drugi indykator

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
bilibil
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:13

drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: bilibil »

Witam

Mam pewien problem z indykatorem ARCH.
Chciałem go użyć z Mt2Trading auto konektor. Ale po instalacji do Mt4 ten indykator ma swoje oryginalne ustawienia zapisane z mq4. Te ustawienia generują dużo sygnałów wraz ze stratnymi sygnałami. Możemy zmienić ustawienia w indykator. Po zmianie ustawień windykator ARCH generuje mniej sygnałów i są bardziej dokładne. Ale kiedy zsynchronizuje Mt2Trading z ARCH z nowymi ustawieniami to, Mt2Trading ciągle czyta stare ustawienia nominalne. Zmiana ustawień w indykator nic nie zmienia w pracy Mt2Trading.

Obrazek
Obrazek

Jest możliwe zrobić nowy drugi indykator który by czytał nowe sygnały po zmianie w ustawienia ARCH, następnie generował alerty ze strzałkami (bufory strzałek sygnałów w folderze kolory) i następnie wysyłał sygnały transakcyjne do Mt2Trading auto konektor?

Napisanie takiego indykatora jest możliwe?
Kto by mógł go zrobić?
Jaki byłby koszt?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Proszę o mq4 tego wskaźnika, wtedy mogę dopiero ocenić w czym leży problem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bilibil
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:13

Re: drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: bilibil »

Proszę o mq4 tego wskaźnika, wtedy mogę dopiero ocenić w czym leży problem.
No i tu pojawia się pierwszy problem. Nie mam pliku mq4. Jak bym miał, to bym w pliku mq4 zmienił ustawienia i ponownie skompilował plik. A tak muszę znaleźć (jak się da) inne rozwiązanie.

Dlatego przyszedł mi pomysł na ewentualnie drugi indykator który będzie najpierw odczytywał sygnały (nowe po zmianie ustawień) z tego pierwszego indykatora (np: po sygnałach - strzałkach) a następnie generował swoje i przesyłał do Mt2Trading.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Nie wiem w jaki sposób ten wskaźnik wyrzuca sygnały, czy przez bufory, czy przez obiekty? Z tego co obejrzałem na filmie intruktażowym do tej MT2Trading, to powinno działać normalnie, jeżeli wskaźnik jest oparty o dwa bufory. Nie mogę nic inaczej powiedzieć, jeżeli nie mam wskaźnika.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

2019-11-18_162012.png
Sygnały są w buforach 4 i 5, więc te trzeba wskazać w w tym konwerterze do MT2Trading.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

bilibil
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 30 sty 2018, 14:13

Re: drugi indykator

Nieprzeczytany post autor: bilibil »

Witam

Trochę mnie nie było, ale już wracam do tematu.
Sygnały są w buforach 4 i 5, więc te trzeba wskazać w w tym konwerterze do MT2Trading.
ninjaproject dzięki za podpowiedzi.
Wiem. to akurat mam prawidłowo zintegrowane. Ale chyba nie do końca rozumiesz w czym problem. Poniżej przedstawię screen.
Obrazek

Ten u góry to wykres po zmianie ustawień zsynchronizowany z Mt2trading. Ten na dole to oryginalny. Jak widać na screen-ie na górnym nie ma żadnych sygnałów. Zaś na dolnym jest ich sporo. I to właśnie te sygnały są przez Mt2trader realizowane. Zmiana ustawień nie zmienia pracy Mt2trader-a. Dalej realizuje sygnały zapisane i kompilowane z mq4. A zmiany ustawień widać tylko na wykresie. Poniżej przykład. Żadnych nowych sygnałów, za to zleceń od groma:

Obrazek

I to właśnie z tym nie mogę sobię poradzić i nie wiem jak to skorygować. Gdybym miał mq4 to zmieniłbym parametry w mq4, na nowo skompilował i po krzyku. Ale nie mam a problem za groma nie chce się rozwiązać.

A tak przy okazji to mam jeszcze inny problem z dwoma innymi indykami.

Mega_Fx_v2.11 - wygląda ciekawie ale nie ma buforów strzałek w folderze kolory.
Mógłby ktoś je dodać aby można go było wpiąć w Mt2Trader i przetestować?
Załączam plik w mq4

Drugi to FractalZigZagNoRepaint. Ma bufory strzałek. Ale jak go zsynchronizowałem z Mt2trader to nie robi żadnych transakcji i nie wiem dlaczego. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy w mq4 prawidłowo są "osadzone" bufory strzałek sygnałów w folderze kolory i ewentualnie poprawić? Załączam plik w mq4

Wielkie dzięki
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ