DayTrading: Piątek 03.11.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 04 lis 2017, 00:00

Wzrost
2
29%
Bez zmian
2
29%
Spadek
3
43%
 
Liczba głosów: 7

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

karnak pisze:
Tomasz na Elliottie się nie znam, ale czy mógłbyś mi powiedzieć na jakiej zasadzie opierasz rysowanie tych niebieskich linii kanału, bo nijak mi to nie pasuje do znanych mi reguł, albo czegoś się nie douczyłem.
Z góry dzięki za odpowiedź.
NP nie ma problemu,
Tylko podejrzewam że jak tego Ell nie używasz to stąd są rozbiezności :) - o czym tez napisze na koncu postu.
ale po krótce, nie mam swoich teorii tak jak wielu tu twierdzi tylko podstawa to Prechter - T.F.Ell
oto cytat

...
Podsumuwując -wyznaczam najpierw strukture impulsowa- bądź korekcyjną i wtedy wyznaczam kanały

A teraz moja riposta
u jednego naszego kolegi grzecznie sie przyczepiłem co do wyznaczania u niego kanałów, na wykresach dużych bo tygodniowych i miesiecznych, poniewaz ni z gruszki czy pietruszki raz rysował ten kanał miedzy knotami a raz miedzy liniowym.
Pomijajac to że mi sie dostało w sensie bluzgów typu - dziewczynka albo chłopiec, czyli róznorakość w ocenie jak ciagnac linie, to nie dowiedziałem sie niczego sensownego w temacie, ale potem zauważyłem że i tak mu sie owa prognoza kanałowa nie sprawdziła a zyskał tylko upomnienie od moderatora
Czyli rysowanie kanałów jest bardzo trudnym tematem dla niektórych bo czasem na siłe wymuszamy wykres nadciagajac go.
Tak samo jak koledzy elliotowcy często rysując strukture trójkata eliotowskiego zapominaja o jednej regule że-
kolejne ramiona a-b-c-d-e musza byc np zwężajace co wynika na przykład ze fala a w trójkącie jest najdłuzsza i juz fala b nie moze przekroczyc jej długości , ale czasem trójkat ładniej wyglada na wykresie a w sumie jest tylko korekta płaską :lol:
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 16:36 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 1 raz.

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Tomasz196407 pisze:
karnak pisze:
Tomasz na Elliottie się nie znam, ale czy mógłbyś mi powiedzieć na jakiej zasadzie opierasz rysowanie tych niebieskich linii kanału, bo nijak mi to nie pasuje do znanych mi reguł, albo czegoś się nie douczyłem.
Z góry dzięki za odpowiedź.
NP nie ma problemu,
Tylko podejrzewam że jak tego Ell nie używasz to stąd są rozbiezności :) - o czym tez napisze na koncu postu.
ale po krótce, nie mam swoich teorii tak jak wielu tu twierdzi tylko podstawa to Prechter - T.F.Ell
oto cytat

...
Podsumuwując -wyznaczam najpierw strukture impulsowa- bądź korekcyjną i wtedy wyznaczam kanały

A teraz moja riposta
u jednego naszego kolegi grzecznie sie przyczepiłem co do wyznaczania u niego kanałów, na wykresach dużych bo tygodniowych i miesiecznych, poniewaz ni z gruszki czy pietruszki raz rysował ten kanał miedzy knotami a raz miedzy liniowym.
Pomijajac to że mi sie dostało w sensie bluzgów typu - dziewczynka albo chłopiec, czyli róznorakość w ocenie jak ciagnac linie, to nie dowiedziałem sie niczego sensownego w temacie, ale potem zauważyłem że i tak mu sie owa prognoza kanałowa nie sprawdziła a zyskał tylko upomnienie od moderatora
Czyli rysowanie kanałów jest bardzo trudnym tematem dla niektórych bo czasem na siłe wymuszamy wykres nadciagajac go.
Tak samo jak koledzy elliotowcy często rysując strukture trójkata eliotowskiego zapominaja o jednej regule że-
kolejne ramiona a-b-c-d-e musza byc np zwężajace co wynika na przykład ze fala a w trójkącie jest najdłuzsza i juz fala b nie moze przekroczyc jej długości , ale czasem trójkat ładniej wyglada na wykresie a w sumie jest tylko korekta płaską :lol:
Jeszcze raz dziękuję.
Mam w związku z odpowiedzią jeszcze jedno pytanie, dlaczego wykresy w rysowanych przez Ciebie kanałach wychodzą poza te kanały i z powrotem wracają, a w pokazanych przykładach z literatury ładnie wszystko zawiera się książkowo w kanale i o to mi chodzi, że za dużo jest u Ciebie naruszeń - wyjścia poza kanały co jak się okazuje jest fałszywką (mało przydatne do trejdowania).
Wg mnie dobry kanał to taki, który zawiera w sobie cały wykres dotychczasowego ruchu, a jak już z niego wyjdzie w przeciwnym kierunku do dotychczasowego ruchu to możemy mieć dużą nadzieję na zmianę dotychczasowego trendu.
Pozdr

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

karnak pisze:
Tomasz196407 pisze:
karnak pisze:
Tomasz na Elliottie się nie znam, ale czy mógłbyś mi powiedzieć na jakiej zasadzie opierasz rysowanie tych niebieskich linii kanału, bo nijak mi to nie pasuje do znanych mi reguł, albo czegoś się nie douczyłem.
Z góry dzięki za odpowiedź.
NP nie ma problemu,
Tylko podejrzewam że jak tego Ell nie używasz to stąd są rozbiezności :) - o czym tez napisze na koncu postu.
ale po krótce, nie mam swoich teorii tak jak wielu tu twierdzi tylko podstawa to Prechter - T.F.Ell
oto cytat

...
Podsumuwując -wyznaczam najpierw strukture impulsowa- bądź korekcyjną i wtedy wyznaczam kanały

A teraz moja riposta
u jednego naszego kolegi grzecznie sie przyczepiłem co do wyznaczania u niego kanałów, na wykresach dużych bo tygodniowych i miesiecznych, poniewaz ni z gruszki czy pietruszki raz rysował ten kanał miedzy knotami a raz miedzy liniowym.
Pomijajac to że mi sie dostało w sensie bluzgów typu - dziewczynka albo chłopiec, czyli róznorakość w ocenie jak ciagnac linie, to nie dowiedziałem sie niczego sensownego w temacie, ale potem zauważyłem że i tak mu sie owa prognoza kanałowa nie sprawdziła a zyskał tylko upomnienie od moderatora
Czyli rysowanie kanałów jest bardzo trudnym tematem dla niektórych bo czasem na siłe wymuszamy wykres nadciagajac go.
Tak samo jak koledzy elliotowcy często rysując strukture trójkata eliotowskiego zapominaja o jednej regule że-
kolejne ramiona a-b-c-d-e musza byc np zwężajace co wynika na przykład ze fala a w trójkącie jest najdłuzsza i juz fala b nie moze przekroczyc jej długości , ale czasem trójkat ładniej wyglada na wykresie a w sumie jest tylko korekta płaską :lol:
Jeszcze raz dziękuję.
Mam w związku z odpowiedzią jeszcze jedno pytanie, dlaczego wykresy w rysowanych przez Ciebie kanałach wychodzą poza te kanały i z powrotem wracają, a w pokazanych przykładach z literatury ładnie wszystko zawiera się książkowo w kanale i o to mi chodzi, że za dużo jest u Ciebie naruszeń - wyjścia poza kanały co jak się okazuje jest fałszywką (mało przydatne do trejdowania).
Wg mnie dobry kanał to taki, który zawiera w sobie cały wykres dotychczasowego ruchu, a jak już z niego wyjdzie w przeciwnym kierunku do dotychczasowego ruchu to możemy mieć dużą nadzieję na zmianę dotychczasowego trendu.
Pozdr
Również Pozdrawiam
odpowiem tak : należało by przeczytac nastepny temat w owej publikacji o Modelu fal ell a takze jak jest zobrazowany cały rynek na podstawie Fell.
Poszczególne fale impulsu i korekt obrazuja nastroje inwestorów, (nie bede tego rozwijał, nie na temat)
Po za tym my na platformach mamy rózne wykresy np co osobiscie zauwazyłem, cena bid i ask ma znaczenie przy wyznaczaniu fibo, spread i rysowanie luk na wykresach tez ma znaczenie.
Ja sobie radze np na stooq otwieram wykres, sa róznice pomiedzy tymi na mt4 u brokerów
Ja na wykresie gbpusd h1 narysowałem kanał fal głównych a podfale powinny tez mieć swoje kanały

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

EURGBPDaily.png
EURGBPDaily.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Michał - TopTrade

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: Michał - TopTrade »

techink czy mógłbyś pokazać usdjpy wg. swojej analizy?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Co do ujka nie ma pewności, jest raczej konsola:
USDJPYH1.png
Ale, trend jest nadal wzrostowy.

Bo jeszcze miejsca na retest jest do góry:
USDJPYWeekly.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

_Kerad_
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1500
Rejestracja: 04 paź 2014, 13:03

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: _Kerad_ »

@Tomasz
co do fal i zastosowaniu do walut (Eliot owszem ale do akcji) to mam odmienne zdanie i ciężko mi zrozumieć że niby rynek ma kierować polityką monetarną, trzeba by założyć że bank centralny niema wpływu na politykę monetarną

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Wszystkie tradycyjne metody AT (FEll także), i wskaźniki powszechnie dostępne (te w MT4 i nie tylko),
zasadniczo były opracowywane dla rynków akcji spółek, i dla wykresów świec dziennych.
Także i wszelkie teorie luk, japońskie PA, itd., itp.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

_Kerad_ pisze:@Tomasz
co do fal i zastosowaniu do walut (Eliot owszem ale do akcji) to mam odmienne zdanie i ciężko mi zrozumieć że niby rynek ma kierować polityką monetarną, trzeba by założyć że bank centralny niema wpływu na politykę monetarną
Kerad a raczej D. rozmawialiśmy na ten temat, :)
cóż więcej mogę Ci powiedzieć oprócz tego co tu tez na nawigatorze pisze ciągle,
Co do F.Ell nie jestem twórcą jedynie wykorzystuje ją
tak jak Ty swoją i każdy tu
Dlatego pokaz mi strategie zarabiającą -prawdziwie mi ją pokaż?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Piątek 03.11.2017

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

fx-technik pisze:Wszystkie tradycyjne metody AT (FEll także), i wskaźniki powszechnie dostępne (te w MT4 i nie tylko),
zasadniczo były opracowywane dla rynków akcji spółek, i dla wykresów świec dziennych.
Także i wszelkie teorie luk, japońskie PA, itd., itp.
Potem nastala era fx-technika, stworzył DSWS i to jego metoda jest teraz powszechnie uważana za najlepsza :)

Zablokowany