De vana spe et elatione fvgienda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Witam, mógłbyś napisać co na tych twoich wykresach z excel'a oznacza skala pozioma, a skala pionowa ??

Quicumque
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:40

Nieprzeczytany post autor: Quicumque »

11. (Wtorek) 28.12.2010r.

//===============================================
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-poprawiony test miesiaca grudzien, w zalaczniku
-w planie wykonac test kolejnego miesiaca (listopad)
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mihau pisze:Witam, mógłbyś napisać co na tych twoich wykresach z excel'a oznacza skala pozioma, a skala pionowa ??
Powinienem Cie odeslac do poczatku mojego dziennika,
lub wskazac gdzie pisalo co jest w zalaczniku excel
czyli ( 9. (Niedziela) 26.12.2010r. Notatka 2 )

ale widzac to niezwykle prawdziwe zdanie:
"Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie."
postanowilem cierpliwie, zmodyfikowac zalacznik (teraz osie sa podpisane) i mam nadzieje ze wszstko bedzie jasne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Doprawdy imponujące wyniki, gratuluję :)

Quicumque
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:40

Nieprzeczytany post autor: Quicumque »

12. (Wtorek) 28.12.2010r.
Notatka 2
//===============================================
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-test miesiacow listopad i grudzien, w zalaczniku
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mihau pisze:Doprawdy imponujące wyniki, gratuluję :)
Dziekuje serdecznie, mi rowniez wyniki sie podobaja, sa one uchonorowaniem kilku lat mojej pracy.

Lecz martwi mnie nieco niski stosunek srednich strat do srednich zyskow
ktory wynosi 1:1,7 (jak widac w zalaczniku).

Choc przy niskim SL5pip spread odgrywa ogromna role, w zaleznosci od pary walutowej, nawet do ok.3,4pip (taki spread ma wartosc 40% calej oplaty)
Badz parztac od innej strony. Jako SL 5pip straty zalozonej, po dodaniu spreadu wysokosci 3,4pip, wartosc straty wzrasta o 68%!

To jest jedyne co usprawiedliwia moj system i to "1:1,7".

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Quicumque
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:40

Nieprzeczytany post autor: Quicumque »

13. (Czwartek) 06.01.2011r.

Witam w nowym roku.
//===============================================
Daruje sobie i wam wstepna paplanine, i odrazu konkret
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zgodnie z planem "03-07 (zrobic probe demo real)", Ea pozostawione na demo przeszlo "chrzest",

proba na demo wykazala juz chyba ostatnie niedociagniecie eksperta, ktorego nie dalo sie znalesc w testach przeprowadzanych w testerze.
A dzieki temu "bledowi", wynikami jakie Ea uzyskalo na demo nie sa wiarygodne z tym jakie mialy byc osiagniete przez eksperta.

Jednakze blad ten nie niszczy pozytywnego wyniku testu. Dzieki czemu po poprawieniu bledu EA zostanie oficjalnie uznane za skonczone i przetestowane (gotowe na konto real)
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Oby wszystko się powiodło. Dawno temu też chciałem stworzyć automat i udawało mi się pisać już bardziej zaawansowane maszyny nie bazujące na wskaźnikach ale jakoś tego zaniechałem. Może za jakiś czas coś mnie zainspiruje i wpadnę w amok pisania ea :D

Quicumque
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:40

Nieprzeczytany post autor: Quicumque »

14. (Piątek) 04.03.2011r.
(dwa mieściące później)


//===============================================
Wcześniejszy plan został zaniechany z powodów osobistych.
(są ważniejsze rzeczy od siedzenia przed komputerem.)

Sytuacja sięuspokoiła więc wracam do programowania (dwa mieściące później), a co za tym idzie do notatek na forum.
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EA1 które zostało uakończone, już od pewnego czasu pracuje na rzeczywistym koncie. Poniżej przedstawiam wyniki dla tego tygodnia

Kod: Zaznacz cały

-7,60
-7,19
9,90
6,00
6,80
3,02

=10,93
EA pracowało od wtorku do piątku (w poniedziałek awaria prądu wyłączyła mi komputer, mogłem go włączyć dopiero po pracy. W teście poniedziałek był najlepszym dniem w tym tygodniu, dwa zlecenia łącznie ponad 30pip), dzisiaj (w piątek) ekspert nie złożył jednego zlecenia (które również powinno przyniesc profit w okolicy 10pip). Powyższe wyniki przedstawiają wartość pip (z wliczonym spreadem).


//////////////////////////////////////////////////////////////////
Prace nad EA2

Upływ czasu, dał mi na mojego kolejnego eksperta nowe spojrzenie. Postanowiłem go podzielić na dwie części, a w zasadzie zrobic dwa różne eksperty

(pierwszy ekspert powstanie z czystej ciekawości, dla sprawdzenia mojej "teorii" o systemie mechanicznym którego autorem jestem ja, oraz dla skonfrontowania się z trudnym zadaniem matematyczno-informatycznym)

(drugi ekspert już jest prawie napisany [większość funkcji] pisałem o nim wcześniej.)
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------






rayzeel pisze:Oby wszystko się powiodło. Dawno temu też chciałem stworzyć automat i udawało mi się pisać już bardziej zaawansowane maszyny nie bazujące na wskaźnikach ale jakoś tego zaniechałem. Może za jakiś czas coś mnie zainspiruje i wpadnę w amok pisania ea :D
Błędnym myśleniem jest iż nasza motywacja powinna pochodzić z sukcesu innych. Najlepszą motywacją powinna być własna porażka.

Quicumque
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 12 gru 2010, 21:40

Nieprzeczytany post autor: Quicumque »

15. (Sobota) 16.04.2011r.


//===============================================
Na rachunku realnym pracuja obecnie dwa automaty.

//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wynik z piątku +13.15%

Obecnie testy na koncie mikroLot, zastanawiam sie nad doslaniem kapitalu.
//----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODPOWIEDZ