DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 23 maja 2018, 00:00

Wzrost
4
40%
Bez zmian
3
30%
Spadek
3
30%
 
Liczba głosów: 10

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn - nie zauważyłem w swojej wypowiedzi personalnego wskazania kogokolwiek - wypowiedziałem sie ogólnie o forum. Jeśli czujesz się jak Szpakowski forexu to raczej nie przez mój post :D

kabel h4
https://www.tradingview.com/x/z7K9PIBH/

-- Dodano: 22 maja 2018, 09:22 --

kangur h4
https://www.tradingview.com/x/n0l3XwAA/

-- Dodano: 22 maja 2018, 09:24 --

kiwi h4
https://www.tradingview.com/x/dotZD7s3/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

To jest FN, takie forum i ludzie na nim,
kermit jak bym sie chciał przejmować wpisami nietematycznymi
i co kto mysli to by zwariował,
dawaj podyskutujemy jak chcesz moze kto dołaczy :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze:Cblondyn - nie zauważyłem w swojej wypowiedzi personalnego wskazania kogokolwiek - wypowiedziałem sie ogólnie o forum. Jeśli czujesz się jak Szpakowski forexu to raczej nie przez mój post :D

kabel h4
https://www.tradingview.com/x/z7K9PIBH/
To, że czasami dyskusja jest mało merytoryczna to widzimy nie od dziś. I normalnym jest, że opinia na temat rynków może byc różna. Widoczna na prezentowanych analizach. Ale po to jest to forum. Już samo to, że uczestnicy forum używaja różnych narzędzi prowadzi do róznych opinii. Normalna rzecz. Ja od lat nakłaniam każdego by sam rysował i uczył sie AT bo to z czasem zaprocentuje. A jesli analizy czyjeś są zgodne z innymi to tylko sie cieszyc bo to dobrze wróży. Ale czekanie na forum na cudze analizy nie robiąc własnych i głównie na tym opierac swoje inwestowanie może się źle skończyć. Jak to polecam Eldera bo długo by o tym pisać. Juz nie wspomne o tym, że sie taki ktos nie rozwija
Nie mam na mysli sytuacji gdy ktoś pokaże setup który przeoczyliśmy lub na instrumencie którego nie śledzimy a tworzy sie okazja a jest zgodny z naszym systemem i analizą. Bo instrumentów jest tyle, że nie da sie wszystkich ogarnąć.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

Cblondyn pisze: ....Ja od lat nakłaniam każdego by sam rysował i uczył sie AT bo to z czasem zaprocentuje......

.....Nie mam na mysli sytuacji gdy ktoś pokaże setup który przeoczyliśmy lub na instrumencie którego nie śledzimy a tworzy sie okazja a jest zgodny z naszym systemem i analizą. Bo instrumentów jest tyle, że nie da sie wszystkich ogarnąć.
ad. 1 - ja tam nikogo do niczego nie nakłaniam. Bo po co? Każdy ma swój rozum, a korzystanie z czyjejs analizy to jak korzystanie z kazdego innego wskaznika bez przygotowania. Człowiek uczy sie na blędach - jesli ich nie popelni to nauka idzie dluzej

ad. 2 - ale właśnie po to się wrzuca wykresy bo może ktoś cos przegapił, a jak po wrzuceniu ktoś sie do tego odniesie to Twoj komentarz brzmi: "To myślisz, że inni juz RGRów nie dostrzegają hehe"
Skoro dostrzegają to niech też wrzucą wykres, a nie po fakcie tylko docinki wrzucają - o tym pisałem w kontakscie Szpakowskich forexu. Wszyscy widza, a wrzuca Tomasz, Kermit, i jeszcze może 2-3 osoby

EOT i wielu pipsów :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Kermit pisze: ad. 1 - ja tam nikogo do niczego nie nakłaniam. Bo po co? Każdy ma swój rozum, a korzystanie z czyjejs analizy to jak korzystanie z kazdego innego wskaznika bez przygotowania. Człowiek uczy sie na blędach - jesli ich nie popelni to nauka idzie dluzej

ad. 2 - ale właśnie po to się wrzuca wykresy bo może ktoś cos przegapił, a jak po wrzuceniu ktoś sie do tego odniesie to Twoj komentarz brzmi: "To myślisz, że inni juz RGRów nie dostrzegają hehe"
Skoro dostrzegają to niech też wrzucą wykres, a nie po fakcie tylko docinki wrzucają - o tym pisałem w kontakscie Szpakowskich forexu. Wszyscy widza, a wrzuca Tomasz, Kermit, i jeszcze może 2-3 osoby

EOT i wielu pipsów :564:
ad1. A czy ja pisze o nakłanianiu do czegokolwiek? Każdy robi co uważa i mi nic do tego. Sugeruje by się uczyli sami a to co narysują poddali opinii itp. Chyba nic w tym złego. Ale nic nie robienie to grzech największy. Mało to razy padał tekst typu "niech ktoś wrzuci jakąs analize bo cos bym zagrał" Zgroza. Przynajmniej dla mnie
A jeśli jak już wspomniałem moja analiza jest podobna do kogoś tam to tylko może mnie utwierdzić o mojej słuszności

ad2. Gdzie Ty widzisz zlosliwość czy jakieś docinki w stwierdzeniu, że inni też RGRy widzą :) Jest to tak prosty układ, że trudno go nie zauważyć. I chyba bez sensu jest by każdy wrzucał na forum ten sam setup.
Również życze duzo pipsów
:564:

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

To ja juz nic nie pisze bo jak sie pogodziliście :?
to publika w reżyserce niech daje wykresy
to zobaczymy co tam,
Blondyn zaczynaj-..

Awatar użytkownika
maniuszn
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:47

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: maniuszn »

Osobiście dzięki Kremitowi podszlifowałem swoje postrzeganie wykresu. Można czytać książki albo brać udział w webinarze ale tyle wartościowych przykładów co wkleja Żaba to nie znajdziesz. Poza tym on wkleja screeny jeszcze przed wybiciem dzięki czemu można nauczyć się czegoś i zarobić (w tej kolejności).

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Tomasz196407 pisze:To ja juz nic nie pisze bo jak sie pogodziliście :?
to publika w reżyserce niech daje wykresy
to zobaczymy co tam,
Blondyn zaczynaj-..
Tomasz zgodnie z planem
dax-prosta-metoda-t29676-200.html#p912254
ok.gif
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

maniuszn pisze:Osobiście dzięki Kremitowi podszlifowałem swoje postrzeganie wykresu. Można czytać książki albo brać udział w webinarze ale tyle wartościowych przykładów co wkleja Żaba to nie znajdziesz. Poza tym on wkleja screeny jeszcze przed wybiciem dzięki czemu można nauczyć się czegoś i zarobić (w tej kolejności).
Chociaz jeden zadowolony...
prosta rzecz-
Po kazdej świecy dziennej ten co analizuje potrafi cos napisac stwierdzić co jest interesujacego na instrumentach
czyli w w tygodniu jest takich wydarzeń 4 cztery swiece dzienne, pozostaja wejscia na h4 -
nie trzeba obserwowac wykres non stop, bo to nie ma sensu, wystarczy obserwacja świec w ciagu dnia 4h i D w tygodniu
nie wierze w to że wszyscy graja jeden instrument i w konsolach tez "pykaja " zlecenia jak to tutejszy swiezy nam przedstawia że na m1 wchodzi i jak leci to ma a jak nie to wtopa
zagrań jest dużo,
Tylko jakis plan
Kermit ma formacje
Cblondyn ma S/D
jakis tam Tomasz ma FE
a ktos tam ma słonie i kopulacje i kostke

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Wtorek 22.05.2018

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Na początek żeby podnieśc poziom pare słów o formacji RGR. Jest to setup/formacja która zawiera pare setupów w sobie.
1. Nader często formacja zaczyna sie od przełamania LT
2. Jest to również formacja 1-2-3
3. czasami filiżanka
4. dość często nowy trend wzrostowy konczy się poprzez HH, HH, LH czyli R, G, R analogia
podobnie trend spadkowy LL, LL, HL
5. budowane prawe ramie dość często jest falą 3 FE

-- Dodano: wt 22-05-2018, 10:32 --
Cblondyn pisze:Na początek żeby podnieśc poziom pare słów o formacji RGR. Jest to setup/formacja która zawiera pare setupów w sobie.
1. Nader często formacja zaczyna sie do przełamania LT
2. Jest to również formacja 1-2-3
3. czasami filiżanka
4. dość często nowy trend wzrostowy konczy się poprzez HH, HH, LH czyli R, G, R analogia
podobnie trend spadkowy LL, LL, HL
5. budowane prawe ramie dość często jest falą 3 FE
Dla przykładu potencjalny RGR.
https://charts.mql5.com/18/334/cadchf-h ... ki-tms.png

Zablokowany