DayTrading: Piątek 8.02.2013

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 08 lut 2013, 23:45

Wzrost
18
36%
Bez zmian
7
14%
Spadek
25
50%
 
Liczba głosów: 50

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

dla mnie myślenie w czasach wzrostów, hossy, a to rozpoczyna się teraz ma wyższy priorytet od myślenia w czasach bessy
zakładam że są wzrosty długoterminowe, a to wiąże się z troszeczkę inną polaryzacją dot. interpretacji wykresów

w czwartek popełniłem poważny błąd także się mną nie sugeruj, widzę iż grasz bardziej średnio-terminowo (określasz to mówiąc o świeczkach) ja gram intra a trend tylko wyłapuje ze średniego terminu, wobec tego nasze zdania będą się różnić podobnie jak wykresy ludzi albo linie papilarne

-- Dodano: sob 09-02-2013, 13:48 --
ZielonaMgielka pisze:Gieldy radza sobie dobrze. W przeciwienstwie do FX nie sa gra typu zero sum.
dolar w mianowniku z euro; jeśli dolar słabnie to jak jest cena surowca (surowiec/dolar=cena surowca) spowoduje to w dalszej kolejności wzrost cen akcji firm surowcowych, dlatego pisałem patrząc na dłuższy termin że giełdy będą rosły z pomocą eurodolara

-- Dodano: sob 09-02-2013, 13:49 --

chyba że Polaczki wykorzystają szanse i za 300 mld złotych/euro wykombinują coś nowego, ale to żartem :wink:

ciekawe ile Niemcy albo chinole wydają na myślenie w zakresie innowacji
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Niemal wszystko jest kwotowane w USD. Akcje nie rzadza sie tymi samymi prawami co waluty. W przeciwienstwie do FX tutaj suma pozycji krotkich nie rowna sie sumie pozycji dlugich (tych jest znacznie wiecej) co przeklada sie na silniejsze i dlugotrwale trendy.

Awatar użytkownika
roberttheus
Maniak
Maniak
Posty: 1956
Rejestracja: 28 gru 2011, 21:52

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: roberttheus »

Zgadzam się z przedmówcami . Forex to gra o sumie 0 czyli wszystko prędzej czy później wróci do średniej ceny i równowagi.. mam nadzieję tylko że dojdziemy do 1.40 i tam nastąpi zwrot w średnim terminie a może nawet dopiero na poziomie 1.43
windsurfing na falach trendu

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ZielonaMgielka pisze:FX tutaj suma pozycji krotkich nie rowna sie sumie pozycji dlugich (tych jest znacznie wiecej) co przeklada sie na silniejsze i dlugotrwale trendy.
posiadając w portfelu mniejszą ilość $ i zgłaszając mniejsze zapotrzebowanie od euro w tym samym portfelu gramy na wzrost eurusd i ceny akcji bo dolar słabnie w głównej parze walutowej

jena muszą sprzedawać (na krótko) po to aby kupić inną walutę, jeśli jen pierwotnie jest zbyt wykupiony to trudniej i dłużej trwa sprzedawanie, a to kładzie nacisk na pozycję krótką na jenie
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

pr7emo pisze:
ZielonaMgielka pisze:FX tutaj suma pozycji krotkich nie rowna sie sumie pozycji dlugich (tych jest znacznie wiecej) co przeklada sie na silniejsze i dlugotrwale trendy.
posiadając w portfelu mniejszą ilość $ i zgłaszając mniejsze zapotrzebowanie od euro w tym samym portfelu gramy na wzrost eurusd i ceny akcji bo dolar słabnie w głównej parze walutowej
Jesli kupujesz EUR za dolary to wplywasz tylko na kurs EURUSD. Nie ma to zadnego fizycznego wplywu na AUDUSD, XAUUSD badz S&P. Sytuacja sie zmienia w zaleznosci od tego co jest glownym motorem napedzajacym order-flow na rynku.
W przypadku zmiany polisy monetarnej FED, wartosc USD zmienia sie na calej dlugosci spektrum instrumentow. W przypadku zmiany polisy monetarnej ECB, wartosc USD zmienia sie tylko w odniesieniu do EUR. Korelacje sa tylko ubocznym efektem interpretacji rynku przez spekulantow/inwestorow.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 14:15 przez ZielonaMgielka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ZielonaMgielka pisze:
pr7emo pisze:
ZielonaMgielka pisze:FX tutaj suma pozycji krotkich nie rowna sie sumie pozycji dlugich (tych jest znacznie wiecej) co przeklada sie na silniejsze i dlugotrwale trendy.
posiadając w portfelu mniejszą ilość $ i zgłaszając mniejsze zapotrzebowanie od euro w tym samym portfelu gramy na wzrost eurusd i ceny akcji bo dolar słabnie w głównej parze walutowej
Jesli kupujesz EUR za dolary to wplywasz tylko na kurs EURUSD. Nie ma to zadnego fizycznego wplywu na AUDUSD, XAUUSD badz S&P.
a jak nikt nie chce ode mnie wziąć dolara, wtedy kiedy ja chcę zakupić euro, to muszę tak czy siak opchnąć dolara po gorszych dla mnie warunkach czyli taniej, tak jak każdy towar to wtedy w relacji AUD i USD łatwiej rosnąć AUD bo warunki dotyczące tej waluty nie zmieniają się

-- Dodano: sob 09-02-2013, 14:18 --

według mnie inwestor który posiada w portfelu eurusd i audusd jeśli chce zakupić euro bo zaczyna uważać że dolar będzie "mało atrakcyjny" to podobnie rozważa dolara w parze z AUD a więc w jakimś stopniu kupując EUR umacnia AUD, trochę mniej ale na pewno umacnia
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 14:19 przez pr7emo, łącznie zmieniany 1 raz.
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

To nie ma odniesienia. Czy kupujac pomidory w warzywniaku za zlotowki wpywasz w jakis sposob na cene ogorkow?
pr7emo pisze: według mnie inwestor który posiada w portfelu eurusd i audusd jeśli chce zakupić euro bo zaczyna uważać że dolar będzie "mało atrakcyjny" to podobnie rozważa dolara w parze z AUD a więc w jakimś stopniu kupując EUR o umacnia AUD, trochę mniej ale na pewno umacnia
Jesli uwaza ze dolar bedzie malo atrakcyjny to bedzie kupowal EUR i AUD za dolary jednak kiedy uwaza ze atrakcyjne jest EUR to kupuje tylko EUR. W pierwszym przypadku jest podaz na dolarze a w drugim popyt na euro.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 14:22 przez ZielonaMgielka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nowy123
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 19955
Rejestracja: 13 sie 2012, 16:43

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: Nowy123 »

menago pisze:
Nowy123 pisze:harmonic ciekawe co EUR JPY

-- Dodano: sob 09-02-2013, 0:38 --

EUR USD
stary ,tyle pisalismy wczoraj i przed wczoraj co z Jenem,a Ty dalej nie wiesz???
szkoda
pozdro...
wiem wiem spokojnie 122 - 122 30 to edek 1330 1290 spokojnie tylko odalem takie harmonic jeszcze wykukalem

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7576
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

ZielonaMgielka pisze:To nie ma odniesienia. Czy kupujac pomidory w warzywniaku za zlotowki wpywasz w jakis sposob na cene ogorkow?
a nie? :wink: to proste, podejmujesz decyzję o inwestycji w czerwony owoc to zmniejsza się potencjalna ilość pieniądza w portmonetce albo portfelu stanowi to mniejszy potencjał zakupu zielonego warzywa ;) a tym samym sprzedawca jest skłonny w większym stopniu zaoferować ci ogórka taniej niż przed całkowitym zakupem, mam licencjat z marketingu :wink:
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: DayTrading: Piątek 8.02.2013

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

Tu nie ma takiego odniesienia do swiata finansow gdzie ogorkow i pomidorow nie kupujesz od tego samego sprzedawcy. Tutaj liczy sie podaz i popyt.¨

Jesli inwestor uwaza ze dolar bedzie malo atrakcyjny to bedzie kupowal EUR , AUD i bog wiec co jeszcze za dolary jednak kiedy uwaza ze atrakcyjne jest EUR to kupuje tylko EUR. W pierwszym przypadku jest podaz na dolarze i efekt widoczny na wszystkich instrumentach kwotowanych w USD a w drugim popyt na euro i efekt widoczny na wszystkich crossach z EUR.


Widzac ostatnie spadki na AU i NU mozna smialo przypuscic ze orderflow za wzrostami na EU jest wynikieim wiary w polepszajaca sie sytuacje w strefie EURO. Jesli bylby to efekt QE3 to bylibysmy swiadkami silnego popytu na wysoko oprocentowanych walutach jak AU NU , nie wspominajac o zlocie ktore mimo silnego dodruku USD notuje spadki.
Wnioski nasuwaja sie same.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 14:41 przez ZielonaMgielka, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany