DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 19 lip 2017, 00:00

Wzrost
1
17%
Bez zmian
4
67%
Spadek
1
17%
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Po danych o inflacji aż się prosi o shorta na kiwi. Tylko wyprzedaż dolara tą parę ratuje, ale według mnie kiwi wisi na włosku

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Nie wiem jak to jest , ale gdzie nie wejdę to mnie wytną.. 9-te konto już prawie zczyszczone. Chyba już nadszedł czas żeby sie poddać i powiedzieć sobie prawdę: nie dam rady. :/ Albo zacząć grac znowu na dwa konta. Jeśli nic nie pomaga to zostaje tylko to.

-- Dodano: 18 lip 2017, 16:09 --

W miom przypadku jest to gra intuicyjna oparta o jakieś średnie, PA , wsparcia/opory, ale prawie zawsze ta intuicja podpowiada mi źle.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

Świeżak44 pisze:Nie wiem jak to jest , ale gdzie nie wejdę to mnie wytną.. 9-te konto już prawie zczyszczone. Chyba już nadszedł czas żeby sie poddać i powiedzieć sobie prawdę: nie dam rady. :/ Albo zacząć grac znowu na dwa konta. Jeśli nic nie pomaga to zostaje tylko to.

-- Dodano: 18 lip 2017, 16:09 --

W miom przypadku jest to gra intuicyjna oparta o jakieś średnie, PA , wsparcia/opory, ale prawie zawsze ta intuicja podpowiada mi źle.
Nie chce mi się tłumaczyć co źle robisz. Poczytaj różne wątki na forum, zarządzenie ryzykiem, kapitałem itp.
The only way is up

Awatar użytkownika
MR. D
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1235
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:59

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: MR. D »

Świeżak44 pisze:Nie wiem jak to jest , ale gdzie nie wejdę to mnie wytną.. 9-te konto już prawie zczyszczone. Chyba już nadszedł czas żeby sie poddać i powiedzieć sobie prawdę: nie dam rady. :/ Albo zacząć grac znowu na dwa konta. Jeśli nic nie pomaga to zostaje tylko to.

-- Dodano: 18 lip 2017, 16:09 --

W miom przypadku jest to gra intuicyjna oparta o jakieś średnie, PA , wsparcia/opory, ale prawie zawsze ta intuicja podpowiada mi źle.
Mnie też dzisiaj przeczyścili na koronie duńskiej na ponad 2k trochę shorty na indeksach odrobiły, ale jest niedosyt. Nie martw się podobno to cecha ludzi ambitnych że trzy razy bardziej odczuwają porażkę niż sukces, który traktują jako coś naturalnego. A co do intuicji to podobno najtrudniejszym elementem egzaminu na pilota jest lot na instrumentach a nie na widoczności. Teoretycznie wydaje się to najłatwiejsze bo co to za filozofia patrzeć co instrument mówi i się do tego stosować, ale w praktyce mózg podpowiada co innego a i błędnik głupieje. Mózg krzyczy, że zaraz zginiesz ;-) w sytuacji bezpiecznej albo uspokaja Cię jak instrumenty pokazują nieuchronna katastrofę. Dla nas też najwyższym etapem jest całkowite odcięcie od podpowiedzi i intuicji i twarde interpretowanie faktów, ale nie tylko tych co dla nas są wygodne ;-)

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Świeżak44 pisze:Nie wiem jak to jest , ale gdzie nie wejdę to mnie wytną.. 9-te konto już prawie zczyszczone. Chyba już nadszedł czas żeby sie poddać i powiedzieć sobie prawdę: nie dam rady. :/ Albo zacząć grac znowu na dwa konta. Jeśli nic nie pomaga to zostaje tylko to.

-- Dodano: 18 lip 2017, 16:09 --

W miom przypadku jest to gra intuicyjna oparta o jakieś średnie, PA , wsparcia/opory, ale prawie zawsze ta intuicja podpowiada mi źle.
Znajdz wskażnik który ci odpowiada i skup się na nim resztę wywal w diabły a droga jest wyboista:
uczeń, czeladnik , mistrz !!!! i będzie wszystko OK
powodzennia
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
jen-yy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 950
Rejestracja: 22 sty 2013, 21:23

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: jen-yy »

kupiłem dziś nowy komputer
cena była okazyjna
Sprzedawca mówił że na nim wszystkie trady będą zyskowne. :wink: :lol:
Obrazek
"Myśl przez 364 dni w roku, a jeden dzień pracuj, będziesz miał więcej kasy niż ten, który pracuje przez 364 dni a jeden dzień myśli"

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

jen-yy pisze:kupiłem dziś nowy komputer
cena była okazyjna
Sprzedawca mówił że na nim wszystkie trady będą zyskowne. :wink: :lol:
Obrazek
jen-yy to Ty jen-aa jesteś :lol:

Awatar użytkownika
F-You Money
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1020
Rejestracja: 02 sty 2017, 18:06

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: F-You Money »

komputer jest niezbędny w handlu do dziś, rola tradera sprowadza się do otwarcia i zamknięcia pozycji, a może czasem i nie.

GBP/JPY m5 dla koneserów dobrych trejdów
Obrazek
Rysiek - MikiFX - Farciarz - F-you Money

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

docelowo wyżej, ale zbliżamy się do 200 EMA na tygodniowym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Wtorek 18.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

Gbpjpy moze wyjdzie a moze i nie:
http://forex-nawigator.biz/forum/daytra ... ml#p875506
--------------------------------------------------------------------------------
Eurusd 1.1593 to zasięg III>=1.272*I>
matematycznie!!,
w zyciu to +/-25pip :wink:

Zablokowany