DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Anomalia pisze:
16 kwie 2020, 20:34
...
I przy okazji, mam nowe przemyślenia bo odpowiedzi na konkretne pytania moje nie padły - oprócz info o statystyce.
U brokera A (np. Alior) dolicza się na ropie swap codziennie a u brokera B (np. mbank) raz na miesiąc. U jednego i drugiego raz na miesiąc (?) przechodzi się na nowy kontrakt. Zatem: w mbanku z kontraktu na kontrakt przejdzie się płynnie. Alior taką pozycję zamykał (jak miałam aktywne konto w aliorze). Mam doświadczenie z tymi dwoma typami postępowania ale zapewne są też inne o których Anomalii się nie śniło.
Zastanawiam się zatem jak ustawić longterm u brokera typu alior. Da się? Oraz czy są brokerzy, którzy mają dziennie naliczany swap (na ropie) i nie zamykają pozycji w momencie przechodzenia na nowy kontrakt?
Oj, chyba znowu mamy fejka. Było tak jak piszesz parę lat temu. Chociaż nie, było rolowanie, ale pozycje się nie zamykały tylko były przeliczane.
W aliorze jest tak, że otwieramy pozycję na ropę na danym kontrakcie z jakąś literką, np. na wti mamy J i K. Ich cena różni się. Jeden otworzył się wcześniej i zamknął wcześniej. Ale jest pewien okres kiedy oba się nakładają z różną ceną. Teraz już jest jeden, ale były dwa z różną ceną. Tutaj ukryte jest rolowanie i pośrednio swap. Dany kontrakt w momencie wygasania zamyka się i nie ma rolowania. Trzeba nowy otworzyć z palca.
Pozdrawiam i 3majcie się.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 21:06 przez krab29, łącznie zmieniany 1 raz.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: cugan »

valkiria pisze:
16 kwie 2020, 20:52
anturo pisze:
16 kwie 2020, 20:50
cugan pisze:
16 kwie 2020, 20:20

Brokerzy zadziałali dezinformacyjmie
Chyba się ktoś w końcu połapał, że to stąd jeden gościu napierd..la strażnikami na dax'ie.
I jeszcze głosi o strażakach na sp.
Strażnik na edku na 300 pipsów i zawsze jesteś zarobiony
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

valkiria pisze:
16 kwie 2020, 20:49
Kermit pisze:
16 kwie 2020, 20:45
Anomalia pisze:
16 kwie 2020, 20:34
czy są brokerzy, którzy mają dziennie naliczany swap (na ropie) i nie zamykają pozycji w momencie przechodzenia na nowy kontrakt?
oczywiście że są. Dokładnie tak jest u mnie. Nawet nie widze ze jakies rolowania były. Wykres płynny, pozycje cały czas otwarte. Swap naliczany każdego dnia
Jest zamknieta o 23 i startuje o 00:05. Widzisz to prawdopodobnie jako lukę ale nie naliczaja swap bo płacisz go cały czas. Nie wiem jak to jest mozliwe skoro szykuje sie skok w góre o 5.5$
gdyby tak było jak piszesz to wystarczy znaleźć brokera takiego jak mój, ładujesz full depo na maksymalnej dźwigni L o 22:58 dziś i po godzinie masz cenę 5,5$ wyżej czyli około 25% w stosunku do obecnej ceny. Płacąc za to jak za waciki...
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

to slowko o tym rolowaniu
ci ktorzy maja swapp codzien tego nie zauwaza a ci co nie to policza im tylko te dni ile czasu te rope mieli i albo zrobia to po rolce albo jak pozycje straci
cemna ustala sie srednia z dnia dzis i zadnych ruchow nie bedzie chyba ze u broka bo wiekszosc juz jest po rolce
skoki wybijcie sobie z glowy to bylo kiedys gdy cena byla o godz 21 ustalana i po co tu tyle pisac
bo po rolce juz wiec ile ktory stracil :D u mnie kurs ten sam :564:
a u jednego broka byl wczesniej kurs o ok 20 pip wyzszy teraz jada rowna obaj tak samo
i wot cala zmiana 20 pipow :564:
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 21:11 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Kermit pisze:
16 kwie 2020, 21:02
valkiria pisze:
16 kwie 2020, 20:49
Kermit pisze:
16 kwie 2020, 20:45


oczywiście że są. Dokładnie tak jest u mnie. Nawet nie widze ze jakies rolowania były. Wykres płynny, pozycje cały czas otwarte. Swap naliczany każdego dnia
Jest zamknieta o 23 i startuje o 00:05. Widzisz to prawdopodobnie jako lukę ale nie naliczaja swap bo płacisz go cały czas. Nie wiem jak to jest mozliwe skoro szykuje sie skok w góre o 5.5$
gdyby tak było jak piszesz to wystarczy znaleźć brokera takiego jak mój, ładujesz full depo na maksymalnej dźwigni L o 22:58 dziś i po godzinie masz cenę 5,5$ wyżej czyli około 25% w stosunku do obecnej ceny. Płacąc za to jak za waciki...
Wiem jak jest u mnie. Co miałes na wykresie brent 24 marca wtedy było rolowanie i 2.5$ w góre luka. MOżesz sprawdzić jak wygladało na wykresie u twojego brokera?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

dlatego PRZESTRZEGAM zwlaszcza tych co nawet im szkoda bo broker im zabiera swapp
Też jestem za i dołączyłem sie do kolegi oczywiscie słownie
swap potem drugi i trzeci to dla tych co lubią długo i dłużej
a tu gra krótka wejsc i wyjsc
narzekac na swap nie powinno sie :D

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:
16 kwie 2020, 21:04
to slowko o tym rolowaniu
ci ktorzy maja swapp codzien tego nie zauwaza a ci co nie to policza im tylko te dni ile czasu te rope mieli i albo zrobia to po rolce albo jak pozycje straci
cemna ustala sie srednia z dnia dzis i zadnych ruchow nie bedzie chyba ze u broka bo wiekszosc juz jest po rolce
skoki wybijcie sobie z glowy to bylo kiedys gdy cena byla o godz 21 ustalana i po co tu tyle pisac
bo po rolce juz wiec ile ktory stracil :D u mnie kurs ten sam :564:
a u jednego broka byl wczesniej kurs o ok 20 pip wyzszy teraz jada rowna obaj tak samo
i wot cala zmiana 20 pipow :564:
no dawac tego co te 6 dolcow ma straty i ma taki wykres :D :D :D :D
baron dawaj fotke z ropa o 6 dolcy wyzej :564:
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 21:15 przez XAB, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

valkiria pisze:
16 kwie 2020, 21:07

Wiem jak jest u mnie. Co miałes na wykresie brent 24 marca wtedy było rolowanie i 2.5$ w góre luka. MOżesz sprawdzić jak wygladało na wykresie u twojego brokera?
cena otworzyła sie 10 centów wyżej niż zamknęła
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Ekolog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 516
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:47

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: Ekolog »

Prawda jest taka że Sinus napisał tu o brokerach prawdę zaraz potem forum zamknęły organizacje najwyższego szczebla. Mamy tu wiele kretów. Jedno jest pewna dziś sesja US indexy, NUDA :)

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: DayTrading: Czwartek 16.04.2020

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

XAB pisze:
16 kwie 2020, 21:13
XAB pisze:
16 kwie 2020, 21:04
to slowko o tym rolowaniu
ci ktorzy maja swapp codzien tego nie zauwaza a ci co nie to policza im tylko te dni ile czasu te rope mieli i albo zrobia to po rolce albo jak pozycje straci
cemna ustala sie srednia z dnia dzis i zadnych ruchow nie bedzie chyba ze u broka bo wiekszosc juz jest po rolce
skoki wybijcie sobie z glowy to bylo kiedys gdy cena byla o godz 21 ustalana i po co tu tyle pisac
bo po rolce juz wiec ile ktory stracil :D u mnie kurs ten sam :564:
a u jednego broka byl wczesniej kurs o ok 20 pip wyzszy teraz jada rowna obaj tak samo
i wot cala zmiana 20 pipow :564:
no dawac tego co te 6 dolcow ma straty i ma taki wykres :D :D :D :D
baron dawaj fotke z ropa o 6 dolcy wyzej :564:
Rolki na wti jeszcze nie było ale dam ci z brent sprzed miesiąca rolowanie o 2.5$
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2020, 21:24 przez valkiria, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany