DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 18 mar 2013, 20:54

Wzrost
29
47%
Bez zmian
7
11%
Spadek
26
42%
 
Liczba głosów: 62

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

ForexTig3r pisze: Przecież się już wybiliśmy w czwartek/piątek i nie zrealizowaliśmy nawet RGR-a...
Jakiego RGR-a?

(Wyreczam Zeussa) :)

Asset
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 19 lis 2012, 09:07

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Asset »

We wczorajszym wywiadzie dla "Handelsblatt", główny ekonomista Commerzbanku i szef Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką Jörg Krämer stwierdził, że "jednorazowy podatek od aktywów byłby dobrym rozwiązaniem dla Włoch". Zdaniem ekonomisty wystarczyłoby z kont obywateli zabrać 15%, aby relacja włoskiego długu do PKB spadła poniżej krytycznego poziomu 100%.

Czy naprawdę w takim gorącym klimacie jest szansa na wzrosty na EDKU?

Bemowo

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Asset pisze:We wczorajszym wywiadzie dla "Handelsblatt", główny ekonomista Commerzbanku i szef Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką Jörg Krämer stwierdził, że "jednorazowy podatek od aktywów byłby dobrym rozwiązaniem dla Włoch". Zdaniem ekonomisty wystarczyłoby z kont obywateli zabrać 15%, aby relacja włoskiego długu do PKB spadła poniżej krytycznego poziomu 100%.

Czy naprawdę w takim gorącym klimacie jest szansa na wzrosty na EDKU?
NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Nowy123
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 19955
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:43

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Nowy123 »

ForexTig3r pisze:
Bemowo pisze:i co dalej?
Nowy123 już po operacji :?:

Jak dla mnie 80% że lukę domkną po realizacji RGR-a.
Kupili wszyscy jak tanio wykorzystując Cypr i tylko naprawdę wielki suprise ze strony BEN-a (jeśli wspomni za zakończeniu QE3) mogło by sytuację zmienić. BEN powie, iż fajnie widać początki poprawy, ale to za wcześnie aby kończyć QE3, istnieje realne pogorszenie się sytuacji ze strony Europy.

Już przed Cyprem, w piątek pojawiały się komunikaty o dużym popytem na USD i zwiększoną ilością S-ek, czyli kierunek Północ.

-- Dodano: 18 mar 2013, 20:06 --
roberttheus pisze:to koniec korekty odbiliśmy się od prawie 1.30 i od średniej wykładniczej jeśli na h1 będzie objęcie bessy lecimy w odchłań miałem zlecenie SELL na 1.3 ale niestety musiałem skorygować bo nie dosięgło.... linia trendu spadkowego skutecznie hamuje wzrosty
:?: :?:
Przecież się już wybiliśmy w czwartek/piątek i nie zrealizowaliśmy nawet RGR-a...
Teraz powrót, a ponowne wybicie będzie jednoznaczne.

nie jeszcze pare badan mam zrobbic i dopiero Czwartek

-- Dodano: pn 18-03-2013, 21:20 --

nie koniecznie bo ja kbedzie cos gadanie o zaciesnianiu polityki to znowu w dol

Awatar użytkownika
laktor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 663
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:21

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: laktor »

Asset pisze:We wczorajszym wywiadzie dla "Handelsblatt", główny ekonomista Commerzbanku i szef Niemieckiego Instytutu Badań nad Gospodarką Jörg Krämer stwierdził, że "jednorazowy podatek od aktywów byłby dobrym rozwiązaniem dla Włoch". Zdaniem ekonomisty wystarczyłoby z kont obywateli zabrać 15%, aby relacja włoskiego długu do PKB spadła poniżej krytycznego poziomu 100%.

Czy naprawdę w takim gorącym klimacie jest szansa na wzrosty na EDKU?

"WYSTARCZYŁOBY ZABRAĆ Z KONT OBYWATELI 15% " no genialna analiza brzmi tak jakby dla tego pana 15% oszczędności obywateli to takie nic którym w dodatku przecież można dowolnie rozporządzać, ehh szkoda gadać

zauważyliście że dziś cały dzień dolar osłabiał się w stosunku do meksykańskiego peso?:D

ciekawe co to znaczy :shock:
Aut viam inveniam aut faciam
Stultus non serunt, INVENIRE FORO NAVIGANTI

handlare
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 395
Rejestracja: 10 lut 2013, 14:19

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: handlare »

laktor pisze:
Asset pisze:"WYSTARCZYŁOBY ZABRAĆ Z KONT OBYWATELI 15% " no genialna analiza brzmi tak jakby dla tego pana 15% oszczędności obywateli to takie nic którym w dodatku przecież można dowolnie rozporządzać, ehh szkoda gadać
Dobre jest!!! zaje..ać z kasy stacji benzynowej 1000PLN - jesteś złodziejem - idziesz siedzieć, jak więc nazwać podpier....nie 5mld euro, w majestacie prawa?
nowa jakość

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

laktor pisze: zauważyliście że dziś cały dzień dolar osłabiał się w stosunku do meksykańskiego peso?:D

ciekawe co to znaczy :shock:
Spojrz na raport COT MXN. Wyglada bardzo ciekawie. :)

Asset
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 19 lis 2012, 09:07

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: Asset »

@laktor, nie chodziło mi o analizę, a o samo podejście analityka. Skoro takie pomysły się pojawiają to może oznaczać, ze Cypr nie będzie pierwszym i ostatnim państwem gdzie przeprowadzono taką akcję. Dlatego pytałem czy w takim gorącym klimacie edek może iść do góry? Użytkownik Bemowo odpowiedział mi stanowczo, że nie, a ja nie jestem pewien. Sam jestem od piątku zapakowany po uszy w dolara i marzy mi się jeszcze większy spadek edwarda ale po przeanalizowaniu kalendarium (wystąpienie Draghiego, ocena ZEW oraz sam wynik głosowania na Cyprze) przewiduje uspokojenie atmosfery i tym samym wzrost pary eur/usd.

Awatar użytkownika
laktor
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 663
Rejestracja: 26 sty 2013, 14:21

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.03.2013

Nieprzeczytany post autor: laktor »

@ handlare im kradniesz więcej i w ramach jakichś instytucji tym możesz kraść skuteczniej i dłużej a czasem bezkarnie hehe to STARA prawda jest:P

@Zielona Mgiełka dzięki za zwrócenie uwagi na to :)

@Asset wiem o co Ci chodziło natomiast mnei aż poraziła łatwość i pewna wyczuwalna nonszalancja tego analityka w stosunku do
1 potężnych sum pieniędzy
2 bezprawnego zaboru tychże sum przez państwo


ale popatrzmy na to wszystko z szerszej perspektywy....

Niemcy od dawna nawołują (wbrew wszelkiej logice rynkowej) do cięć i oszczędności zarazem sami bardzo dbają o swój przemysł i jak największą niezależność, a także stabilność swojej sytuacji
w zasadzie w dużym stopniu to osiągnęli a teraz zaczynają w stosunku do innych krajów (którym od lat nakazują oszczędzać i w sumie w ramach UE wymuszają na nich różne działania w tym zakresie) sugerować okradanie obywateli czyli DALSZE OSŁABIANIE ICH GOSPODAREK, bo sry brak pracy brak kasy - równa się TOTALNY BRAK KONSUMPCJI a to z kolei prowadzi to zastoju w gospodarce i braku jej konkurencyjności
innymi słowy siebie coraz bardziej wzmacniają zarówno politycznie i gospodarczo, inne kraje osłabiają
dorzućmy do tego wyraźne chęci Anglików do wyjścia z Unii którym do zresztą Niemcy specjalnie nie stawiają oporów...

mnie zapala się czerwona lampka kiedy tak sobie to analizuje....
Aut viam inveniam aut faciam
Stultus non serunt, INVENIRE FORO NAVIGANTI

Zablokowany