DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 08 gru 2017, 00:00

Wzrost
4
57%
Bez zmian
2
29%
Spadek
1
14%
 
Liczba głosów: 7

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

woj55 pisze:tak, w kantorze tez sie wymienia walty ale kursy tak naprawde ustalaja tez Ci wielcy na forexie
Kurs ustala podaż/popyt. Jeśli jakiś wielki koncern potrzebuje wymienić dolary na euro to idzie do banku. Nie do kantoru ;)
I ma głęboko gdzieś, że może spowodować spadki jednej z walut. Bo sie spekulacją nie zajmuje. A w gre mogą wchodzić transakcje na setki milionów/miliardów. A wiesz skąd się wzięła nazwa kabel?

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: XAB »

XAB pisze:NA EDKU TO OSTATNIO MOZNA PUKAC TYLKO NA MINUTCE I TO NA 10-15 PIP GORA
A MYSLE ZE MALO KTO JUZ SIE W TAKIE KLOCKI BAWI
na dax mam te lke nizej 12900 i co z tego ? zamiast gasic to dolozylem nizej 13 tys teraz
a czy to madre tez nie wiem bo draghi za pol godz :mrgreen:
zamiast gasic tak jak mi pokazywalo chocby fb wyzej 65 to zgasilem na 34 i robota glupiego
ale bp i problemu nie ma :( choc pewnie poderwa jeszcze bu nie bylo nudno
ale musze z domku wyjsc za 5 minut wiec DRAGHIIIIIIIII
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

i o to chodzi .... ze zadza tylko wielcy bo wlasnie kiedy takie wielkie kwoty wymieniaja to jednoczesnie obok, zarabiaja na tym krocie badz info idzie dalej i inny wielki zgarnia pule. Nigdy natomiast o takich ruchach nie wie taki jak ty albo ja
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Awatar użytkownika
Kermit
Maniak
Maniak
Posty: 5745
Rejestracja: 11 cze 2017, 14:48

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Kermit »

gold h4 - aktualizacja. Patrzac po zniesieniach zewnętrznym to jeszcze kawałek mamy do 127, potem dopiero widziałbym korektę i kolejny ruch w dół na realizację zasięgu trójkąta

https://www.tradingview.com/x/1FcqivLa/
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

woj55 pisze:i o to chodzi .... ze zadza tylko wielcy bo wlasnie kiedy takie wielkie kwoty wymieniaja to jednoczesnie obok, zarabiaja na tym krocie badz info idzie dalej i inny wielki zgarnia pule. Nigdy natomiast o takich ruchach nie wie taki jak ty albo ja
Jakie obok? Żaden koncern się nie chwali jakie operacje bankowe przeprowadza. Jest to mocno strzeżona tajemnica. A to, że duży kapitał decyduje o kursie to chyba dla nikogo nie jest nowość. Tak było od zawsze.

Awatar użytkownika
F-You Money
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1020
Rejestracja: 02 sty 2017, 18:06

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: F-You Money »

trochę optymizmu, pewne tezy się czyta, czy oby tak jest faktycznie?
Cblondyn pisze:...A to, że duży kapitał decyduje o kursie to chyba dla nikogo nie jest nowość. Tak było od zawsze.
co znaczy duży kapitał. Ile to?
Rysiek - MikiFX - Farciarz - F-you Money

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

Cblondyn pisze:
woj55 pisze:i o to chodzi .... ze zadza tylko wielcy bo wlasnie kiedy takie wielkie kwoty wymieniaja to jednoczesnie obok, zarabiaja na tym krocie badz info idzie dalej i inny wielki zgarnia pule. Nigdy natomiast o takich ruchach nie wie taki jak ty albo ja
Jakie obok? Żaden koncern się nie chwali jakie operacje bankowe przeprowadza. Jest to mocno strzeżona tajemnica. A to, że duży kapitał decyduje o kursie to chyba dla nikogo nie jest nowość. Tak było od zawsze.
...czyli zgadzamy sie
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

XAB
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 17468
Rejestracja: 23 wrz 2017, 20:53

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: XAB »

COS PISZECIE O WIELKICH i o kantorach
wiekszy kantor w wawie wymienia sobie dolce 10-15 pip no 25 to tylko jak wariacja
duza plynnosc to nawet 7-10
codziennie bez problemu bo taka ma umowe
powyzej 50k eur jak masz dzialalnosc z zagranica 20-25 pip to umowa sprzed 5 lat teraz nie wiem
i wcale nie musi byc na forexie
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

woj55 pisze:
Cblondyn pisze:
woj55 pisze:i o to chodzi .... ze zadza tylko wielcy bo wlasnie kiedy takie wielkie kwoty wymieniaja to jednoczesnie obok, zarabiaja na tym krocie badz info idzie dalej i inny wielki zgarnia pule. Nigdy natomiast o takich ruchach nie wie taki jak ty albo ja
Jakie obok? Żaden koncern się nie chwali jakie operacje bankowe przeprowadza. Jest to mocno strzeżona tajemnica. A to, że duży kapitał decyduje o kursie to chyba dla nikogo nie jest nowość. Tak było od zawsze.
...czyli zgadzamy sie
Ale to nie jest tak, że Deutche Bank czai sie na 200pln Kowalskiego tak jak sugerujesz ;)
DB ma głęboko w doopie Kowalskich itp. :)
Cała ulica (czyli my) to nie stanowi nawet 20% rynku.

woj55
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 527
Rejestracja: 12 sty 2013, 21:04

Re: DayTrading: Czwartek 07.12.2017

Nieprzeczytany post autor: woj55 »

ta ulica czesto jest tez nazywana planktonem i zywia sie tym wielkie wieloryby...
Rynek to jest na targowisku a tutaj rynkiem są wielkie banki

Zablokowany