DayTrading: Piątek 22.08.2014

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 23 sie 2014, 00:00

Wzrost
10
48%
Bez zmian
2
10%
Spadek
9
43%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
ForumBot
Maniak
Maniak
Posty: 3021
Rejestracja: 23 wrz 2012, 23:59

DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: ForumBot »

Zapraszam do wymiany uwag i opinii na temat dzisiejszej sesji.

Pozdrawiam

Pomagamy:

http://www.pajacyk.pl" rel="nofollow
http://www.polskieserce.pl" rel="nofollow
http://www.okruszek.org.pl" rel="nofollow
http://www.wyklikajzywnosc.pl" rel="nofollow
http://www.pustamiska.pl" rel="nofollow

***************************
Regulamin działu DayTrading:

1. W wątku DT omawiamy bieżąca sytuacje na rynku i to co dotyczy danego dnia. Od dłuższych prognoz jest dział Prognozy, komentarze, analizy
2. Zamieszczamy tylko i wyłącznie swoje analizy. Nie kopiujemy z innych serwisów.
3. Komentarz do własnej analizy nie może mieć charakteru rekomendacji. (to nie jest dział z sygnałami)
4. Kłótnie, ataki na innych użytkowników są niedopuszczalne.
5. Nie zaśmiecamy wątku. (wypowiedzi w stylu: "dałem S", "ja kończę na dziś" itp. jak i chwalenie się swoimi statami)

Nagminne łamanie powyższych zasad będzie skutkować nałozeniem zakazu pisania do końca bieżącego tygodnia.
Recydywa będzie karana ostrzeżeniami.
Przypominam że ponadto obowiązuje Regulamin Forum

***************************

Przedstawione poglądy, oceny, opinie i wnioski są wyrazem osobistych poglądów
autorów i nie mają charakteru rekomendacji do nabycia lub zbycia albo
powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut.
Poglądy te jak i inne treści nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa"
w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi.
Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane
na podstawie poniższych analiz ponosi inwestor.


EUR/USD, GBP/USD, EUR/CHF, USD/CHF
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
laranja
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 624
Rejestracja: 25 lis 2011, 18:58

SP500

Nieprzeczytany post autor: laranja »

Nowy123 pisze:smart $ czeka spokojnie nikogo nie wyleszczyli
No jak nikogo? Wyleszczyli leszczy. :D Dobra, ja tak z przymrużeniem oka o tym wyleszczaniu, nie uważam, żeby byli jacyś "oni", którzy kogoś wyleszczają, po prostu mi się podoba to określenie.

Piszemy o różnych perspektywach czasowych, smart money się ustawia miesiącami, a ja wkleiłem tygodniowe zmiany ilości otwartych kontraktów w FXCM, czyli co robiły "leszcze". No i jak ogólnie nie wierzę w te dane tak tutaj rzeczywiście można było z nich wyczytać, kiedy otworzyć S.

Przydałby się regularny dostęp do tych wykresów, ja to wziąłem z dailyfx real time news, ale oni to wklejają, jak im się przypomni. Mam też dostęp do DailyFX+, ale jak wchodzę w SSI, to są ich komentarze, nie mogę sobie na bieżąco oglądać sentymentu na SPX itd. Może ktoś wie, jak dostać się do takich informacji? Na mForex jest chwilowy stosunek L do S,ale mam na myśli cały wykres, jak to się zmienia w czasie.
Nowy123 pisze:http://wallstreetexaminer.com/2014/08/r ... collapses/
total weekly initial claims have only been this low in Aug.1972 and1973, 1987, 2000, and 2007. Each period preceded a stock market collapse.
Ciekawe. Co prawda to wszystko "dosen't matter until it matters", ale pewnie ze względu na koniec QE teraz rzeczywiście możemy być w ostatniej fali wzrostowej przed większą korektą, tak jak wieszczysz od jakiegoś czasu. :)
Tylko nie wiadomo, ile to jeszcze potrwa, myślę, że jeszcze będzie czas na S, tak jak pisałem wcześniej.

Rozumiem, że decyzja o tym, kiedy zakończą QE może zapaść na spotkaniu we wrześniu?

Póki co zamknąłem S na DAX z małym zyskiem, bo na noc nie chcę zostawiać (jakaś luka może być, u mnie się otwiera o 8 rano), jutro raczej na L będę tam grał, bo jest moc.
As7 pisze:Jutro chyba najważniejsze bd wystąpienie o godz. 20.
No właśnie, czy na pewno o 20? Na investing.com podają 20:30, ale Niemiaszek wklejał 18:30 i ta druga godzina chyba jest bardziej prawdopodobna.
frytek pisze:dzisiaj bedzie rolowanie fnatgas mam L ki i nie wiem czy swap bedzie na plus czy minus ,może ktoś z was wie?
Za późno, ale może na przyszłość się przyda - swap ustala każdy broker oddzielnie. U mnie w dniu rolowania w MT4 w zakładce Wiadomości (na dole) mam wiadomości od brokera typu "Uwaga, dzisiaj rolowanie tego i tego insturmentu, znane są ostateczne wartości swap", no i tam podają pewnie, ale na Linuxie nie mogę otwierać tych wiadomości, bo mi się MT4 wywala pod wine. :d
Ostatnio zmieniony 22 sie 2014, 00:11 przez laranja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
melpomena
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 929
Rejestracja: 06 kwie 2014, 12:52

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: melpomena »

Czy myślicie, że euro ma w sobie na tyle siły, by odbić się od LT na W1 w parze z jenem?
https://www.tradingview.com/x/BZGHIhQC/

frytek
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 21 cze 2011, 10:08

Re: SP500

Nieprzeczytany post autor: frytek »

laranja pisze:
Nowy123 pisze:smart $ czeka spokojnie nikogo nie wyleszczyli
No jak nikogo? Wyleszczyli leszczy. :D Dobra, ja tak z przymrużeniem oka o tym wyleszczaniu, nie uważam, żeby byli jacyś "oni", którzy kogoś wyleszczają, po prostu mi się podoba to określenie.

Piszemy o różnych perspektywach czasowych, smart money się ustawia miesiącami, a ja wkleiłem tygodniowe zmiany ilości otwartych kontraktów w FXCM, czyli co robiły "leszcze". No i jak ogólnie nie wierzę w te dane tak tutaj rzeczywiście można było z nich wyczytać, kiedy otworzyć S.

Przydałby się regularny dostęp do tych wykresów, ja to wziąłem z dailyfx real time news, ale oni to wklejają, jak im się przypomni. Mam też dostęp do DailyFX+, ale jak wchodzę w SSI, to są ich komentarze, nie mogę sobie na bieżąco oglądać sentymentu na SPX itd. Może ktoś wie, jak dostać się do takich informacji? Na mForex jest chwilowy stosunek L do S,ale mam na myśli cały wykres, jak to się zmienia w czasie.
Nowy123 pisze:http://wallstreetexaminer.com/2014/08/r ... collapses/
total weekly initial claims have only been this low in Aug.1972 and1973, 1987, 2000, and 2007. Each period preceded a stock market collapse.
Ciekawe. Co prawda to wszystko "dosen't matter until it matters", ale pewnie ze względu na koniec QE teraz rzeczywiście możemy być w ostatniej fali wzrostowej przed większą korektą, tak jak wieszczysz od jakiegoś czasu. :)
Tylko nie wiadomo, ile to jeszcze potrwa, myślę, że jeszcze będzie czas na S, tak jak pisałem wcześniej.

Rozumiem, że decyzja o tym, kiedy zakończą QE może zapaść na spotkaniu we wrześniu?

Póki co zamknąłem S na DAX z małym zyskiem, bo na noc nie chcę zostawiać (jakaś luka może być, u mnie się otwiera o 8 rano), jutro raczej na L będę tam grał, bo jest moc.
As7 pisze:Jutro chyba najważniejsze bd wystąpienie o godz. 20.
No właśnie, czy na pewno o 20? Na investing.com podają 20:30, ale Niemiaszek wklejał 18:30 i ta druga godzina chyba jest bardziej prawdopodobna.
frytek pisze:dzisiaj bedzie rolowanie fnatgas mam L ki i nie wiem czy swap bedzie na plus czy minus ,może ktoś z was wie?
Za późno, ale może na przyszłość się przyda - swap ustala każdy broker oddzielnie. U mnie w dniu rolowania w MT4 w zakładce Wiadomości (na dole) mam wiadomości od brokera typu "Uwaga, dzisiaj rolowanie tego i tego insturmentu, znane są ostateczne wartości swap", no i tam podają pewnie, ale na Linuxie nie mogę otwierać tych wiadomości, bo mi się MT4 wywala pod wine. :d
dzieki za podpowiedz faktycznie podają a ja zostawiłem pozycje L na gazie i naliczyło mi swap ujemny ale otworzyło sie z luką up to jeszcze zamknołem z małym zyskiem konto w bossa
pozdr

Seryjny Morderca
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 389
Rejestracja: 23 cze 2014, 12:41

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: Seryjny Morderca »

Na EA jest promocja

Kurs po pokonaniu silnej strefy popytu przy 1.4265 bedzie testowal prawdopodobnie tegoroczne low przy 1.42

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: As7 »

ciekawy edek, czekamy na góreczke i łapiemy shorta ? :> TAK :564:

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

As7 pisze:ciekawy edek, czekamy na góreczke i łapiemy shorta ? :> TAK :564:
Dokładnie tak. Pierwszy poziom 1.32900.
The only way is up

Awatar użytkownika
pkubiu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1196
Rejestracja: 26 lis 2012, 07:12

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: pkubiu »

i jak panowie dziś przekujemy 2000 krew bedzie sie lała?
chciwość jest dobra

Awatar użytkownika
As7
Gaduła
Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 03 sie 2014, 14:00

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: As7 »

TsunamiPL pisze:
As7 pisze:ciekawy edek, czekamy na góreczke i łapiemy shorta ? :> TAK :564:
Dokładnie tak. Pierwszy poziom 1.32900.
ja łapie przed 16:00, i SL na 200/100 pips aby ich nie wykosiło :mrgreen:

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Piątek 22.08.2014

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

As7 pisze:
TsunamiPL pisze:
As7 pisze:ciekawy edek, czekamy na góreczke i łapiemy shorta ? :> TAK :564:
Dokładnie tak. Pierwszy poziom 1.32900.
ja łapie przed 16:00, i SL na 200/100 pips aby ich nie wykosiło :mrgreen:
To pamiętaj jeszcze o Draghim o 20. Też pewnie zabuja.
The only way is up

Zablokowany