DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3013
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.


***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział [url=https://forex-nawigator.biz/forum/prognozy-komentarze-analizy.html]Prognozy, komentarze, analizy[/url]
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje [url=https://forex-nawigator.biz/forum/regulamin-forum-nawigator-biz-t11778.html]Regulamin Forum[/url]

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut. Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

NAPISZE SLOWKO O KONTRAKTACH TERMINOWYCH
nie wiem jak to wyglada na innych indeksach ale wydaje mi sie ze podobnie jak na daxie
rozliczenie jest 15 grudnia i zapowiada sie masakra
u jednego broka pokazuje mi straty 87proc a u drugiego 83,5 na kontraktach cfd
to swiadczy ze malo kto domykal te kontrakty na dołku w pazdzierniku ok 1183x cos kolo tego
a z tego co ja wiem ceny docelowe byly wyraznie ponizej 11000 nawet okolo 10k i nizej tez 9700 chyba szok?
tu malo kto na daxie gra ale przestrzegam bo moga byc bardzo duze zawirowania przynajmniej na daxie
bo jakos ci kontraktowcy beda chcieli choc troche niwelowac na dzis jednak b,duze straty
to tylko dla przypomnienia bo beda znowu pisac ile to gracze forexu traca ?
no traca bo im kontraktowcy te straty napedzaja
nie wiem jak to na sp500 wyglada ale tam moze byc podobnie takze ???
sl obowiazkowe i konieczne tak uwazam zwlaszcza ci co mocniej graja
bo powod do takiej wariacji zawsze moga wymyslec w ciagu chwili
na dodatek rynek wyrysowal 2 spore czasowo garby hehe i wyraznie broni 13200 oporowka jak na zamowienie na upartego podwojny szczycik mozna przyjac
wiec wiadomo przynajmniej ja szukam pozycji na ssssssssssssss a moze rzeczywiscie jakas mocna fale w dol uda im sie zrobic :shock:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

kabel h1 - potencjalny klin wiec jeszcze jedno podejście w góre na 5 odbicie możliwe przed zjazdem
https://www.tradingview.com/x/6Cmia2vs/
https://www.tradingview.com/x/hcAr3Nir/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dax
ups zapomnialem dodac jak strzelac to z grubej rury a kierunek nakreslilem git
https://iv.pl/image/GrMDQtB
skracam i dt
https://iv.pl/image/GrMDrDm
i juz pelny luzik bo powyzej 260 pip z dwoch pozycji zdjete :)
https://iv.pl/image/GrMD3Xa
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: XAB »

teraz dax juz bez zbednych slow
https://iv.pl/image/GrMjaIo
trzy z dolu zgaszone na12885
jeszcze 2 zdjalem i tak na teraz i juz dt nie dopakowywuje esek
popatrze co kombinuja 8) sl dolnej na plus 3 pipsy gorna bez sl
https://iv.pl/image/GrMjcIs
oczekujace jak widac zdjete 8)
A ZŁOTNICY?
Zlotko zyskuja a tu cisza :D
napisze tak bylo zbyt dobrze bym pokazywal jeszcze trejdy na glownym i pora na oddech bo ten dzien przerosl moje oczekiwania
udanych zyskow mykam w krzaki :564:
mimo wyraznej chcicy na lki nie przeskakuje bo dalej mam obawy czy tyle lub tylko tyle
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Nieśmiertelny Trader

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Widzę że dobrze zrobiłem nie wchodząc na forum od czwartku wieczór. Kablowi póki co zabrakło 9 pipsów do celu na 1.3200. EURGBP do celu doszedł a nawet go wczoraj przebił. Powoli jednak warunki na kablu zmieniają się na tyle że parcie może być ciągle up nawet w okolice 1.4000 w dłuższym terminie.

szuler
Maniak
Maniak
Posty: 4505
Rejestracja: 19 gru 2018, 13:42

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: szuler »


Rafal154
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 467
Rejestracja: 26 mar 2017, 22:00

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Rafal154 »

Nieśmiertelny Trader pisze:
10 gru 2019, 14:18
Widzę że dobrze zrobiłem nie wchodząc na forum od czwartku wieczór. Kablowi póki co zabrakło 9 pipsów do celu na 1.3200. EURGBP do celu doszedł a nawet go wczoraj przebił. Powoli jednak warunki na kablu zmieniają się na tyle że parcie może być ciągle up nawet w okolice 1.4000 w dłuższym terminie.
Coraz więcej banków zaczyna pisać o swoich długich pozycjach na GBP więc i pchają do góry ale ja spodziewam się jutro mocnej przeceny GBP , zrealizują cześć zysków przed czwartkowymi wyborami . Choć przyznam szczerze , że jestem nie mile zaskoczony taką investycją dużych , argumentują to tym , że sondaże pokazują wygraną Borysa ... W 2016 też pokazywały , że Brexitu nie będzie :idea: . Przyznam szczerze , że dla mnie to uprawianie hazardu bo pisanie jak Royal Bank of Canada pozycję zajęte i mamy nadzieje , że było to dobre posuniecie :roll: hmmmm wiem jedno , ten bank bedę omijał długim łukiem :lol: ..

Już nie będę wchodził w analizę wyjścia GB z unii i co się stanie ale zastanawia mnie jedno .. :roll: W 2016 Brexit miał załamać GB i wszyscy z niego uciekali a teraz 2019 ta sama sytuacja ma wzmocnić GBP ? :roll: :think:

W przeprowadzonej ankiecie małych i średnich przedsiębiorstw , wykazano , że 80 % tych firm ni ejest przygotowana do wyjścia , dlaczego się nieprzygotowują bo uważają , że GB nie wyjdzie :lol: to bedzie jakiś armagedon jak Borys wygra i ich wyprowadzi :lol:

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

XAB pisze:
10 gru 2019, 12:31

A ZŁOTNICY?
Zlotko zyskuja a tu cisza :D
napisze tak bylo zbyt dobrze bym pokazywal jeszcze trejdy na glownym i pora na oddech bo ten dzien przerosl moje oczekiwania
udanych zyskow mykam w krzaki :564:
mimo wyraznej chcicy na lki nie przeskakuje bo dalej mam obawy czy tyle lub tylko tyle
Ja zamknałem te duże pozycje na stracie bo nie mam cierpliwości i niech to będzie nauka na przyszłość, ipróbuje skalpowac. Tutaj na dolnej krawędzie prostokąta dobra pozycja do L bedzie.
PS. I wziąłem L na wszystkich kontach, nawet longterm. :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 15:57 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 1 raz.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 10.12.2019

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Tak to wyglada. Powinno zadziałać.. Na innych kontach lepiej wszedłem. PS. I zamknąłem łącznie z longtermem. Piekna reakcja Jak jest za szybka reakcja to trzeba zamykać...
Longterm, stan konta jest 108,2 na teraz - cały czas do przodu. Nawet wywózka na złocie była niewielka i niewiele zaszkodziła. To konto jest pancerne, nie do uwalenia.. :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2019, 16:01 przez Świeżak44, łącznie zmieniany 2 razy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany