DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 22 sie 2018, 00:00

Wzrost
3
50%
Bez zmian
2
33%
Spadek
1
17%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

fx-technik pisze:
cytrynek pisze:
fx-technik pisze:@cytrynek,
Rano grałem na taką korektę:
EURUSDM15.png
Liczyłem przynajmniej na retest tej strefy D1.
Wziąłem tyle, ile wziąłem w S, niewiele.

Potem grałem z rynkiem Long, po swojemu:
EURUSDM15.png
I luzik :) Nie oznacza to jednak, że wszyscy muszą grać jak Ty... lub ja ;) Życzę sukcesów. Wszystkim :)
A, to ja nikogo do niczego nie przymuszam, tylko dobrze radzę! :564:
Jeżeli zdarłbyś z Bolta jego obuwie, spodenki, koszulkę i co tam jeszcze, otrzymał wskazówki jak masz biec, to nie oznacza, że przebiegniesz setkę poniżej 9,70s ;) Same dobre rady bez doświadczenia po drugiej stronie, wyzerowania depo, całego kontentu, który pewnie posiadasz nie zadziałają..... i ja to wiem i żaba, i Ty też ;) :564:
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

m@rek
Gaduła
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: 03 cze 2009, 18:45

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: m@rek »

fx-technik, odnośnie korelacji:
nie mam zwyczaju polemizować publicznie o wyższości świąt (...)
Przypominasz mi katotaliba - który nie spocznie, dopóki ostatniej owieczki nie zagoni do swojej zagrody.
Każde odstępstwo to zbrodnia przeciw jedynie słusznej ideologii.
Hola hola prrr, mości panie. Nic nie jest zerojedynkowe, żyj i daj innym żyć po swojemu.
Z tego co piszesz, widzę że nie masz bladziutkiego pojęcia o korelacjach. Wolnoć Tomku. Ale Twoja zagroda to nie cały świat.
Ja korelacje ćwiczę od prawie 10-ciu lat, i z tego zrobiłem podstawę swojego sposobu na rynek.
Ale nie mam z tego powodu poczucia mesjanizmu. Wolnoć Tomku...
Poniżej przykład ostatnich dni. Wykres na dole to nie wszystko, do tego są jeszcze inne przesłanki, o których nie czas tu i miejsce. Zaznaczone pkty były bardzo mocnymi do brania L. I dla jasności - nie gram ostatnio. Zaglądam i maluję, bo to już 10-cio letnie ćpuństwo. :)
GbpJpy_EurJpy_H2.gif
pipsów,
i przeczytaj czasem -dla przypomnienia -pierwsze zdanie ze swojej stopki.
:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

cytrynek pisze:
Jeżeli zdarłbyś z Bolta jego obuwie, spodenki, koszulkę i co tam jeszcze, otrzymał wskazówki jak masz biec, to nie oznacza, że przebiegniesz setkę poniżej 9,70s ;) Same dobre rady bez doświadczenia po drugiej stronie, wyzerowania depo, całego kontentu, który pewnie posiadasz nie zadziałają..... i ja to wiem i żaba, i Ty też ;) :564:
Ależ, ja tego przed nikim nie ukrywam i na samym początku uświadamiam każdego, że czeka go
ciężka praca, a nie żaden Święty Graal!
I tym, m. in., różnię się od naciągaczy, którzy obiecują gruszki na wierzbie.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
maniuszn
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 04 wrz 2017, 14:47

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: maniuszn »

Oanda i reszta juz sa w eSkach, moim zdaniem podciagną jeszcze do 1.1730-87
https://fxssi.com/tools/current-ratio

Awatar użytkownika
KropkaCom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2014, 15:29

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: KropkaCom »

Jeśli ktoś gra S na Edku to z celem maksymalnym na 1.1540. Tam był szukał wejścia w L zgodnie z trendem.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

KropkaCom pisze:Jeśli ktoś gra S na Edku to z celem maksymalnym na 1.1540. Tam był szukał wejścia w L zgodnie z trendem.
Przecież to są dołki z 2016, 2 lata temu. i jeszcze piszesz że spadnie pod te dołki na 1,154. Aż z chciałbym widzieć Twoje pozycje, niby jak trzymasz te L bo chyba nie u brokera na MM albo ECN na CFDkach

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

KropkaCom pisze:Jeśli ktoś gra S na Edku to z celem maksymalnym na 1.1540. Tam był szukał wejścia w L zgodnie z trendem.
Tak? A co tam jest? bo cholera, ja już wysiadłem ;)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

m@rek pisze:fx-technik, odnośnie korelacji:
nie mam zwyczaju polemizować publicznie o wyższości świąt (...)
Przypominasz mi katotaliba - który nie spocznie, dopóki ostatniej owieczki nie zagoni do swojej zagrody.
Każde odstępstwo to zbrodnia przeciw jedynie słusznej ideologii.
Hola hola prrr, mości panie. Nic nie jest zerojedynkowe, żyj i daj innym żyć po swojemu.
Z tego co piszesz, widzę że nie masz bladziutkiego pojęcia o korelacjach. Wolnoć Tomku. Ale Twoja zagroda to nie cały świat.
Ja korelacje ćwiczę od prawie 10-ciu lat, i z tego zrobiłem podstawę swojego sposobu na rynek.
Ale nie mam z tego powodu poczucia mesjanizmu. Wolnoć Tomku...
Poniżej przykład ostatnich dni. Wykres na dole to nie wszystko, do tego są jeszcze inne przesłanki, o których nie czas tu i miejsce. Zaznaczone pkty były bardzo mocnymi do brania L. I dla jasności - nie gram ostatnio. Zaglądam i maluję, bo to już 10-cio letnie ćpuństwo. :)
GbpJpy_EurJpy_H2.gif
pipsów,
i przeczytaj czasem -dla przypomnienia -pierwsze zdanie ze swojej stopki.
:564:
Chyba nie przeczytałeś dokładnie tego, co o korelacjach napisałem.
One są oczywiste, ale zadam ci takie samo pytanie jak Kermitowi:
Czy dysponujesz statystykami, które świadczą o tym, że korelacje dają
statystyczną przewagę z powodu arbitrażu?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

maniuszn pisze:Oanda i reszta juz sa w eSkach, moim zdaniem podciagną jeszcze do 1.1730-87
https://fxssi.com/tools/current-ratio
bardzo fajna stronka :564:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
KropkaCom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 27 kwie 2014, 15:29

Re: DayTrading: Wtorek 21.08.2018

Nieprzeczytany post autor: KropkaCom »

-rookie- pisze:
KropkaCom pisze:Jeśli ktoś gra S na Edku to z celem maksymalnym na 1.1540. Tam był szukał wejścia w L zgodnie z trendem.
Przecież to są dołki z 2016, 2 lata temu. i jeszcze piszesz że spadnie pod te dołki na 1,154. Aż z chciałbym widzieć Twoje pozycje, niby jak trzymasz te L bo chyba nie u brokera na MM albo ECN na CFDkach
Nie rozumiem o czym piszesz. Ja się odniosłem do osób które teraz grały S z 1,1590, że max spodziewam się 1,1540 a na tym poziomie szukałbym L bo tam wypada retest tej małej konsolidacji.

Zablokowany