DayTrading: Piątek 18.03.2022

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
Awatar użytkownika
dopra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1014
Rejestracja: 25 wrz 2021, 19:46

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: dopra »

Tak wykresy pokazują coś nieprawdopodobnego biorąc pod uwagę problemy które nadchodzą, wysoka inflacja, mniejsze wydatki konsumentów, zerwane łańcuchy dostaw, drożejące surowce, wzrosty energii, gazu, osłabianie walut - odnoszę wrażenie, że kapitał przerzucił się z krypto na akcje, nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia takich wzrostów na giełdach.

Tzn jest - spekulanci rysują co chcą, moim zdaniem to jest nabranie ulicy, wyciągnięcie ostatnich zaskórniaków i upłynnienie najbardziej przewartościowanych akcji w historii. Ale jak widać gra pod fundamenty = strata, jak to ktoś tu napisał, nie walcz z rynkiem :)

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dopra pisze:
19 mar 2022, 05:00
Tak wykresy pokazują coś nieprawdopodobnego biorąc pod uwagę problemy które nadchodzą, wysoka inflacja, mniejsze wydatki konsumentów, zerwane łańcuchy dostaw, drożejące surowce, wzrosty energii, gazu, osłabianie walut - odnoszę wrażenie, że kapitał przerzucił się z krypto na akcje, nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia takich wzrostów na giełdach.

Tzn jest - spekulanci rysują co chcą, moim zdaniem to jest nabranie ulicy, wyciągnięcie ostatnich zaskórniaków i upłynnienie najbardziej przewartościowanych akcji w historii. Ale jak widać gra pod fundamenty = strata, jak to ktoś tu napisał, nie walcz z rynkiem :)
TO NIESTETY jest tylko takie pitolenie
najlepiej to widac na nygusie czyli us100
rynek w sumie przez pandemie i drukary wywalił z 7000 na prawie 17k
https://zapodaj.net/e2ed75c0ee642.jpg.html
i to nie wy a rynek zdecyduje co dalej , zas nasz problem to tylko wejsc w rynek tak by zarobic
ja juz pisze od tygodnia to samo dolek byl teraz upppp i nie ma tu az tak madrego do ilu to up
jedyne co mnie cieszy to to ze mnie wczoraj wieczorem nie bylo
bo w dzien to ze 3razy ala mnie dpa swedziala by ski sssssssssssssssss zaczynac
a tak mam lke
i juz 1470pipow zysku patrzac na zamkniecie :shock: :shock: :shock: :shock:
https://zapodaj.net/a95032dc18fb7.jpg.html
tak patrzac z boku to juz sie w pale nie miesci bo czemu nie 2k :p

mistyfikator :?: :?: :?: jakie ty chcesz wytlumaczenie
napompowany rynek taka iloscia waluty ze zadne patrzenie na wskazniki nie ma na dzis sensu
tylko liczy sie cel i kierunek na dzien /dt/ tydzien i gora miesiac nie wiecej to tyle
bo jaka masza pewnosc ze za pol roku rynki znowu zaczna drukowac bo sie wystrasza krachu np :idea:
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

dla mnie jedyne co jest wytłumaczalne na tym rynku to jest to
ze od czasow pandemii ryzykujac kasa na tzw 30 procent depozytu
moglem osiagac takie zyski o jakich mi sie pare lat temu nawet nie snilo
/nigdy nie probowalem grac za cale depo jesli to tylko przez chwilę przewaznie za 50 procent depozytu to max
i jedyne co od chyba 2mce mnie interesuje to wejsc w lki / jak rynek naprawde spada a nie robi szacher macher :P
spokoju w weekend
i nowy rekord mam znowu
1470 pipsow z lki na nygusie / bajka ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaa
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

XAB, miałem na myśli że na wysokim TF to już nie wygląda spadkowo. A jeszcze ze dwa tygodnie temu wyglądało.
Popatrz na dwie ostatnie świece miesięczne na Nasdaq. Na chwilę obecną to wygląda na dalsze up.
A wytłumaczenie?
Mi chodzi właśnie o to, że teoretycznie świat powinien wrócić do normalności. Gorzej nie będzie, korona się kończy, wojna się skończy niebawem, tylko polityka banków centralnych mi nie pasuje do tej układanki, bo teoretycznie wzrost stóp procentowych nie powinien zadziałać korzystnie dla wyceny ryzykownych papierów.

To, na co trzeba uważać, to żeby nie uprzeć się przy niewłaściwym kierunku transakcji.
Stąd też się cieszę, że nie utopiłem wczoraj na eskach, tylko trzymałem elki, najpierw od 14000, później od 14250. I dało zarobić, pomimo że dwa razy spróbowałem esek, ale mówię - wąski SL i po temacie, bo wczoraj kisić eski z "mentalnym" SL to byłoby niezdrowo.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Ale uważałbym na wiarę, że od teraz bedzie tylko rosnąć.
Trzeba mieć na uwadze, że przy dominacji świec spadkowych pojawiają się nieraz bardzo nietypowe kombinacje - włącznie z silną świecą wzrostową, która może przez część rynku zostać zinterpretowana jako formacja odwrócenia trendu.

Odbicie zdechłego kota, czy jakoś tak to zwą

***

Dlatego od przyszłego tygodnia zaczynam ostrożnie, najpierw obserwacja.
Nie wiadomo, kiedy przyjdzie korekta po ostatnim ruchu.
A może tym razem dłuższy trend horyzontalny?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Piątek 18.03.2022

Nieprzeczytany post autor: XAB »

Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Zablokowany