pisze:O ile 50k jest dla mnie ciutek za dużo to 10k na dla minimalnego konta może mnie skutecznie skusić - muszę jeszcze przemyśleć, czy póki co nie warto jeszcze chwile pograć na oandzie.
Pamietaj, ze wplacajac ponizej 50k $ bedziesz mial 2x wyzsze prowizje!

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Jeśli chodzi o wolumen na Duka to na edku jest miedzy 3 a 6 miliarda na świecy 5m - także nie można powiedzieć :wink:

Mnie na razie broker zachwyca - jeśli ktoś wchodzi za pomocą buy/sell limit to na pewno broker ECN. 0 spread na bestii GBP/JPY przy 1,8USD comission za lota to jest dość ciekawe :wink:

Poza tym - tutaj walczy się tylko z rynkiem - nie z brokerem.

Jeśli ktoś przyszedł na FX z giełdy - powinien szybko połapać się we wszystkim i czuć się o wiele lepiej niż u MM.

Co do platformy - to ma swoje niewątpliwe plusy w stosunku do MT4 - szczególnie właśnie dla kogoś kto wchodzi nie po cenie rynkowej, ale buy/sell limit - buy/sell stop - mi osobiście się podoba.

Kolejny plus to oczywiście pomoc ze strony Jekerta - który jest IB www.forexclub.pl

Jak na razie - mogę z czystym sercem polecić. Brak ograniczeń w stawianiu SL, TP, buy/sell limit - to daje taki komfort :wink:

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

Akhh pisze:...

Kolejny plus to oczywiście pomoc ze strony Jekerta - który jest IB www.forexclub.pl

...
Jekert jest IB Dukasa? Ciekawe. Na stronie www.forexclub.pl widze peany na czesc FxPro i zero informacji o Dukasie (jest jedynie wymieniony w logo obok FxPro). Poza tym jakie korzysci mozna odniesc korzystajac z posrednictwa Jekerta? Akurat obsluga klienta dziala w Dukasie bez zarzutu (przynajmniej takie sa moje doswiadczenia), wiec o co chodzi z ta pomoca? Co innego, gdyby poprzez Jekerta mozna bylo dostac jakies upusty w prowizjach czy byc zakwalifikowanym do naliczania swapu jak dla klientow instytucjonalnych. Czyms takim to sam bylbym zainteresowany. :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Forex Club jest IB Dukascopy od pewnego czasu choć faktycznie na stronie nie ma o tym informacji poza bannerem - było to tylko wspomniane w tym wątku. Nowa strona jest w przygotowaniu, a tam napewno znajdzie się więcej informacji.
Osobom rejestrującym się za pośrednictwem FC świadczymy usługi polskojęzycznego supportu począwszy od udzielania informacji o ofercie brokera, przez wypełnianie formularza, aż po późniejszy kontakt z Dukascopy i obsługę platformy. Nie wszyscy znają bardzo dobrze angielski czy niemiecki, a żadnych kosztów się nie ponosi. Co do swapu jak dla klientów instytucjonalnych... Wątpię czy takie coś jest możliwe ale niewykluczone, że przy odpowiednio wysokim depozycie i obrocie można by porozmawiać na taki temat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dukascopy niedawno wprowadziło ciekawą aplikację na iPhone'y. Co prawda za jej pomocą nie można zawierać zleceń ani nadzorować rachunku rzeczywistego (obstawiam, że ze względów bezpieczeństwa) jednak mimo to wydaje się być pomocna do śledzenia tego co dzieje się na rynku. Szczegóły tutaj:
http://www.dukascopy.com/swiss/english/ ... ch/iphone/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kolejny pozytywny news. Dukascopy wprowadziło na swojej platformie JForex ciekawe narzędzie, a mianowicie "Live Economic Calendar", czyli kalendarz ekonomiczny z automatycznie publikowanymi wynikami. Czemu jest to ciekawe i o tym piszę? Ano dlatego, że publikowane tam dane makro są z bardzo wielu krajów począwszy od krajów afrykańskich (np. Zimbabwe, Nigeria, Zambia, Egipt...), przez Azję (obie Koree, Nepal, Pakistan, Chiny...) i kilka krajów z Ameryki (np. Panama, Meksyk, USA i Kanadę) aż po chyba całą Europę.
Oczywiście istnieje możliwość wyboru z jakich krajów dane mają być wyświetlane oraz z jakiego dnia.

Jak to wygląda można zobaczyć na screenie poniżej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wspomnę im o tym przy okazji, a nóż takie coś wprowadzą ;).
Zapomniałem jeszcze o dwóch rzeczach - istnieje możliwość wydzielenia wyświetlanych informacji typu ekonomiczne lub te dotyczące spółek oraz po dwukrotnym kliknięciu w dany news przeniesie nas do strony danego urzędu statystycznego/banku i konkretnej danej więc jeśli ktoś lubi zagłębiać się w raporty to duże ułatwienie.
Mi się podoba :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

U Dukascopy minimalna wartość pozycji to 100.000 czyli 0.1 lota.
1 lot u Dukascopy, to nie 100.00 jak przeważnie tylko 1.000.000.
Zostało zmienione z wcześniejszego 250.000 ( 0.25 lota )

O dziwo na stornie nie ma tej informacji. W każdym razie nie znalazłem.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rozmawiałem z Dukascopy.
Prawdopodobnie było tak jak pisał forex o czym też od razu pomyślałem. Źle się zrozumieliście i pracownik Dukasa uznał 1.0 lota jako 1.0 mln.

Zachowując pewną standaryzację za bardziej popularną platformą MT4 należałoby uznać 1.0 lota jako 100 000 j. waluty bazowej, a w Dukascopy takie jest właśnie minimum.
Więc minimalny wolumen transakcji to 1.0 lot (100 000 jednostek waluty bazowej) -> na platformie Dukascopy 0.1 mln.
MrYogi pisze:Zostało zmienione z wcześniejszego 250.000 ( 0.25 lota )
Wcześniej też był to 1.0 lot ale z zastrzeżeniem, że pozycje poniżej 250 000 j.w.b. mogą nie zostać zrealizowane co czasami miało miejsce.
Cytując Dukascopy
The 250K orders have a little more chance to be executed.
Nie ma co ukrywać - to broker ECN i realizcja zleceń musi mu się opłacać, a przy zleceniach rzędu 10 000 raczej by tak nie było (chyba, że podnieśliby znacznie prowizje).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

MT4/JForex Clients Bridge

Nieprzeczytany post autor: reptile »

R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ