DAX-prosta metoda

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Re: DAX-prosta metoda

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 22 maja 2019, 12:01

freakout pisze:
22 maja 2019, 09:15
100% zgody jeśli chodzi o demo :) nie wiem po co wmawia się ludziom że lepiej trenować na małym koncie real - chyba tylko po to żeby broker miał dodatkowy zysk... zaraz ktoś pewnie napisze że to nie te same emocje, itd. - bzdura, bo wystarczy konto demo traktować jako własne pieniądze i mamy dokładnie to samo
I tu zaczyna się problem, zamiast otwierać konta demo na tyle ile ich stać w realu :!:
otwierają konta (50k,100k) , powstaje pytanie po co :?: bawić się , spędzać miło czas , można dodać jeszcze sporo innych możliwości.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk

Nieprzeczytany post autor: fx-technik » 22 maja 2019, 12:11

Andreasgp pisze:
22 maja 2019, 12:01
freakout pisze:
100% zgody jeśli chodzi o demo :) nie wiem po co wmawia się ludziom że lepiej trenować na małym koncie real - chyba tylko po to żeby broker miał dodatkowy zysk... zaraz ktoś pewnie napisze że to nie te same emocje, itd. - bzdura, bo wystarczy konto demo traktować jako własne pieniądze i mamy dokładnie to samo
I tu zaczyna się problem, zamiast otwierać konta demo na tyle ile ich stać w realu :!:
otwierają konta (50k,100k) , powstaje pytanie po co :?: bawić się , spędzać miło czas , można dodać jeszcze sporo innych możliwości.
Po to, żeby opracować strategię bez ryzyka straty realnych pieniędzy.
Konto demo też można ustawić tak, żeby kwota była realistyczna.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 22 maja 2019, 12:19

fx-technik pisze:
22 maja 2019, 12:11
Andreasgp pisze:
22 maja 2019, 12:01
freakout pisze:
Po to, żeby opracować strategię bez ryzyka straty realnych pieniędzy.
Konto demo też można ustawić tak, żeby kwota była realistyczna.
Dokładnie o tym wyżej pisałem :D :564:

Awatar użytkownika
e.mordulec.fx
Stały bywalec
Stały bywalec

Nieprzeczytany post autor: e.mordulec.fx » 22 maja 2019, 12:38

Dla mnie różnica pomiędzy kontem demo a real jest taka jak pomiędzy uczestnictwem w radzie WRC na PC a rajdem real. Niby podobnie, ale inna bajka.
Dlatego setki osób zarabia na demo a na real prawie nikt. Co drugi wygrywa rajd WRC na swoim kompie, a w realu garstka.
Dlatego ja jestem za tym żeby treningi jednak prowadzić mała kasą ale na real. To jak zaczynać trenować rajdy dla dzieci na gokartach real a nie na PlayStation.
Demo to symulator, można nauczyć się obsługiwać platformę, przyciski, itp
Obrazek

Andreasgp
Gaduła
Gaduła

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp » 22 maja 2019, 13:35

e.mordulec.fx pisze:
22 maja 2019, 12:38
Dla mnie różnica pomiędzy kontem demo a real jest taka jak pomiędzy uczestnictwem w radzie WRC na PC a rajdem real. Niby podobnie, ale inna bajka.
Dlatego setki osób zarabia na demo a na real prawie nikt. Co drugi wygrywa rajd WRC na swoim kompie, a w realu garstka.
Dlatego ja jestem za tym żeby treningi jednak prowadzić mała kasą ale na real. To jak zaczynać trenować rajdy dla dzieci na gokartach real a nie na PlayStation.
Demo to symulator, można nauczyć się obsługiwać platformę, przyciski, itp
to co powiesz na to:
np. piloci samolotów pasażerskich są zobowiązani do ćwiczeń na symulatorze
wg. twojej teori (zdania) powinni trenować lądowania awaryjne na małych samolotacg :?: :d
każdy ma swoje zdanie na ten temat na zasadzie " jestem za a nawet przeciw" :!: :D i tego się trzymamy

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 24 maja 2019, 07:53

Dobrego Dnia :D
Takie tam rozmyślenia :idea: :!:
Czytając wypowiedzi oraz wpisy w dziale "Forex Journal" lub " DayTrading" odnoszę wrażenie , że spora liczba osób pisząca, nie posiada
strategii inwestycyjnej która systematycznie generowałyby zyski , a jeżeli ma..... jej nie przestrzega lub stosuje w ograniczonym zakresie.
Każdy uczestnik rynku FX powinien mieć swoją strategię. Jeżeli nie jest w stanie jej zbudować lub zaadoptować na własne potrzeby, oraz nie posiada umiejętności zbudowania własnej , ma niewielkie szanse powodzeniana , zwłaszcza na rynku forex.
Zanim jednak przejdzie do budowy strategii, powinien opanować elementy i zasady jej budowy.
Strategia, powinna być prosta w stosowaniu i dostosowana do wiedzy i umiejętności uczestnika rynku forex.
Początkujący traderzy mają przekonanie, że jeżeli zastosują skomplikowaną strategię, (którą tak naprawdę nie do końca rozumieją),
to osiągną sukces rynkowy, doświadczeni – wiedzą, że najlepiej się sprawdzają proste systemy.
Budując strategię na rynku forex trzeba też pamiętać, że nie istnieje możliwości zaprojektowania jej tak, aby w 100% decyzje były trafne. Można natomiast, stosując zasady i trzymanie się reguł, znacznie ograniczyć liczbę chybionych decyzji. co za tym idzie
poprawić skuteczność, w innym wypadku pełnione błędy prowadzą w konsekwencji do wyzerowania konta początkowego.
powodzenia :564:
HTH...HAND...AFK :!:
πάντα ρέει - Panta rhei
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
Zolo
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: Zolo » 24 maja 2019, 08:39

Święte słowa :564:
Dobrego piątunia :D

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 28 maja 2019, 08:44

Budując swoją strategię trzeba zastanawić się nad tym, jaka powinna wyglądać nasza strategia handlowa :!:
oraz postawić sobie podstawowe cele. :!:
1. Możliwość stosowania strategii w dowolnym czasie (dowolny TF)
- efektywna dla handlu na rynkach papierów wartościowych, Forex.
- możliwie jak największa jednoznaczność sygnału,brak fałszywych sygnałów lub ich nieznaczna ilość.
2. Cel podstawowy, kwota lub % w czsie , początkowego depozytu lub equity.
3. Otworzyć konto demo poczżtkowego depozytu jakim jesteś w stanie zaczynać na realnym koncie :!:
I zacząć zabawę :D :564:
πάντα ρέει - Panta rhei
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat

Nieprzeczytany post autor: meylo » 28 maja 2019, 10:19

Nie, no coś Ty! To nie może być takie proste... :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika » 28 maja 2019, 11:09

meylo pisze:
28 maja 2019, 10:19
Nie, no coś Ty! To nie może być takie proste... :)
chcesz znać moje zdanie :?: uważam że proste jak "budowa cepa" :D + cierpliwość i spokojnie podchodzić do zagadnienia (tematu) :lol:
od początku prowadzenia tego dziennika starałem się pokazać jak można zbudować swoją strategię.
były i metody i wskaźniki ,jeżeli nawet jedna osoba skorzystała to warto było 'te wypociny przelać na papier " :think: :lol:
πάντα ρέει - Panta rhei

ODPOWIEDZ