DRUGA STRONA PLATFORMY

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Czy miałeś wrażenie, że po odnoszeniu sukcesów w handlu Broker/DD utrudniał Ci inwestycje.

Tak
7
88%
Nie
1
13%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Dzień w którym rozebraliśmy brokera ;)

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ale jeśli zostało złamane prawo, to nie będziecie o tym pisać na tym forum. Żeby było jasne.
Sam już nie wiem czym jest prawo i jakie jest.. więc by nie zrealizowała się samospełniająca się przepowiednia co do mnie, dowiem się wcześniej czy możemy to zrobić legal.

Nie mniej jednak, chce wiedzieć jak jest z innym platformami i ich broker server side.
reptile lepiej olać takiego brokera napisac na forach wysłac maila do MetaQuotes i np Financial Times
Panie Princepolo czy mając depozyt około 1-5k$ i risk 1% na transakcję i rozważając przypadek, że nawet 20 razy pod rząd broker MM zrobi mnie w konia fatygował by się Pan na takie działanie? Może ja i Pan tak :D
Ale jak Pan zaznaczył :
Bad ticki- wybicie o 50-100 pipsów na kilka sekund zamyka zlecenia na SL. Potem broker uwzględnia reklamacje, ale nie wszyscy zareklamują i nie zwraca zysków ze zleceń.
To wynika z tego, że nie reagujemy na takie zagrania ze strony brokera. Pewnie dzieje się to najczęściej w przypadku klientów z mniejszym depozytem niż 1k$.
Broker wyrabia sobie mentalność (lubie to słowo :lol: ) "możemy więcej zarobić.." no i zarabiają.. Tu jest konflikt interesów !
Biznes to chora sprawa :lol: i chyba nie ma nic wspólnego z społecznym działaniem w extremalnych warunkach.

Awatar użytkownika
riddle
Gaduła
Gaduła
Posty: 252
Rejestracja: 17 cze 2007, 18:22

Nieprzeczytany post autor: riddle »

Nievinny odpowiem Ci tak jak czasem piszą moderatorzy używaj Google.pl i polecenia Szukaj
Nievinny pisze:Princepolo ano ja Ci odpowiem, iż niestety Google nie jest dobrze poinformowany, ale trudno, widocznie tak musi być.
Ale jeśli zostało złamane prawo, to nie będziecie o tym pisać na tym forum. Żeby było jasne
:lol:
Forex to nieograniczone źródło pieniędzy, które wystarczy umieć podnieść !
“Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego.”

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Jak może cie to sprawdźcie jak wyglądał by feed z jakiegoś źródła danych aby udostępniać zmienne spready jak ECN. Pewnie to wymaga jakiegoś plugina. Bo trzeba dodać jeszcze router transakcji. W sumie tylko to mnie ciekawi, bo ja zrezygnowałem z oprogramowania MQ do handlu, a używam jedynie do analiz.
Chyba jest dość prosta sprawa i pewnie się rozwinie chyba że warunki techniczne tego softu nie będą na to pozwalały. Analityk pod takiego http://www.currenex.com chyba mt4 by nie chciał. Zresztą nie wiem, jak jest w praktyce. Ale czy będąc już profesionalistą uruchomiłbyś tam EA ? (z tech. pkt widzenia, bo ja nie wiem jak jest z możliwościami.. MT4 wiesza się mi od byleczego )
Stosuje się mostki. Wygląda na to że SCAMY utrzymują się też ze zlecen składanych na ECN równolegle z tymi od dobrych traderów automatycznie
:lol:
Te analizy w MT4.. no nie wiem ja początkujący jestem, ale chcę powiedzieć że to nie jest szczyt możliwości jakie chciałbym mieć, ale chyba mamy tylko to (tanim kosztem).. plus, że dość łatwo można sobie coś swojego stworzyć w domowych i chyba amatorskich warunkach.

Czy chcemy wiedzieć coś więcej o innych platformach i ich drugiej stronie?

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

reptile pisze:
Można jednak pisac wtyczki powodujace różne cuda. Do końca nie analizowałem, na teraz wydaje mi się, że nie ma problemu technicznego aby każdy klient dostawał inne dane. Jak bedę miał chwilę to poszukam pluginów a może napisze sobie jakis
Ja mam plan taki. Jak broker nas zrobi w bambuko to my mu serwer off,hack,block,relogin,wait for login..requotpass...itd... :lol:
Zły plan, to jest tak naprawdę przestępstwo, nie rób tego.

Dodano po 6 minutach:
reptile pisze: Czytam e-booki o FX i czytam o super handlu o super rynku nagle po drodze do sukcesu staje mi MM :? Czytam też że rynek czasami nie ma płynności. Jestem skłonny uwierzyć że nie ma żadnych trylionow czy bilionow $ :lol: bo sporo rzeczy jest do góry nogami.
MM tak naprawdę sprzyja Twojemu sukcesowi.

Na realnym rynku nie poradziłbys sobie jak sądzę wcale, MM dla niewielkich klientów detalicznych to tak naprawdę SYMULACJA realnego rynku. Na interbanku musi byc druga strona i masz ja albo nie, płynność, którą znasz z MM to fikcja, sprzedajesz za cenę, która weźmie druga strona albo zostajesz sam na sam z kontraktem a rynek jest gdzie indziej - to raz, dwa - fluktuacje bywają tak silne, że w tej samej sekundzie cena może skoczyć 10-15 pipsów i wrócić więc dla gry intraday to jest problem.

MM to jest firma, która dostarcza traderom pewnej usługi - SYMULACJI rynku, filtruje ceny, uśrednia je i pełni role drugiej strony transakcji. Za te usługę się po prostu płaci - spreadem i zcasem rekwotami a już sprawą broka jest na ile wykorzystuje swoją pozycję.

Nie widzę w broku "całego zła świata" - większośc traderów na początku ma pretensje do MM winiąc go tak naparwdę za swoje własne niepowodzenia bo przeciez miało byc tak pieknie a sa straty, ale przecież ja jestem niewinny... ja umiem, znam rynek, mam doskonale przetestowany system - więc winny jest ten sukinsyn brok. Na marginesie - ustalmy - TYLKO Nievinny może z całym przekonaniem powiedzieć "jestem Nievinny".

Bycie brokerem ma swoje plusy i minusy bo to także odpowiedzialnośc za ludzi, za przyszłośc firmy, odpowiedzialnośc przed róznymi egzotycznymi komisjami itp. A jesli myślicie, że założenie własnego broka rozwiąże sprawę - może macie rację, może nie, raczej sądzę, że nie ale to dłuższa historia.

Podsumowując sugeruję dalsze rozpoznawanie tematu ale bez szukania winnych [to zaciemnia obraz], lepiej konstruować własną przewagę rynkową.
Badania traderów

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

To ja czegos nie rozumiem. Wobec tego broker MM zarabia na spreadzie i rekwotach. To jest jeszcze do przełkniecia. Ale jak to sie ma do handlu walutami? Broker jest drugą strona transakcji, więc jeśli ja zarabiam to on traci? Jeśli np. kupuja walutę i na tym zarabiam, to co ? Broker ma minus? Czy broker dalej transferuje na rzeczywisty rynek ta tranasakcję i tez zarabia? Bo jeśli nie to w momencie moich zysków MM ma stratę i wtedy jest całkiem mozliwe, ze zagrywa nie fair.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

robertw7 pisze:To ja czegos nie rozumiem. Wobec tego broker MM zarabia na spreadzie i rekwotach. To jest jeszcze do przełkniecia. Ale jak to sie ma do handlu walutami? Broker jest drugą strona transakcji, więc jeśli ja zarabiam to on traci? Jeśli np. kupuja walutę i na tym zarabiam, to co ? Broker ma minus? Czy broker dalej transferuje na rzeczywisty rynek ta tranasakcję i tez zarabia? Bo jeśli nie to w momencie moich zysków MM ma stratę i wtedy jest całkiem mozliwe, ze zagrywa nie fair.
Nie.

W danej chwili ma pewną ilośc buy i pewną ilość sell więc zestawia je ze soba i ma "zero" [zarobek na spreadzie] pozostałą część niezabezpieczonych może zabezpieczyć na Interbanku jednym większym zleceniem, banki nie handluja ze sobą dolarami, jeśli już to pakietami chyba po milionie [minimum], może coś się zmieniło nie mam danych świezych, ale dopuszczenie detalistów do Forexu na tym właśnie polega, że ktos bierze na siebie ciężar obsługi kilkusetdolarowych transakcji, inaczej w ogóle detaliści nie mieliby dostepu do rynku wymiany.

W tym sensie jest driugą stroną, że kupuje od Ciebie albo Ci sprzedaje i bierze "płynność" na siebie, nawet jeśli aktualnie jej nie ma.
Badania traderów

Awatar użytkownika
robertw7
Gaduła
Gaduła
Posty: 232
Rejestracja: 08 gru 2008, 08:19

Nieprzeczytany post autor: robertw7 »

I nastała pełna jasność :lol: Dzięki :D

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Princepolo pisze:Fajny temat. Właśnie ściągnąłem sobie.
komplet składa sie z 4 programików Meta Tradrer Serwer, Data Centre, Administrator i Manager.
Z tego co czytałem samo oprogramowanie jest ok nie okrada traderów.
Jeśli udało Ci się to namierzyć to byłoby miło gdybyś się podzielił. Albo podpowiedział co takiego magicznego wpisałeś w google...

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Princepolo pisze:Fajny temat. Właśnie ściągnąłem sobie.
komplet składa sie z 4 programików Meta Tradrer Serwer, Data Centre, Administrator i Manager.
Z tego co czytałem samo oprogramowanie jest ok nie okrada traderów.
Można jednak pisac wtyczki powodujace różne cuda. Do końca nie analizowałem, na teraz wydaje mi się, że nie ma problemu technicznego aby każdy klient dostawał inne dane. Jak bedę miał chwilę to poszukam pluginów a może napisze sobie jakis :)
Witam.

Jakoś nie wierzę, że zassałeś sobie to z neta. Po Twoich wypowiedziach sądze, że bardziej wyczytałeś to z jakiegoś arta np. takiego http://for-experts.blogspot.com/2008/04 ... der-4.html niż masz całe oprogramowanie u siebie. Zapodaj screenami ale nie takimi co są dostępne na google ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

MaRCHeW pisze:
Princepolo pisze:Fajny temat. Właśnie ściągnąłem sobie.
komplet składa sie z 4 programików Meta Tradrer Serwer, Data Centre, Administrator i Manager.
Z tego co czytałem samo oprogramowanie jest ok nie okrada traderów.
Można jednak pisac wtyczki powodujace różne cuda. Do końca nie analizowałem, na teraz wydaje mi się, że nie ma problemu technicznego aby każdy klient dostawał inne dane. Jak bedę miał chwilę to poszukam pluginów a może napisze sobie jakis :)
Witam.

Jakoś nie wierzę, że zassałeś sobie to z neta. Po Twoich wypowiedziach sądze, że bardziej wyczytałeś to z jakiegoś arta np. takiego http://for-experts.blogspot.com/2008/04 ... der-4.html niż masz całe oprogramowanie u siebie. Zapodaj screenami ale nie takimi co są dostępne na google ;)

Pozdrawiam
Karol Marchewka
Witam.

ROTFL :lol:

Pozdrawiam
reptile :516:

ODPOWIEDZ