DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 18 lut 2013, 22:40

Wzrost
28
47%
Bez zmian
11
19%
Spadek
20
34%
 
Liczba głosów: 59

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 867
Rejestracja: 11 sty 2012, 16:55

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: Tommy_Boss »

Ja się kiszę na UJku, EJku i Edku !!!!!!!!!! od jakiegoś czasu jestem w L-kach !!!! :d :d :d
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO ROZ.........!!!!!!!!!

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

趋势线 فارچیون جرات مندانہ حق میں

Awatar użytkownika
szczudlo6
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 770
Rejestracja: 10 paź 2012, 18:29

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: szczudlo6 »

Ja uciekłem z Edka z zyskiem i teraz czekam na spadki reszty waluty, bo jak nie to rozp... no :D
Lepiej stracić okazje niż pieniądze...

Awatar użytkownika
Tommy_Boss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 867
Rejestracja: 11 sty 2012, 16:55

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: Tommy_Boss »

Jak na razie na M15 mam UP !!!
BOŻE DAJ MI DUŻO CIERPLIWOŚCI BO JAK DASZ MI SIŁĘ TO, TO WSZYSTKO ROZ.........!!!!!!!!!

"DOBRY TRADER WIE KIEDY NIE MA RACJI, A NAJLEPSI WIEDZĄ KIEDY ZMIENIĆ ZDANIE" !!!!!!!!!

趋势线 فارچیون جرات مندانہ حق میں

Awatar użytkownika
richard.cali
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 924
Rejestracja: 19 lis 2009, 13:36

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: richard.cali »

Tommy_Boss pisze:Jak na razie na M15 mam UP !!!
I właśnie o to chodzi S-kom
"Analitycy i brokerzy pozostają, zmieniają się tylko inwestorzy"...Mr. Wong Hong Kong sierpień 2010
W 2012 ZEUSS obalił tezę Wonga :)
2013- Team Zeussa :)

Awatar użytkownika
sureshot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1155
Rejestracja: 15 mar 2012, 12:30

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: sureshot »

nic nie mamy stany nie graja beda sie kisic do tokyo

Awatar użytkownika
wesoly mis
Gaduła
Gaduła
Posty: 209
Rejestracja: 09 paź 2012, 10:28

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: wesoly mis »

Hej,
systemowcy FW20 są L dzisiaj.
Zulutrade 56% kupują
Oanda byki chcą przejąć kontrolę, miśków jak na lekarstwo, kolejne wejscie w 1.3560-90 zwiekszy ich ilosc.
FF 56% byczków.

Awatar użytkownika
richard.cali
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 924
Rejestracja: 19 lis 2009, 13:36

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: richard.cali »

wesoly mis pisze:Hej,
systemowcy FW20 są L dzisiaj.
Zulutrade 56% kupują
Oanda byki chcą przejąć kontrolę, miśków jak na lekarstwo, kolejne wejscie w 1.3560-90 zwiekszy ich ilosc.
FF 56% byczków.
Koniec L
"Analitycy i brokerzy pozostają, zmieniają się tylko inwestorzy"...Mr. Wong Hong Kong sierpień 2010
W 2012 ZEUSS obalił tezę Wonga :)
2013- Team Zeussa :)

ASquer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 08 lut 2013, 17:31

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ASquer »

A ja grzecznie poczekam na dane jutrzejszego ZEW-u. Postanowiłem zrobić małą ciekawostkę (spłacę trochę długu od tych od których się trochę nauczyłem :D ) a przy okazji zrobię swoją mini analizę.

Ogólnie rzecz biorąc ZEW to indeks nastrojów publikowany przez niemiecki ośrodek. Na jego ocenę co MIESIĄC składa się ok. 250-350 specjalistów z dziedziny finansów (tu macie skąd głównie są Ci specjaliści... ogólnie spora dominacja UE z prostych przyczyn co ciekawe nikogo z Polski: http://kooperationen.zew.de/typo3temp/p ... ce7fd6.jpg)

Ich ocena polega na wybraniu 3 odpowiedzi – sytuacja gospodarcza: (i) poprawi się, (ii) pozostanie bez zmian, (iii) pogorszy się. Odpowiedzi neutralne nie są brane pod uwagę. To pozwala określić udziały procentowe poszczególnych odpowiedzi. Różnica między procentami odpowiedzi „poprawi się” oraz „pogorszy się” stanowi wartość indeksu. Jego wartości mogą zmieniać się w przedziale od -100 do +100. Jednak zdarzało się, że dawał błędne sygnały. Stąd należy go rozpatrywać razem z indeksem IFO.

Ocena dotyczy najbliższych 3-6 miesięcy rozwoju zarówno Niemiec jak i Państw strefy Euro? (tu się mogę mylić, ale często widzę w kalendarzach forex 2 wskaźniki dla Niemiec i reszty, więc pozwoliłem sobie wyjść z założenia, że z pewnością jest to w jakiś sposób powiązane nawet o ile pytania dotyczą samych Niemiec :D)

zwykle ,,nasze" ZEW-y są publikowane ok. godziny 11 naszego czasu.

Tu macie jak wygląda taki raport: http://ftp.zew.de/pub/zew-docs/prognosetest/aktuell.pdf (jeszcze się nie wczytywałem)



A teraz coś interesującego dla nas... ZEW o ile jest ważnym indeksem to stosunkowo rzadko wpływał długotrwale na kurs EUR/USD. Zazwyczaj powodował wyskok o kilkadziesiąt pipsów (40-80) po czym kurs był ponownie zwalany do kanału.

Pamiętajcie, że skok ze stycznia tego indeksu był naprawdę potężny bo z skoczył o wiele pkt.

Oczekiwany poziom w grudniu 2012 ZEW- (-12pkt) finalnie mieliśmy osiągnięty poziom 6,9pkt
Oczekiwany poziom w styczniu 2013 ZEW - (12pkt) finalnie mieliśmy osiągnięty poziom 31,5pkt

Skok w styczniu był największym skokiem tego indeksu od maja 2010roku.

Niezwykle często inwestorzy wspominają także o IFO jako nieodłącznej części analizy ZEW-u.

Jutrzejszy poziom do pokonania wynosi według inwestorów ok. 35pkt, czyli skok o 4pkt.
O ile ostatnio mimo świetnych wyników ZEW-u kurs nie tworzył jakichś wpływowych ruchów na rynek to trzeba pamiętać, że kurs euro jest w rozterce i może to być ten pierwszy raz od kilku miesięcy kiedy ten indeks pchnie kurs w którymś kierunku.


Mam nadzieję, że nikt mi nie ma za złe tego eseju :D

Ps coś dla ciekawskich: http://www.efixpolska.com/C/dwn/ae/Anal ... miczna.pdf
Nie tar­guj się, jeżeli nie masz pieniędzy.

rafmax
Maniak
Maniak
Posty: 1633
Rejestracja: 17 sty 2013, 08:13

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: rafmax »

uwaga na UJ - jak sie przebije to moze byc ciekawie
"Buy the fu*king dip you fu*king idiot" :)
http://www.youtube.com/watch?v=jllJ-HeErjU

ASquer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 08 lut 2013, 17:31

Re: DayTrading: Poniedziałek 18.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ASquer »

hmm... o tej porze kto miałby to pociągnąć za pysk bez hamburgerów? :D

Chociaż wszystko jest możliwe, więc grzecznie poobserwuję :D
Nie tar­guj się, jeżeli nie masz pieniędzy.

Zablokowany