DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tequila
swiete slowa demo jak ktos sie uczy i jak w miesiac dwa nie chwyta
to lepiej nich robi co innego i od fx z daleka
a nie 5lat grac by stwierdzic ze 30 kont stracil
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

tequila pisze:
17 gru 2019, 16:31
Temat DEMO był tu wiele lat wałkowany i mało kto wyciągnął wnioski. Ja uparcie powtarzam, że gra na demo ma się nijak do inwestowania realnej kasy. Nawet mała kwota 100-500 pln da większy efekt niż testowanie 500 kont demo. A analizy wejść wyjść demowców pozostawię bez komentarza, a takich tu było i jest sporo.
Cóż dodać, ino zgodzić się wypada.
edit: ktoś gra złotko, sreberko? Wizje, bo inaczej będziemy kłócić się "jak baby" - :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, 16:36 przez krab29, łącznie zmieniany 1 raz.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

tequila pisze:
17 gru 2019, 16:31
Temat DEMO był tu wiele lat wałkowany i mało kto wyciągnął wnioski. Ja uparcie powtarzam, że gra na demo ma się nijak do inwestowania realnej kasy. Nawet mała kwota 100-500 pln da większy efekt niż testowanie 500 kont demo. A analizy wejść wyjść demowców pozostawię bez komentarza, a takich tu było i jest sporo.
jeśli nie umiesz pomnożyć na demo, uzyskać dobry kształt krzywej equity i trzymać w długim terminie to bez sensu jest wchodzić na real
Ostatnio zmieniony 17 gru 2019, 16:35 przez pr7emo, łącznie zmieniany 1 raz.
https://t.me/pump_upp

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

tequila pisze:
17 gru 2019, 16:31
Temat DEMO był tu wiele lat wałkowany i mało kto wyciągnął wnioski. Ja uparcie powtarzam, że gra na demo ma się nijak do inwestowania realnej kasy. Nawet mała kwota 100-500 pln da większy efekt niż testowanie 500 kont demo. A analizy wejść wyjść demowców pozostawię bez komentarza, a takich tu było i jest sporo.
So true.

Tak swoją drogą to mnie na demo nigdy nie szło. Nie mam tam motywacji do dyscypliny.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

nie chodzi o to czy demo albo real lecz utrzymywanie nachylenia krzywej equity w długim terminie, to określa czy ktoś jest pewniakiem i umie grać
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

najlepiej po kilku latach radzenia sobie z psychiką traktować jeszcze kapitał jak narzędzie, zamiast mieć przełożenie na co za to stać bo wtedy emocje zaczynają działać
ja sobie nie wyobrażam po tylu latach budowania skila aby grać od dużej kwoty i robić mały procent, ale trzeba pomnażać stan początkowy co kilkadziesiąt transakcji, a to że rynek jest do mnie okoniem to jeszcze inna sprawa, bo chyba inaczej nie można określić braku skokowego wzrostu equity od półtora roku
https://t.me/pump_upp

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

pr7emo pisze:
17 gru 2019, 16:37
nie chodzi o to czy demo albo real lecz utrzymywanie nachylenia krzywej equity w długim terminie, to określa czy ktoś jest pewniakiem i umie grać
Okej, a co Ci mówi moja krzywa? Moim zdaniem nie mówi nic jeśli nie masz wglądu do reszty danych.

Liczy się tylko hajs. Czy go zarabiamy czy go nie zarabiamy. Tyle w tym sporcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: tequila »

O złotku mogę od siebie coś dodać (gram długo na złocie i sreberku, lubię te surowce, bo dość przewidywalnie chodzą, ale bez kresek.
GOLD - daily opór 1480 trzyma mocno. Średnia pociągnięta po dołkach daje potencjalny spadek max 1380. Ja obstawiam 1400-1430 styczeń i dopiero wzrosty powolne. W tym rejonie powinni troche potasować myśle.
SILWER - Podobie jak z goldem - korelacja przyspieszona tutaj zawsze występuje. 17,20 trzyma mocno przed wzrostami. Na styczeń kolejny low IMO okolo 16,00 - 16,20.
Dlaczego? Duzi gracze, głównie banki centralne były motorem poprzednich wzrostów. 2) Duzi spekulanci na górkach zmiejszyli pozycje long, stąd boczniak spadający na kruszcach.
Utrzymuje się jednak przewaga pozycji długich, niemniej przed kolejną długą falą trzeba SL wyczyścić, a wskazane miejsca dość ciekawie by pasowały, Czas pokaże czy to się zrealizuje.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

Nieśmiertelny Trader pisze:
17 gru 2019, 16:47
pr7emo pisze:
17 gru 2019, 16:37
nie chodzi o to czy demo albo real lecz utrzymywanie nachylenia krzywej equity w długim terminie, to określa czy ktoś jest pewniakiem i umie grać
Okej, a co Ci mówi moja krzywa? Moim zdaniem nie mówi nic jeśli nie masz wglądu do reszty danych.

Liczy się tylko hajs. Czy go zarabiamy czy go nie zarabiamy. Tyle w tym sporcie.
to że grasz ze stop lossem zamiast pod swapy i na wielu parach
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Wtorek 17.12.2019

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

na gospodarkach drukujących wykresy chodzą stabilnie (zbyt) i przewidywalnie bo duże zmiany kursów mogłyby utrudnić decyzje o drukowaniu
https://t.me/pump_upp

Zablokowany