DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Sentyment EURUSD na dziś

Czas głosowania minął 15 paź 2012, 23:31

Wzrost
27
40%
Bez zmian
7
10%
Spadek
34
50%
 
Liczba głosów: 68

bikedoctor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 19 cze 2009, 14:26

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: bikedoctor »

ADX pokazuje FLAT trend czyli bez trendzie - poki n ha h1 nie pokaze sie oznaka jakiegokolwik trendu ( linia powyzej poziomu 30 ) - to bedzmy mieli jeszcze boczniaka-


Co do złotka zaraz podkleje wykresik


Jak widac na wykresiku - lecac od dołu MACD - jest na poziomie 0 - co nie rokuje na UP
RSI dochodzi do poziomu 30 od góry - ( póki nie opósci poziomu 30 od dołu w góre - to nie ma UP )
ADX - kierunek dół - czerwona lina - linia sygnalna gruba kreska - tnedencaj do tworzenia sie trwalszego ruchu wzbija sie powoli nad 21 - co daje informacje ze mamy kontynuacje kierunku czyli dół . I sam wykres wreszcie - cena złota powinna wykonac korekte co jest zgodne z tym co pokazuja wskaniki - zakres korekty przy złocie to 38,2 do 50 % fib. tu nalzeałoby zwócic uwage na to jak zachowa sie adx i linia sygnalna na macd oraz jak bedzi epracowął rsi - Gdyz ogólnie kierunek mamy na północ - lecz teraz jestesmy w fazie korekty ( patrza cna okres tygodniowy - na macd linia sygnalna opuszcza macd oraz adx zmienia kierunek .)


Zatem jakichkolwiek oznak konca korekty upatrywałbym sie na wysokosci ceny 1640 - 80




Natomiast wracjac do naszego faworyta EDZIa - na dziennym i tygodniowym wykresie powiewa nam chragiewka - do modelowego kształtu brakuje nam jedngo podejsca do górnej bandy , zejscia o dolnej i ponownego podejscia do górnej bandy wraz z jej przebiciem - na obecna chwile wskazniki tak ochoneły ze nie pokazuja dosłownie nic konkretnego - macd zbliza sie do poziomu 0 , adax - totalne beztrendzie na d1 - , ciekawiej jest na tygodniowym - gdzyz tam macd jest nad poziomem 0 co po długotrawałym przebywaniu pod tym poziomem pozwala zastanwaic sie nad zmiana tendencji ze spadkowej na wzrostowa ( ja za takowa obstaje ) , Adx równiez obrazuje tu ze mamy zachowany jakis trend nie robi on szału ale pokzuje ze cos moze z tego sie wykluc.


Zakładajc ze to jest chorągiewka - to zasieg jej wybicia mozna oszacowac na jakies 1000 pipek - ale oczywiscie to nie jest ruch jednodniiowy - bo to wychodzi z interwału tygodniowego . ( osobiscie na tych interwałach bazuje ustalajac sobie gre na dzien - czy góra czy dół w ciagu dnia )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
masz na plus zabierz - zawsze mozesz sie wpiac na nowo

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

@bike niezły interwał jak na DT.

Idziemy na 1.296(30-66) - kończąc spadkową harmoniczną - później wypracują pewnie jakąś konsolkę i newsa typu obcięcia ratingu jakiegoś kraju w strefie Euro ;) Co da nam pretekst do spadków na 1.28(60-50)
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

bikedoctor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 19 cze 2009, 14:26

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: bikedoctor »

marekdt pisze:@bike niezły interwał jak na DT.

Idziemy na 1.296(30-66) - kończąc spadkową harmoniczną - później wypracują pewnie jakąś konsolkę i newsa typu obcięcia ratingu jakiegoś kraju w strefie Euro ;) Co da nam pretekst do spadków na 1.28(60-50)

jak na d1 nie ma to i na h4 nie bedzie a co dalej za tym idzie na h1 tez bryndza - a to mówi jedno - wchodzenie w cokolwiek to walka z wiatrakami.


A szukanie guza na siłe nie w moim stylu
masz na plus zabierz - zawsze mozesz sie wpiac na nowo

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

bikedoctor na edku na D1 jeszcze wisi formacja a raczej jej część ,trochę to mi nie daje spokoju,i takiego rozwiązanie też można się spodziewać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2012, 21:10 przez MERLIN, łącznie zmieniany 1 raz.

Scorpiman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 517
Rejestracja: 21 kwie 2011, 18:43

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: Scorpiman »

MERLIN pisze:bikedoctor na edku na D1 jeszcze wisi formacja a raczej jej część ,trochę to mi nie daje spokoju
byłby ładny spadek, otwarte S-ki z piątku dały by ładnie zarobić (marekdt też pewnie jeszcze ma S-ki??)

marekdt
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1187
Rejestracja: 30 sty 2011, 15:14

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: marekdt »

Dla mnie to całkiem realny scenariusz - tj 1.2960, a co dalej? - to zależy co zrobią na tym poziomie - czy nie wybiją czegoś wyżej... interwał M30-M5 w zależności od strategii.

I raczej - czekałbym na to czy tam dojdziemy - jeśli tak to jaki sygnał się wykreuje.

-- Dodano: pn 15-10-2012, 20:23 --
Scorpiman pisze:
MERLIN pisze:bikedoctor na edku na D1 jeszcze wisi formacja a raczej jej część ,trochę to mi nie daje spokoju
byłby ładny spadek, otwarte S-ki z piątku dały by ładnie zarobić (marekdt też pewnie jeszcze ma S-ki??)
Mój ulubiony interwał to M5- do D1. Choć D1 nie rozgrywam zbyt często.
Nie mam obecnie szortów (jeszcze) choć miałem dziś rano.

PS. patrzcie co się dzieje na EU.
Quo Vadis? Już wiesz ?
"Rynek nagradza cierpliwych"
↱↴↱↴ więc siedź na dupie i czekaj↱↴↱↴↴↴

bikedoctor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 19 cze 2009, 14:26

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: bikedoctor »

MERLIN pisze:bikedoctor na edku na D1 jeszcze wisi formacja a raczej jej część ,trochę to mi nie daje spokoju,i takiego rozwiązanie też można się spodziewać

pozwoliłem sobie cos domalowac - taki scenariusz tez moze wchodzic w gre .



Ja osobiscie pamietam podobna sytuacje z ubiegłego roku kiedy to chinczyki tak samo dołki robili bed udzialu pejsiatych i co było potem .



Co do obecnej sytuacji to grania na siłe przynosi tylko straty - i bajzel w głowie - spokojnie trzba czekac na wybicie i potwierdzenie któregos z poziomów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
masz na plus zabierz - zawsze mozesz sie wpiac na nowo

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5092
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

Option expiry levels of note for Tuesday 16th October 2012

- EUR/USD 1.2900, 1.2925, 1.2950
- EUR/GBP 0.8055
- AUD/USD 1.0200
- NZD/USD 0.8192
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Scorpiman
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 517
Rejestracja: 21 kwie 2011, 18:43

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: Scorpiman »

niemiaszek pisze:Option expiry levels of note for Tuesday 16th October 2012

- EUR/USD 1.2900, 1.2925, 1.2950
- EUR/GBP 0.8055
- AUD/USD 1.0200
- NZD/USD 0.8192
już jesteśmy ponad tymi poziomami:

- EUR/USD 1.2900, 1.2925, 1.2950

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.10.2012

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

proponuje mały quiz kto jaką korektę widzi na edku ,rodzaje korekt w linku poniżej :lol:
http://www.ttools.pl/edukacja/baza-wied ... +i+korekty

Zablokowany