Dax/Nasdaq Daytrading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Zasadniczo widzę koncepcje, które są kompromisem między grą na M1 i M5 a czymś longtermowym.
Zauważyłem, że bardzo lubię wykresy M30.
Nawet SMA na tym interwale daje czasem sporo sygnałów przecinając cenę.
To jest strategia, która chodzi mi po głowie także z myślą o manualnym tradingu.
Zasadniczo dobrze tutaj dopilnować momentu przesunięcia SL na BE samodzielnie, bo są różne warianty korekt po wejściu zawsze i trzeba się dopasować. A przesuwać lepiej, szczególnie w sytuacji gdy strategia ma dużo wejść i wymaga częstego uczestnictwa w rynku.
M30 nie wyzwala już takich emocji jak M1 i M5.
Zostaje kwestia TP, czy zadowalać się od razu % z depozytu, czy jednak celować w TP równe powiedzmy 2*SL.

Do końca tego tygodnia gram z trendem spadkowym, który obowiązuje na W1.
W przyszłym się zastanowię, czy w ogóle grać na XTB, ale jak znajdę motywację, to zacznę strategię M30 i pewnie wtedy zamnienię ten pamiętnik w miejsce publikacji zagrań (skoro będą występować rzadziej).

Z tego co widzę, mogą mieć rację ci którzy odradzają strategie o niskiej skuteczności. Czyli np te nakazujące brać tylko profity wielokrotnie wyższe od SL. Dłuższa konsolidacja i tracimy.

Takie strategie są ciężkie w momencie, gdy przechodzi się serie stratnych! Nie każdy potrafi to znieść.
Dogram jeszcze ten tydzień jak w kasynie, po prostu wrzucę wszystko w automat, a zostało niedużo - może odda.

Ale w dalszej perspektywie odpada taka gra, doprowadzi do niepotrzebnych nerwów i nie uszczęsliwi mnie nawet jeśli wyjdę na plus.
Nie wierzę w takie strategie i tyle. No dobra, może gdybym nie oglądał jej działania, a wykonywana by była przez EA bez mojej ingerencji, bo nie powiem: różne testy pokazywały, że się da.

Ale czy jest sens z perspektywy tradera, któy może sobie postawić jasny cel i go wykonać?
Bo w końcu narzędzia by to wykonać są!!!

A w perspektywie 200/300 transakcji i procentu składanego wynik może przejść najśmielsze oczekiwania!!!

Drugi temat, jak ninjaproject wcześniej wspomniałeś o kodowaniu i tradingu równocześnie: może to właśnie kwestia dostosowania swoich codziennych zajęć do takiej rzeczywistości: czyli mniej sygnałów niż na M1 i M5. I tutaj potzeba matką wynalazków. Po raz pierwszy skonfiguruję alert na MT4, żeby wysyłał mi sygnały na email :D

Skoro i tak codziennie dostaję mnóstwo maili, to dodam sobie jeszcze trochę. Taki Edek, Kabel, Gej, że o indeksach nie wspomnę!
I oduczę się gapienia w wykresy. A to może uzależnić i ostrzegam wszystkich początkujących.
Ale nie powiem, obserwacja wykresóww minutowych w realu to też wspaniała lekcja.
Ale na dzisiaj wystarczy ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wiesz, można tylko raz na H4 zaglądać na wykres po to, żeby znaleźć tę jedną, albo nawet kilka okazji do wzięcia ze stołu swojej działki na M15 - M1...
Pod warunkiem, że instrument ma odpowiednią zmienność w stosunku do spreadu, oczywiście.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
09 cze 2022, 19:34
Wiesz, można tylko raz na H4 zaglądać na wykres po to, żeby znaleźć tę jedną, albo nawet kilka okazji do wzięcia ze stołu swojej działki na M15 - M1...
Pod warunkiem, że instrument ma odpowiednią zmienność w stosunku do spreadu, oczywiście.
No i o to chodzi.
Niedługo zacznę grać w oparciu o rzadziej pojawiające się sygnały.
Z tym, że sygnały będą wysyłane przez MT4, bo może lepiej uniknąć przykucia do monitora.
Bo nie umiem na razie napisać do xStation. Ale jeśli to coś w stylu JavaScript to się prędzej czy później nauczę.

Obowiązkowo. Nauczyć się ograniczyć patrzenie w wykresy do minimum. Tylko tyle, ile wymaga strategia.

A tam EA sobie będzie pykało na mniejszym interwale, na koncie 1:30. Z bardziej realistycznym RRR i z SL na BE jednak, żeby zanadto nie tracić w konsolidacjach.
Przy okazji coś wejdzie z tych BE+

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

O w mordę kopany, co to było ???
W dwie godziny odrobiłem prawie wszystkie porażki od początku czerwca!
Co robić Panie Premierze?
Brać tę stówę i uciekać zadowolony, że mi nie za*ebało całej kasy?
Czy czekać aż jutro zrobi się z tego 2kPLN po inflacji CPI o 14:30?
Ale zaryzykować wszystko?
Albo nie spać i hedgować w razie czego, bo mało zapasowego marginu?
Inked2022-06-09 at 22-33-08_LI.jpg
Nawet sobie staty podbiłem, rozdzielając transakcję na wiele mniejszych 0.01.


Edit:

A może bardziej satański pomysł?
Piramidować?
Może już styka, bo dawno nie udało mi się 5-krotnie zwiększyć pozycji na jednym ruchu!
WOW!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

W statystyce bardzo mnie interesuje to, jak pojawienie się jednej wielkiej liczby zmienia całkowity obraz tej statystyki.
Ponizej przykład mojej strategii, kiedy przychodzą dwa zyskowne miesiące z rzędu:

2022-06-10 at 15-05-09_LI.jpg


Jest wynik.
Ale nie zmienia to faktu, że strategia gdzie ciągle dostaję w dupę, aby odegrać się 3-4 razy i wyjść na plus, to strategia nie dla mnie.
Jest to bardziej hazard, niż rozsądna spekulacja.
Ja potrzebuję strategii, gdzie zarabiał będę w ponad 50% przypadków. I nie sugerować się statami powyżej, bo są one nabite przez różne BE i podział jednej transakcji na wiele mniejszych!

Z obecną strategią nie poradzę sobie psychicznie, po prostu oszaleję prędzej czy później. Tak bardzo obciążająca psychicznie jest.
Nie polecam!

Teraz się skupię bardziej na tym, jak zarobie bańkę w perspektywie 400-500 transakcji. Co prawda też zacznę od małej kwoty, ale wszystko będzie lepiej rozplanowane w czasie. I na tyle pozbawione emocji, że w międzyczasie będę miał czas na wieeeele innych spraw ;)

Mam już oczywiście pomysł. Bardziej rozsądny.
Pytanie, czy uda mi się wyplenić stare nawyki...

Tak więc kasa wypłacona, muszę zacząć teraz nowy rozdział swojej spekulacji, gdzie swój zysk będę widział max. co 2-3 dni, a nie co dwa tygodnie!

Inked2022-06-10 .jpg

Nie ma dla mnie znaczenia, czy rynki dzisiaj zrobią 500, czy 1000 pipsów w dół. Za chwilę na otwarciu nawet. A jak to piszę, poszło kilkadziesiąt pipsów w dół już. I nie obchodzi mnie, że być może mogłem dziś wyjkąć 2k PLN więcej niż wyjąłem!
Widziałem już tak różne otwarcia, że nie widzę innego sposobu na handel na otwarciach, niż handel EA !
Żaden człowiek nie jest w stanie reagować tak szybko !


****

Oczywiście EA chodzi na koncie MT4, od wczoraj jakieś 30% zysku.
Ale to osobny temat, jak będę miał większy obszar statystyk to zapodam MyFxBook.
Oczywiście statystyki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

To nie ma znaczenia jak EA reaguje!
EA jedynie wysyła zamówienie/zlecenie do brokera, niczego nie otwiera i niczego nie zamyka.
Wszystko zależy od tego po jakiej cenie broker zrealizuje transakcję.
A na newsach i otwarciach są ukryte luki braku płynności.
Szybciej się przejedziesz niż zarobisz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
10 cze 2022, 15:53
To nie ma znaczenia jak EA reaguje!
EA jedynie wysyła zamówienie/zlecenie do brokera, niczego nie otwiera i niczego nie zamyka.
Wszystko zależy od tego po jakiej cenie broker zrealizuje transakcję.
A na newsach i otwarciach są ukryte luki braku płynności.
Szybciej się przejedziesz niż zarobisz.

Spoko spoko, mam za sobą oglądanie bieżącego wykresu NASDAQ100 na wykresach M1 i M5 przez 2 lata (z przerwami).
Widziałem takie rzeczy, które wręcz budzą trwogę.

I na podstawie tego co widziałem, kiedyś napiszę EA na otwarcia i eventy.
Ale podkreślam: "kiedyś", bo teraz mam bardziej racjonalne i realistyczne cele


***

BTW daleko nie trzeba szukać przykładów. Niecałe 2h temu na danych :D

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Doskonała lekcja dziś.
Wziąłem zysk, a następnie rynek wykonał ruch, który dałby mi kolejne 200% z depozytu wpłaconego w czerwcu.
Nie próbowałem wracać, wypłaciłem kasę, oglądałem kolejne wydarzenia ze spokojem.

Nie wszedłem na konto MT4 , gdzie zwiększyłem dźwignię na 1:100 i nie wyłączyłem EA żeby wejść ALL IN za 200PLN, które są na tym koncie celem testowania EA :D
Bardzo dobry znak. Niech do będzie kropka w ostatnich wersach pewnego rozdziału w moim tradingu.

Co nie znaczy, że kiedyś znowu sobie tak nie pogram dla rozrywki.
Ale zanim to zrobię, rozpoczynam nowy projekt.

Czas sobie przypomnieć, jakie wnioski można wyciągnąć po lekturze książki Marka Douglasa, najlepszej moim zdaniem książki podejmującej tematykę spekulacji. Kto nie zrozumiał idei, polecam przeczytać nawet kilka razy.

Aby osiągnąć sukces w dziedzinie spekulacji, należy wyłączyć wszelkie emocje towarzyszące zamykaniu i otwieraniu transakcji. Zarówno negatywne jak i pozytywne. Każda transakcja musi być neutralna. To, czy transakcja jest stratna czy zyskowna, to nie ma najmniejszego znaczenia. Co z tego, że miałem 5 stratnych z rzędu, skoro strategia to dopuszcza? Co z tego, że trafiło w mój SL co do dziesiętnej częsci pipsa i wróciło w moim kierunku, skoro i tak w perspektywie kilkuset transakcji strategia przyniesie zyski? Co z tego, że wziąłem 600 pipsów, a mogłem 850? Jeżeli nie jest moim celem bicie rekordów co do wielkości TP, tylko to, abym zgraniał regularnie po 5% depozytu i za rok osiągnął niezależność finansową? A nawet jeśli nie, to wiem! Zacznę szkolić! Może cienki jestem z AT, ale za to byłyby o wiele większe korzyści z mojego kołczingu, niż poznanie wskaźników i formacji :-P :-P :-P

Zanim rozpocznę weekend wrzucę tę nutę, na wszelki wypadek od razu z tłumaczniem na PL:

https://www.youtube.com/watch?v=boGrFQat__Q
Ostatnio zmieniony 10 cze 2022, 20:14 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
10 cze 2022, 18:41
ale za to byłyby o wiele większe korzyści z mojego couchingu, niż poznanie wskaźników i formacji :-P :-P :-P
No, z couchingu to są najlepsze korzyści - wyspać się można!
couch:
kanapa - couch.jpg
couching - kanapowanie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Dax/Nasdaq Daytrading

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

ninjaproject pisze:
10 cze 2022, 19:44
Mistyfikator pisze:
10 cze 2022, 18:41
ale za to byłyby o wiele większe korzyści z mojego couchingu, niż poznanie wskaźników i formacji :-P :-P :-P
No, z couchingu to są najlepsze korzyści - wyspać się można!
couch:
kanapa - couch.jpg
couching - kanapowanie
No nie, zapomniałem że mam do czynienia również z filologiem angielskim :-P

Dzięki za korektę!
Przynajmniej nie zrobię byków w swoim promo na Youtubie i na okładce książki!
Ale poprawiłem swój post, bo jeśli już używamy zapożyczeń, to nie wstydźmy się naszej pisowni do cholery!


:564:

A tak serio, psychologia tradingu mnie kręci, ale nie mógłbym się tym zawodowo zajmować ;)
Ostatnio zmieniony 10 cze 2022, 20:24 przez Mistyfikator, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany