Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

I jak długo ta "stara" ZL jest ważna? Co ją "unieważnia"? Czas? Przebicie? Nowa ZL?

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Marcin korzysta tylko raz z ZL później profit jest wyzerowany teoretycznie ale się tak zdarza że w jej miejscu powstaje S/R a na niego też można grać. ZL zdziała jeśli nie zostanie przebita przez ciało świecy z tf na którym zostaje wyznaczona, jeśli zostanie przebita znaczy że poziom nie działa i możliwa zmiana nastojów czyli odwrót.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

A powiedz mi jeszcze, proszę, czy korzystacie z ZL tylko na H4 czy też na innych interwałach? Jeśli także na innych, to nie ma między nimi konfliktu?
Na H4 teoretycznie może być 6 ZL na dobę, ale faktycznie będzie dużo mniej, pewno max 2-3, czasem jedna, czasem żadna. Jeśli żadna, to rozumiem, że ważne są te z dnia poprzedniego?

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Darkey pisze: h4 2405
Tak - o ten poziom chodziło - faktycznie - teraz to już historia.

Aktualnie ilość zabezpieczonych pipsów powoduje, że dzień będzie przynajmniej na minimalny plus albo lepiej. :wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Wirus pisze:A powiedz mi jeszcze, proszę, czy korzystacie z ZL tylko na H4 czy też na innych interwałach? Jeśli także na innych, to nie ma między nimi konfliktu?
Na H4 teoretycznie może być 6 ZL na dobę, ale faktycznie będzie dużo mniej, pewno max 2-3, czasem jedna, czasem żadna. Jeśli żadna, to rozumiem, że ważne są te z dnia poprzedniego?
Z różnych TF - ale raczej poniżej h1 - dla niektórych osób poniżej h4 nie ma sensu schodzić - ale na m15 bardzo często zl nakładają się z wyższymi tf i tam można szukać ewentualnych miejsc na dokładki lub zamykanie pozycji.

Ważne, są nawet sprzed roku - ale im wyższy tf tym dana zl może długo czekać na test.

Dla mnie są wszystkie ważne - oczywiście stale występują konflikty - ale tutaj pomóc może patrzenie na wyższy TF i odrobina doświadczenia.

:wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Dzięki, dużo mi wyjaśniliście ;)
Jeśli można jeszcze... bo tak sobie pomyślałem, jak napisałeś Marcinie:
teraz to już historia
że jakby tę ZL wyznaczyć na H1, to nastąpiłoby idealne odbicie, co do pipsa - czerwona linia. Chyba że źle wyznaczyłem...

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Wirus pisze:że jakby tę ZL wyznaczyć na H1, to nastąpiłoby idealne odbicie, co do pipsa - czerwona linia. Chyba że źle wyznaczyłem...
Ale żeby to grać to muszą dojść przynajmniej do tej zl na h1 - czyli trochę niżej i potem najlepiej na m15 zrobić podobnie - na razie wg mnie obowiązuje S - właśnie przynajmniej do tej zl h1 na 2390 - a na 2393 jest 2 razy TP dla dwóch pozycji.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

klonmarcin pisze:
Darkey pisze: h4 2405
Tak - o ten poziom chodziło - faktycznie - teraz to już historia.

Aktualnie ilość zabezpieczonych pipsów powoduje, że dzień będzie przynajmniej na minimalny plus albo lepiej. :wink:
Marcin, dlaczego historia? Jest to ZL z H4. Jeżeli aktualna h4 nie zamknie się pod poziomem 1.2405 to uważasz ją za nieważną tylko dlatego że została przebita i świece z mniejszych interwałów się zamknęły pod nią?

Mógłbyś napisać czym się kierowałeś przy tych Sell http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 659#497659 ?
Wchodziłeś przeciwko D1 i to pełną stawką :) Jestem bardzo ciekawy jeśli możesz zdradzić :)

Wirus, moim zdaniem dobrze wyznaczyłeś ale ta ZL z h1 była już testowana kilka świeczek wcześniej.
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

Awatar użytkownika
Darkey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 713
Rejestracja: 22 gru 2011, 00:45

Nieprzeczytany post autor: Darkey »

Wirus pisze:że jakby tę ZL wyznaczyć na H1, to nastąpiłoby idealne odbicie, co do pipsa - czerwona linia. Chyba że źle wyznaczyłem...
Raczej źle bo powinna być od świecy poprzedzającej momo, ale gdy przeciągnął byś tą czerwoną dwie świeczki w lewo to masz tam momo i zl na którą była reakcja pare pipsów można było zgarnąć, później po przełamaniu też.
“Obstacles can’t stop you. Problems can’t stop you. Most of all, other people can’t stop you. Only you can stop you.”J. Gitomer
"Otwórz oczy, pajacu." Sokrates

Awatar użytkownika
DonForex:-)
Gaduła
Gaduła
Posty: 254
Rejestracja: 29 kwie 2010, 16:25

Nieprzeczytany post autor: DonForex:-) »

klonmarcin pisze:potem najlepiej na m15 zrobić podobni.
masz na myśli zrobienie ZL up na m15 po odbicou od Zl H1, następnie powró do tej Zl m15 i dopiero wejście w Longa?
"Someday - and that day may never come - I'll call upon you to give my pips back to me. But until that day, accept this justice as gift on my off day" - The Foreign Exchange Market in my f... nightmare.

ODPOWIEDZ