DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 16 kwie 2019, 00:00

Wzrost
2
33%
Bez zmian
1
17%
Spadek
3
50%
 
Liczba głosów: 6

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: belon »

fx-technik pisze:A trading to przyjmowanie SL i kontynuowanie konsekwentnie.
EURUSDH1.png
I, z tej eSki, też stop: daytrading-poniedzialek-15-04-2019-t305 ... ml#p941079

W co ty technik grasz? W konsekwentne łapanie stopów?

Awatar użytkownika
blesS
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 406
Rejestracja: 28 mar 2011, 13:45

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: blesS »

Ciekawostka taka, że detal siedzi w longach na eurusd i duże banki też szykuja się na wystrzał w górę. Pełna zgoda na każym froncie, będzie się działo :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

coolcov pisze:
fx-technik pisze:Jeżeli z wolumenu wyczaisz co się dzieje w oznaczonym strzałkami obszarze świec, to masz graala!
EURUSDM5.png
Nie prawda. Na daną chwilę, tam była noc i nie było sprzedających. Więc nawet jakiś mały kupujący podniósł rynek nie wkładając w to zbyt dużej ilości pieniędzy. Jest to robione po to żeby wypstrykać z kasy wszystkich kupujących jacy jeszcze są. Pamiętaj że rynek nie wyhamowuje od razu. To tak jakbyś chciał zahamować od razu płynącym wielkim okrętem. Ciekawe czy Ci się uda. Na rynku jest tak samo. Dlatego nam jest tak trudno dziś grać. Pamiętaj że teraz SM grają czasami nie geometrią ceny a geometrią czasu żeby ludzie nie kumali o co chodzi. Przecież jeżeli Ty np. znasz dobrze analizę techniczną która "ma Ci przynieść zyski" to nie łudź się że oni tej wiedzy nie mają. Oczywiście że mają i zrobią wszystko żeby Cię oszukać.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 12:58 --

I w tej wypowiedzi nie twierdzę czy rynek pójdzie w dół czy w górę, żeby była jasność. Twierdzę tylko że ten pinbar, który pokazywałem jest co najmniej dyskusyjny jeżeli nawet nie to że na nim odbyła się sprzedaż co osobiście bardziej mi pasuje.Chyba że rynek eur dolara jest tak bardzo z akumulowany że nic dadzą te sprzedaże o czym dyskutowaliśmy. I teraz np. każda próba sprzedaży skończy się odbiciem w górę.
Ponownie wracam do tego, o czym pisałem wcześniej.
Droga, o której piszesz prowadzi w ślepy zaułek.
Nie o to chodzi w zarabianiu na zmienności ceny.
Piszesz o banałach, których nie zna chyba tylko początkujący trader.
I nadal chcesz być mądrzejszy od czegoś, co nie istnieje.
I w tym leży cała tajemnica zarabiania na zmienności ceny - kwestia ustawienia umysłu.
Nie chodzi o to, że musimy coś wiedzieć, tylko chodzi o to, żeby wykonywać trading
w taki sposób, żeby tracić mniej niż zarabiamy.
Inaczej to ujmując, należy działać zamiast kombinować z czymś, czego nikt nie wie.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 15:02 --

Ja też nie wiem, czy cena osiągnie TP, ale taki trade mi się opłaca, i tyle.
EURUSDM5.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

fx-technik pisze:
fx-technik pisze: Ponownie wracam do tego, o czym pisałem wcześniej.
Droga, o której piszesz prowadzi w ślepy zaułek.
Nie o to chodzi w zarabianiu na zmienności ceny.
Piszesz o banałach, których nie zna chyba tylko początkujący trader.
I nadal chcesz być mądrzejszy od czegoś, co nie istnieje.
I w tym leży cała tajemnica zarabiania na zmienności ceny - kwestia ustawienia umysłu.
Nie chodzi o to, że musimy coś wiedzieć, tylko chodzi o to, żeby wykonywać trading
w taki sposób, żeby tracić mniej niż zarabiamy.
Inaczej to ujmując, należy działać zamiast kombinować z czymś, czego nikt nie wie.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 15:02 --

Ja też nie wiem, czy cena osiągnie TP, ale taki trade mi się opłaca, i tyle.
EURUSDM5.png
A tego co pamiętam z innych Twoich wypowiedzi, uważasz że rynek pozostaje nieokreślony dla tych, którzy nie rozumieją logiki jego działań, oraz że rynek jest systemem jedynie z jednym dynamicznym parametrem, a mianowicie popytem/podażą.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

belon
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1324
Rejestracja: 27 cze 2010, 13:44

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: belon »

fx-technik pisze: Ja też nie wiem, czy cena osiągnie TP, ale taki trade mi się opłaca, i tyle.
EURUSDM5.png
Znowu stop. Nieźle.

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

fx-technik pisze:
coolcov pisze:
fx-technik pisze:Jeżeli z wolumenu wyczaisz co się dzieje w oznaczonym strzałkami obszarze świec, to masz graala!
EURUSDM5.png
Nie prawda. Na daną chwilę, tam była noc i nie było sprzedających. Więc nawet jakiś mały kupujący podniósł rynek nie wkładając w to zbyt dużej ilości pieniędzy. Jest to robione po to żeby wypstrykać z kasy wszystkich kupujących jacy jeszcze są. Pamiętaj że rynek nie wyhamowuje od razu. To tak jakbyś chciał zahamować od razu płynącym wielkim okrętem. Ciekawe czy Ci się uda. Na rynku jest tak samo. Dlatego nam jest tak trudno dziś grać. Pamiętaj że teraz SM grają czasami nie geometrią ceny a geometrią czasu żeby ludzie nie kumali o co chodzi. Przecież jeżeli Ty np. znasz dobrze analizę techniczną która "ma Ci przynieść zyski" to nie łudź się że oni tej wiedzy nie mają. Oczywiście że mają i zrobią wszystko żeby Cię oszukać.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 12:58 --

I w tej wypowiedzi nie twierdzę czy rynek pójdzie w dół czy w górę, żeby była jasność. Twierdzę tylko że ten pinbar, który pokazywałem jest co najmniej dyskusyjny jeżeli nawet nie to że na nim odbyła się sprzedaż co osobiście bardziej mi pasuje.Chyba że rynek eur dolara jest tak bardzo z akumulowany że nic dadzą te sprzedaże o czym dyskutowaliśmy. I teraz np. każda próba sprzedaży skończy się odbiciem w górę.
Ponownie wracam do tego, o czym pisałem wcześniej.
Droga, o której piszesz prowadzi w ślepy zaułek.
Nie o to chodzi w zarabianiu na zmienności ceny.
Piszesz o banałach, których nie zna chyba tylko początkujący trader.
I nadal chcesz być mądrzejszy od czegoś, co nie istnieje.
I w tym leży cała tajemnica zarabiania na zmienności ceny - kwestia ustawienia umysłu.
Nie chodzi o to, że musimy coś wiedzieć, tylko chodzi o to, żeby wykonywać trading
w taki sposób, żeby tracić mniej niż zarabiamy.
Inaczej to ujmując, należy działać zamiast kombinować z czymś, czego nikt nie wie.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 15:02 --

Ja też nie wiem, czy cena osiągnie TP, ale taki trade mi się opłaca, i tyle.
EURUSDM5.png
Z tego co widzę kolego to czekasz na wzrosty edka.!? Piszecie tu jakieś bzdety że duże banki czekają na wystrzał do góry i detal też! Skoro tak piszą to znaczy że chcą na tych wiadomościach coś ugrać. Myślicie że któryś bank chciałby Wam dać zarobić na swojej wiedzy? Ja też jestem detal i nie siedzę w żadnych longach! Macie swój wystrzał do góry!!! Skoro to co ja piszę to banały to dlaczego edek nie rośnie???
Właśnie wykonuję swój trading i od szczytu siedzę w Sce. Cały czas piszę że że staram się z tobą merytorycznie dyskutować i dałem Ci już dziś dowody na to że edek nie może w tej chwili rosnąć. Przez chwilę nawet myślałem że masz dużą wiedzę ale widzę że Ty w kółko to samo. Teraz widzę że ta dyskusja nie ma sensu, więc nie odpisuj mi już bo po co mamy się kłócić. Pozdrawiam
VSA

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

fx-technik pisze:
Więc, tak jak pisałem, jak się cofniesz do marca 25 - 26 na Edku, to tam masz konsolę,
czyli miejsce dużej płynności kapitału, czyli w wtedy to było wsparcie, które stało się oporem.
Teraz jesteśmy na tym samym poziomie, więc dopóki nie wybije, to nic nie wiemy.
o oporze na edku to pisalem w piatek....wczesnie sie obudziles...szkoda ze nie za tydzien
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tolmon_Nika pisze:
fx-technik pisze:
fx-technik pisze: Ponownie wracam do tego, o czym pisałem wcześniej.
Droga, o której piszesz prowadzi w ślepy zaułek.
Nie o to chodzi w zarabianiu na zmienności ceny.
Piszesz o banałach, których nie zna chyba tylko początkujący trader.
I nadal chcesz być mądrzejszy od czegoś, co nie istnieje.
I w tym leży cała tajemnica zarabiania na zmienności ceny - kwestia ustawienia umysłu.
Nie chodzi o to, że musimy coś wiedzieć, tylko chodzi o to, żeby wykonywać trading
w taki sposób, żeby tracić mniej niż zarabiamy.
Inaczej to ujmując, należy działać zamiast kombinować z czymś, czego nikt nie wie.

-- Dodano: 15 kwie 2019, 15:02 --

Ja też nie wiem, czy cena osiągnie TP, ale taki trade mi się opłaca, i tyle.
EURUSDM5.png
A tego co pamiętam z innych Twoich wypowiedzi, uważasz że rynek pozostaje nieokreślony dla tych, którzy nie rozumieją logiki jego działań, oraz że rynek jest systemem jedynie z jednym dynamicznym parametrem, a mianowicie popytem/podażą.
Nie ma żadnej logiki.
Jest tylko popyt/podaż, i to jest jedyna logika.
No i, żeby nie czekać zbyt długo, to trzeba patrzeć na dynamikę/zmienność/momentum.
Większość ludzi chce wiedzieć, przewidzieć, szuka reguł, a tu nie ma nic takiego!
Rządzi zwykła entropia (chaos).
Im więcej transakcji, tym entropia wzrasta.
Dlatego kiedyś coś "działało" częściej niż teraz.
Ale, zawsze i to zawsze są ważne dwie prawdy:
1. Kup tanio, sprzedaj drogo,
2. Zainwestuj mniej niż możesz zarobić.
To są jedyne prawdy handlu!

-- Dodano: 15 kwie 2019, 15:34 --
coolcov pisze: Z tego co widzę kolego to czekasz na wzrosty edka.!? Piszecie tu jakieś bzdety że duże banki czekają na wystrzał do góry i detal też! Skoro tak piszą to znaczy że chcą na tych wiadomościach coś ugrać. Myślicie że któryś bank chciałby Wam dać zarobić na swojej wiedzy? Ja też jestem detal i nie siedzę w żadnych longach! Macie swój wystrzał do góry!!! Skoro to co ja piszę to banały to dlaczego edek nie rośnie???
Właśnie wykonuję swój trading i od szczytu siedzę w Sce. Cały czas piszę że że staram się z tobą merytorycznie dyskutować i dałem Ci już dziś dowody na to że edek nie może w tej chwili rosnąć. Przez chwilę nawet myślałem że masz dużą wiedzę ale widzę że Ty w kółko to samo. Teraz widzę że ta dyskusja nie ma sensu, więc nie odpisuj mi już bo po co mamy się kłócić. Pozdrawiam
Jadyne na co czekam, to zawsze na interesujący mnie układ i korzystną cenę.
Poza tym, na nic innego nie czekam.
Nie obchodzi mnie to, czy dany instrument spadnie, czy wzrośnie.
Zupełnie nie dociera do ciebie o czym piszę!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

coolcov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 411
Rejestracja: 26 sty 2015, 11:05

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: coolcov »

W takim razie patrz dalej na swój "chaos"
VSA

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: DayTrading: Poniedziałek 15.04.2019

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

fx-technik pisze:
fx-technik pisze:
A tego co pamiętam z innych Twoich wypowiedzi, uważasz że rynek pozostaje nieokreślony dla tych, którzy nie rozumieją logiki jego działań, oraz że rynek jest systemem jedynie z jednym dynamicznym parametrem, a mianowicie popytem/podażą.
Nie ma żadnej logiki.
Jest tylko popyt/podaż, i to jest jedyna logika.
No i, żeby nie czekać zbyt długo, to trzeba patrzeć na dynamikę/zmienność/momentum.
Większość ludzi chce wiedzieć, przewidzieć, szuka reguł, a tu nie ma nic takiego!
Rządzi zwykła entropia (chaos).
Im więcej transakcji, tym entropia wzrasta.
Dlatego kiedyś coś "działało" częściej niż teraz.
Ale, zawsze i to zawsze są ważne dwie prawdy:
1. Kup tanio, sprzedaj drogo,
2. Zainwestuj mniej niż możesz zarobić.
To są jedyne prawdy handlu!
strategia SK-FX :564:
OK :D
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Zablokowany