DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

XAB pisze:
16 cze 2020, 10:14
a to zobaczymy jak bede gral w druga polowe czy w lipcu to ci przypomne

i wtedy pogadamy 3eski na dax na pewno nie bede stawial pozycji wiekszej niz 3 kontrakty , teraz 3 ktr to malo ze najmniejsza ale to rzadkosc zreszta to tez pisalem i pewnie przeoczyles
napisz lepiuej lub pokaz co masz na dolcach sprawdzaczu :)
Na dolcach dupsko zmaczyllem kwota duza bo byla duza pozycja
:p

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

doktorek pisze:
16 cze 2020, 11:13
XAB pisze:
16 cze 2020, 10:14
a to zobaczymy jak bede gral w druga polowe czy w lipcu to ci przypomne

i wtedy pogadamy 3eski na dax na pewno nie bede stawial pozycji wiekszej niz 3 kontrakty , teraz 3 ktr to malo ze najmniejsza ale to rzadkosc zreszta to tez pisalem i pewnie przeoczyles
napisz lepiuej lub pokaz co masz na dolcach sprawdzaczu :)
Na dolcach dupsko zmaczyllem kwota duza bo byla duza pozycja
:p
PAMIETAM bo i ja wtedy musialem do studni/ WK/ jechac by wyskoczyc z mala strata :( choc dawno tego nie robilem bo tez bym wisial na tym
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1197
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mimo wszystko, proszę przemyśl to co napisałam, tak po prostu i na spokojnie, z powodu zwykłej etyki. Po pierwsze grasz na dwóch kontach, piszesz o obydwóch jednocześnie. To bardzo wprowadza w błąd. Po drugie, wiesz jakie są emocje osób początkujących i jak dużą podatność na tzw autorytety mogą mieć. Po drugie - zdominowałeś ten dział, na dodatek pisząc niezrozumiale, niechlujnie i byle jak - Twoje słowa można róznorako nie tylko zinterpretować ale nawet odczytać. Ja pamiętam, dlaczego piszesz tak jak piszesz bo pisałeś o tym kilka lat temu podając powód, później już tylko informowałeś że Ci się nie chce pisać z poszanowaniem innych forumowiczów i netetykiety. Ja tamten stary powód pamiętam doskonale i w zupełności rozumiem (i współczuję), niemniej nie zmienia on nic w tym, że za dużo chaosu jest w Twoich wypowiedziach, mylących i potencjalnie bardzo szkodliwych dla innych.
Po trzecie - nie wiem, czy można kupić kawałek kontraktu, nie wypowiadam się więc. O kasie nic nie piszesz, ale matematyka jest prosta - skoro wchodzisz na kilkadziesiąt lotów na dax i nie przekraczasz 30% obciążenia konta (pisałeś o tym kilka tygodni temu, nie będę szukała postu bo jesteśmy dorośli przecież, ale jak trzeba to poszukam oczywiście) - więc przy takim depozycie stratną, pomyłkową pozycję można kisić bez stresu. Można też zostawić pozycje na weekend i luka w przeciwną stronę dalej Cię nie krzywdzi (o ile pozycje maleńkie) - a takich luk złapałeś co najmniej kilka. Dla początkującego, o małym pojęciu i depozycie, byłby to koniec kariery fx.
Mam nadzieję, że nie odczytujesz moich słów jako napaści czy hejtu - nie jest tak. Jestem tu wiele lat, lubię to miejsce, I doskonale pamiętam, jak tu było - kłótliwie, wesoło, agresywnie, mądrze - to było fajne miejsce. To nie jest dział-żurnal, nie jest dział do pokazywania dziesiątek swoich pozycji - było na temat i nie na temat, a teraz jest głównie nie na temat (przeczytaj regulamin działu bo chyba go nie znasz).
Z forum odeszło masę ludzi z takiego powodu, że mieli dość "tego, co dzieje się w dt". Szkoda ich, bo mądrzy byli bardzo niektórzy, wartościowi. Nie wrócą, więc temat zamknięty i piszę o tym tylko na marginesie. Tak mi się jednak zebrało w duszy i piszę do Ciebie te dwa posty otwartym tekstem - proszę, przemyśl moje słowa. Nie chcę być nieprzyjemna czy coś, piszę co myślę i tyle. Może nie mam racji a może mam jej sporo: nie rób krzywdy początkującym. Tylko tyle i aż tyle.
Bez urazy, XAB - bo nie ma we mnie cienia złośliwości w stosunku do Ciebie w tych postach. Jeśli poczułeś dyskomfort to przepraszam, nie było to moją intencją.
I przepraszam dział dt za ot :idea: Wszystkiego dobrego!
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

anomalia NIESTETY ROZNIMY co do tego co i kto tu pisze na forum i czemu ludzi sporo odeszlo
zerknij przykladowo na dzisiejsze posty i pomin mnie i to co ja piszę
ile masz postow w tematyce forexu dwa 3
ile wykresow ile jakichs przemyslen
bo mam wrazenie \e chyba pomylilas fora
i gdyby sie tak kazdy chcial regulaminu trzymac to obawiam sie ze 10 postow w ciagu dnia
typowo fachowych to bylby przyplyw czyjejs energii wyrazny i maks jesli chodzi o ilosc
pomijajac ze piszesz jakas dziecinade
zasada 1 poczatkujacy grajacy dt nie ma prawa zeby zostawac z pozycjami na weekend chyba ze ma depo XXL
ile jeszcze mam z tego co napisales przytoczyc / sorki nie chce mi sie
bo jak ktos zaczyna na fx to albo ryzykuje ale zadnej zasady nie lamie a kazdy z 10 zasad zna a jak nie zna gogle i wszystko na tacy wiec nie ucz facetow hmmm dzieci robic
stawia ktos kase musi znac co mu grozi eot
jak nie narysuje tu jakis zalozen szuler kermit merlin czy ja no moze jeszcze ze 2 osoby to sa tylko pogaduszki do poduszki
wiec jak komus cos zarzucasz to zacznij od siebie co ty dla forum tu robisz lub zrobilas
a potem pogadamy i tez nie pisze tego zlosliwie tylko takie sa fakty :568:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

reasumujac
i dobrze choc ze eur/dol spada bo to poprawia tu nastroj i moze kilka osob wiecej cos napisze ha ha ha 1,1314
ja bp na edku bo moze to go wreszcie ruszy i spadnie :) / powyzej 30 pip mam azzzz
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Apek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 12 maja 2020, 15:16

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: Apek »

wyjasniło się, że w wersji mobile mt4, jeden z gł. brok "nie zauważył" że pod identycznym symbolem co na wersji mt4 desktop były podawane przez niego dwa różne kontrakty (czerwiec i wrzesień), a ja akurat korzystałem tylko z mobile, z różnicą kilkanaście pp na sp. BTW jeszcze raz dzięki XAB za trop

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

SPOKO te miewam na okraglo jakies problemy / tego kiedys nie bylo teraz robia nam olej w glowie bo tez glupialem 1 broker ropa 3,80 dryugi 3,82 i DLA KOGOS KTO GRA KASA TO SZOOOK
1,130 WALIMY
co wy na to? dolar 3,92xx
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »

e/u
zakładałem RGR i jest nadal w grze
https://invst.ly/r59-7
lub ORGR
https://invst.ly/r5a1u

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: szuler »


XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 16.06.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

tak z czystej ciekawosci bo z tego co czytam to mam duze obawy
ile osob nawet z tych starych wyjadaczy wie do czego sluza przewaznie piramidki
lub po co je sie buduje ?
bo z tego co czytam na priv to wiele osob nie ma o tym zielonego pojecia piszac
zwlaszcza oslabia mnie nie=widza ludzi ktorzy kilka lat grali na gieldzie teraz na fx
a oni pisza ze stawiasz tak jak popadnie i tak sie zarobi
moze ktos kto choc kilka razy to stosowal sie wypowie ja chetnie bym poczytal
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany