DayTrading: Piątek 14.12.2018

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 15 gru 2018, 00:00

Wzrost
0
Brak głosów
Bez zmian
1
25%
Spadek
3
75%
 
Liczba głosów: 4

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

MERLIN pisze:Tomasz pożyczyłem obrazek :wink:
:564:
wszystko sie zgadza
tylko jeden element mi nie pasuje
euro bundy

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

Nieśmiertelny Trader pisze:Listek w ostatniej godzinie 16 pestek up ;) oj coś czuję, że w next week dolek da popis na wszystkich parach.

ps. najmniejsze wpierdy dostanie jpy i nzd więc jak ktoś przeciwko dolarowi to tutaj najbezpieczniej :)
A potem ok. 12 w dół :wink:
Imo wczorajszy dzień był mielonka, nic się nie rozstrzygnęło, niestety trzeba czekać do przyszłego tygodnia. Zatem poziomy dla mni dalej aktualne, póki ich nie wybija to dalej widzę szanse na S z dobrym RR :564:
Udanego weekendu!

doktorek
Maniak
Maniak
Posty: 3484
Rejestracja: 25 lut 2014, 19:13

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: doktorek »

jasiu86 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:Listek w ostatniej godzinie 16 pestek up ;) oj coś czuję, że w next week dolek da popis na wszystkich parach.

ps. najmniejsze wpierdy dostanie jpy i nzd więc jak ktoś przeciwko dolarowi to tutaj najbezpieczniej :)
A potem ok. 12 w dół :wink:
Imo wczorajszy dzień był mielonka, nic się nie rozstrzygnęło, niestety trzeba czekać do przyszłego tygodnia. Zatem poziomy dla mni dalej aktualne, póki ich nie wybija to dalej widzę szanse na S z dobrym RR :564:
Udanego weekendu!
HEJ jak czujesz usd---pln do FEDU

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

na poparcie swoich słów, tak widzę obecnie UCAD z poziomu H4, liczę na odreagowanie do końca roku :564:

doktorek co do UPLN, powiem szczerze że nie widzę nic ciekawego ... jedynie co mi się rzuca w oczy, to może szukałbym jakiegoś krótkoterminowego odreagowania ze strefy, którą zaznaczyłem, ale to też dopiero po potwierdzeniach, generalnie na razie raczej bym odpuścił sobie tą parę :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
leechang
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:50

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: leechang »

jasiu86 pisze:na poparcie swoich słów, tak widzę obecnie UCAD z poziomu H4, liczę na odreagowanie do końca roku :564:

doktorek co do UPLN, powiem szczerze że nie widzę nic ciekawego ... jedynie co mi się rzuca w oczy, to może szukałbym jakiegoś krótkoterminowego odreagowania ze strefy, którą zaznaczyłem, ale to też dopiero po potwierdzeniach, generalnie na razie raczej bym odpuścił sobie tą parę :564:
Sam rysujesz kanał wzrostowy i chcesz grać pozycje krótkie??
Jak na moje to nie ma żadnej przesłanki na short. Cały czas jest presja na dolarze kanadyjskim związana z ropą i z brakiem interwencji banku odnośnie stóp procentowych.
1.34 zaliczone, następny przystanek 1.34500.

Wykres USD/CAD m5. Wyraźnie jest parcie na UP.

Dla tych co tak piali z zachwytu w czwartek odnośnie wzrostu ropy.
Pisałem że ropa spadnie do 49 usd.
Pomyliłem się. Spadnie dużo niżej :)
Wykres h1.
Miłego weekendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To tylko gra Kotku, to tylko gra...

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

leechang pisze:
jasiu86 pisze:na poparcie swoich słów, tak widzę obecnie UCAD z poziomu H4, liczę na odreagowanie do końca roku :564:

doktorek co do UPLN, powiem szczerze że nie widzę nic ciekawego ... jedynie co mi się rzuca w oczy, to może szukałbym jakiegoś krótkoterminowego odreagowania ze strefy, którą zaznaczyłem, ale to też dopiero po potwierdzeniach, generalnie na razie raczej bym odpuścił sobie tą parę :564:
Sam rysujesz kanał wzrostowy i chcesz grać pozycje krótkie??
Jak na moje to nie ma żadnej przesłanki na short. Cały czas jest presja na dolarze kanadyjskim związana z ropą i z brakiem interwencji banku odnośnie stóp procentowych.
1.34 zaliczone, następny przystanek 1.34500.

Wykres USD/CAD m5. Wyraźnie jest parcie na UP.

Dla tych co tak piali z zachwytu w czwartek odnośnie wzrostu ropy.
Pisałem że ropa spadnie do 49 usd.
Pomyliłem się. Spadnie dużo niżej :)
Wykres h1.
Miłego weekendu.
tak właśnie chcę zrobić, a raczej tak zrobiłem ;) twierdzisz, że nie ma żadnej przesłanki short, ja jestem innego zdania, i trochę czasu już jestem na rynku, zatem wiem co robię ;)
nie twierdzę oczywiście, że mam rację, to się okaże ... Twój scenariusz jak najbardziej również biorę pod uwagę, ale ze względu na dobry RR (potencjalny SL 30 pips, potencjalny TP 200 pips) ta transakcja jest obecnie dla mnie bezpieczniejsza niż branie longów ;) obecne miejsce jest imo bardzo mało atrakcyjne do Lek ;) :564:


aha, co do ropy, to również imo jest w pięknym miejscu do L z potencjalnym zasięgiem do 55-56 ;) wiec jesteśmy zupełnie na innych biegunach ;)

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

OJsimson
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 wrz 2018, 11:05

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: OJsimson »

leechang pisze: Dla tych co tak piali z zachwytu w czwartek odnośnie wzrostu ropy.
Pisałem że ropa spadnie do 49 usd.
Pomyliłem się. Spadnie dużo niżej :)
Wykres h1.
Miłego weekendu.
Nie wiesz czy sie pomyliłeś co do zasiegu spadku. Bo na razie kontynuacji w dół nie było nawet do ceny z twojego pierwszego życzenia.
daytrading-czwartek-13-12-2018-t30360-40.html#p931613
Jak na dobry antywskaźnik przystało, napisałeś o kontynuacji ruchu spadkowego na WTI "niebawem"(NA WSPARCIU KONSOLIDACJI!) po czym cena wzrosła o 3$ wybijajac poprzedni szczyt. Teraz dajesz popis amatorszczyzny, oddalając punkt TP. Jakieś podstawy ku temu?
Zwykła logika życzeniowa.

Awatar użytkownika
leechang
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 24 mar 2016, 12:50

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: leechang »

OJsimson pisze:
leechang pisze: Dla tych co tak piali z zachwytu w czwartek odnośnie wzrostu ropy.
Pisałem że ropa spadnie do 49 usd.
Pomyliłem się. Spadnie dużo niżej :)
Wykres h1.
Miłego weekendu.
Trzeba mieć wysoki wspolczynnik ego do IQ, żeby pisać takie farmazony w nonszalanckim stylu.
Nie wiesz czy sie pomyliłeś co do zasiegu spadku. Bo na razie kontynuacji w dół nie było nawet do ceny z twojego pierwszego życzenia.
daytrading-czwartek-13-12-2018-t30360-40.html#p931613
Jak na dobry antywskaźnik przystało, napisałeś o kontynuacji ruchu spadkowego na WTI "niebawem"(NA WSPARCIU KONSOLIDACJI!) po czym cena wzrosła o 3$ wybijajac poprzedni szczyt. Teraz dajesz popis amatorszczyzny, oddalając punkt TP. Jakieś podstawy ku temu?
Zwykła logika życzeniowa. Im bardziej cena oddala się w przeciwnym kierunku, tym bardziej zwiekszasz TP. Oczywiście bez konkretów. "Niebawem" "Dużo niżej" itd itp.
Trend jest spadkowy na d1. Na nizszych konsola.
Narysuj sobie wsparcia i opory jak jasiek i zasieg wybicia. I handluj konsole, a po wybiciu ruch zgodny z wybiciem. Lepsze sa niż fantasmagoryczna miarka i nie trzeba być burakiem żeby ich używać.
Po co te nerwy i napinka. Nie ma znaczenia czy to wzrośnie czy spadnie, bo ja i tak będę chciał na tym zarobić. Rynek jest zmienny to i analiza jest zmienna. Nie można tkwić cały czas w swoim przekonaniu. Wcześniej wrzucałem wykres M5 wiec i zasięg był mniejszy. Tutaj wrzuciłem H1. I tak rynek to zweryfikuje.
To tylko gra Kotku, to tylko gra...

dalan
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 377
Rejestracja: 22 wrz 2012, 17:09

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: dalan »

Ojsimson ty to masz delikatnie dekiel nie w tą stronę co trzeba.Ale to już twoja sprawa,jeżeli to lubisz to niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi,tylko nie za dużo bo raczej nie poradzisz sobie z tym.Wszyscy rozgadali się o USDCAD to ja wrzucę coś od siebie,takie tam z jajem.Wiem to nie ten dział na te interwały,ale kto czyta inne :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
jasiu86
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 16 maja 2008, 09:32

Re: DayTrading: Piątek 14.12.2018

Nieprzeczytany post autor: jasiu86 »

dalan pisze:Ojsimson ty to masz delikatnie dekiel nie w tą stronę co trzeba.Ale to już twoja sprawa,jeżeli to lubisz to niech ci Bozia w dzieciach wynagrodzi,tylko nie za dużo bo raczej nie poradzisz sobie z tym.Wszyscy rozgadali się o USDCAD to ja wrzucę coś od siebie,takie tam z jajem.Wiem to nie ten dział na te interwały,ale kto czyta inne :)

a propo dłuższego terminu, na Twoim rysunku zauważyłem coś na co nie zwróciłem wcześniej uwagi :) dzięki!
na W1 jesteśmy rzeczywiście w ciekawym miejscu ;) :564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany