DeGiro

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Artix
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:26

DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Artix »

Witam wszystkich.

Czy macie jakies doswiadczenia z brokerem Degiro ?

Nie maja konta demo, ja przynajmniej nie znalazlem. Zalozylem wiec rachunek.

Mam obecnie mala przygode z nimi i nie do konca mozemy sie dogadac.

Nie mam zamiaru robic negatywnej czy pozytywnej aury co do firmy.

Chce poprost dowiedziec sie cos wiecej na ich temat.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mój szwagier tam handluje i wypowiadał się w samych superlatywach, szczególnie pod względem opłat. Nie jest starym wyjadaczem giełdowym ale amatorsko coś sobie handluje i chyba dla takich osób jest skierowana ich oferta. Tyle, że to nie "broker forex", a łącznik z europejskimi rynkami regulowanymi + kilkoma największymi ze świata.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

mają ciekawe niskie opłaty na futures i sprzedaż siedzi w Sofii (Bułgaria), bo próbowali mnie zrekrutować - tyle wiem. Ale dziwne jest wlasnie to, że nie można sprawdzić sobie platformy na demo. Ogółem mają bardzo dużo różnych instrumentów i reklamują się przez artykuły sponsorowane na bankierze czy money.pl

Autor tematu zdaje się, że pisał gdzie indziej że naliczali mu opłaty za samo prowadzenie konta. Napiszesz nam coś więcej na ten temat?

Artix
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:26

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Artix »

A wiec tak. Wplacilem kase i bawilem sie akcjami aby poznac troche platforme i ocenic.
Jest dosc malo przejrzysta jak dla mnie. Ale nie o tym .

Wyzerowalem konto i wyplacilem kase. wszystko poszlo pieknie. Przestalem sie logowac.

Minelo ponad dwa miesiace i przez przypadek zobaczy lem ze mam -850 sec (mieszkam w Szwecji)

Suport mowi ze to oplata za dane w czasie realnym ktore aktywowalem i na koniec roku nastepuje rozliczenie.

Teraz juz jest to zmienione i odbywa sie co miesiac. Ja jestem zly bo stworzyli mi wirtualny dlug . Na koncie
nie bylo kasy a oni nie zamkneli uslugi do konca roku i nalkiczali dlug :evil:

Na chwile obecna troche sie z nimi drocze, ale obawiam sie ze w Szwecji mi sie nie uda i bede musial uregulowac ten dlug.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Gdyby to była Polska to przymus spłacenia długu przez zagraniczny podmiot raczej nie byłby wystarczająco skuteczny ;). Niestety jak będzie w Szwecji nie wiem. Mógłbyś może wrzucić parę screenshotów z platformy? Chciałbym zobaczyć jak wygląda, a skoro nie ma dema...

Z tymi danymi niefajna sprawa - pytanie czy to Twoje przeoczenie, czy raczej niewystarczająco jasno informują o tej opłacie i sposobie jej naliczania.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Artix
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:26

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Artix »

Gdy tylko znajde chwile wolnego zaraz wrzuce jakies screeny.

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Artix pisze:Gdy tylko znajde chwile wolnego zaraz wrzuce jakies screeny.
Również poproszę o parę zrzutów :). Generalnie wygląda, że jest to ciekawa konkurencja dla naszych domów maklerskich. Brałeś zwykły typ rachunku, czy "custody"?

"
Jaka jest różnica pomiędzy profilami standardowymi BASIC/ACTIVE/TRADER a CUSTODY?
DEGIRO korzysta z usług depozytariuszy, na rachunkach których przechowywane są papiery wartościowe klientów DEGIRO. Depozytariusze posiadają dwa rodzaje rachunków: lending i non-lending. Papiery wartościowe przechowywane na rachunkach typu lending mogą być przedmiotem wypożyczenia na rzecz stron trzecich (np. funduszy inwestycyjnych). W takim wypadku blokowane są środki gotówkowe podmiotu, który pożycza te papiery wartościowe, w kwocie przewyższającej wartość pożyczonych papierów wartościowych co zapewnia bezpieczeństwo całej operacji. Drugim rodzajem rachunków są rachunki typu non-lending, na których przechowywane papiery wartościowe nie mogą być przedmiotem wypożyczenia. Operacje wypożyczania papierów wartościowych nie wpływają na możliwości wykonywania transakcji przez klientów.
"
opłaty basic vs custody:
https://www.degiro.pl/data/pdf/pl/Oplaty-i-prowizje.pdf
https://www.degiro.pl/data/pdf/pl/Oplat ... USTODY.pdf

Artix
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:26

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Artix »

Na wiele pytan nie odpowiem bo poprostu nie poswiecilem platformie zadnego czasu.

Mam tez chyba za mala wiedze . Wnioskuje po poscie wyzej . :oops:


Zaintereowalem sie nia z powodu dostepu do ogromnej ilosci akcji i tych ktore nie byly dostepne na Plus500

Zrobilem pare zrzutow ale padaka bo chyba nie moge zmienic jezyka :roll:

Wlasnie przeczytalem ze maja oplaty za pewne gieldy i dostep do danych . 2.5 euro za usluge .

oj oj gdzie wrzucic foty ? :shock:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wrzuć tu na forum w poście ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Artix pisze:
Na chwile obecna troche sie z nimi drocze, ale obawiam sie ze w Szwecji mi sie nie uda i bede musial uregulowac ten dlug.
Ja bym miał wyjebane tak dla zasady. Myślisz, że będę Cię windykować za 850 SEK? To nie Saxo, które sądzi się ze swoim klientem o 1 MLN złotych. Same koszta windykacji pewnie by im się nie zwróciły. A zachowali się nieprofesjonalnie i źle, więc niech się bujają. :p

ODPOWIEDZ