czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
marcin_78
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:17

czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Nieprzeczytany post autor: marcin_78 »

potrzebuję ich, aby mieć podgląd do stanu wszystkich swoich rachunków na raz. Coś takiego jest możliwe w Notowaniach OnLine na GPW, gdzie kombinacją klawiszy mogę skopiować notowania na żywo do Excela, podać ilość papierów i otrzymywać bieżący stan rachunku.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MT4 udostępnia DDE dzięki czemu możesz w Excelu mieć kwotowania z MT4 . Ale tylko kwotowania - nie będziesz miał informacji o tym co masz otwarte itd. W ten sposób również nie jesteś w stanie mieć informacji z wielu kont, a jedynie z jednego terminala.

Jak masz kilka kont i chcesz je monitorować to najprościej dodaj je wszystkie to myfxbook, podając hasła inwestorskie. Myfxbook będzie wtedy na bieżąco pobierał dane z kont, a w zakładce portfolio będziesz miał zagregowane dane.
Green
Obrazek
Obrazek

marcin_78
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:17

Re: czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Nieprzeczytany post autor: marcin_78 »

green7 pisze:MT4 udostępnia DDE dzięki czemu możesz w Excelu mieć kwotowania z MT4 . Ale tylko kwotowania - nie będziesz miał informacji o tym co masz otwarte itd. W ten sposób również nie jesteś w stanie mieć informacji z wielu kont, a jedynie z jednego terminala.

Jak masz kilka kont i chcesz je monitorować to najprościej dodaj je wszystkie to myfxbook, podając hasła inwestorskie. Myfxbook będzie wtedy na bieżąco pobierał dane z kont, a w zakładce portfolio będziesz miał zagregowane dane.
Z tym, co mam otwarte, poradzę sobie. myfxbook raczej odpada, bo chcę mieć możliwość zobaczenia, kiedy equity spadnie poniżej określonej wartości, a to mogę zrobić odpowiednią formułą w Excelu a nie w myfxbooku.

Co do DDE to jak to się robi? włączyć serwer DDE w opcjach i co dalej?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Nieprzeczytany post autor: green7 »

marcin_78 pisze: Z tym, co mam otwarte, poradzę sobie. myfxbook raczej odpada, bo chcę mieć możliwość zobaczenia, kiedy equity spadnie poniżej określonej wartości, a to mogę zrobić odpowiednią formułą w Excelu a nie w myfxbooku.

Co do DDE to jak to się robi? włączyć serwer DDE w opcjach i co dalej?
No to jak masz parę kont to będziesz musiał wszystkie pozycje wpisywać do XLS i uaktualniać na bieżąco. Robota głupiego. Co jak wypadnie TP/SL/MC ? Co jak otworzysz/zamkniesz ? Będzie Ci się chciało to do xls przepisywać ?

Myfxbook ma API które umożliwia Ci pobranie danych, jakiś w miarę rozgarnięty programista zrobiłby Ci w jeden dzień na tej podstawie pewnie wszystko co potrzebujesz (inna sprawa, że można też parsować stronę myfxbook). To nie powinno być trudne.

Wracając do DDE włączasz serwer w opcjach terminal i w XLS wpisujesz magiczne zaklęcie typu: =MT4|BID!USDCHF
W helpie terminala pod "Export of Quotes" znajdziesz listę magicznych zaklęć - ale jak mówię moim zdaniem DDE nie bardzo ma tu sens.
Green
Obrazek
Obrazek

marcin_78
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 14 paź 2012, 12:17

Re: czy w MT4 można zaciągnąć notowania live do Excela?

Nieprzeczytany post autor: marcin_78 »

green7 pisze:
marcin_78 pisze: Z tym, co mam otwarte, poradzę sobie. myfxbook raczej odpada, bo chcę mieć możliwość zobaczenia, kiedy equity spadnie poniżej określonej wartości, a to mogę zrobić odpowiednią formułą w Excelu a nie w myfxbooku.

Co do DDE to jak to się robi? włączyć serwer DDE w opcjach i co dalej?
No to jak masz parę kont to będziesz musiał wszystkie pozycje wpisywać do XLS i uaktualniać na bieżąco. Robota głupiego. Co jak wypadnie TP/SL/MC ? Co jak otworzysz/zamkniesz ? Będzie Ci się chciało to do xls przepisywać ?

Myfxbook ma API które umożliwia Ci pobranie danych, jakiś w miarę rozgarnięty programista zrobiłby Ci w jeden dzień na tej podstawie pewnie wszystko co potrzebujesz (inna sprawa, że można też parsować stronę myfxbook). To nie powinno być trudne.

Wracając do DDE włączasz serwer w opcjach terminal i w XLS wpisujesz magiczne zaklęcie typu: =MT4|BID!USDCHF
W helpie terminala pod "Export of Quotes" znajdziesz listę magicznych zaklęć - ale jak mówię moim zdaniem DDE nie bardzo ma tu sens.
jeszcze jedno pytanie - gdzie można znaleźć notowania bid i ask oddzielnie a nie tylko OHLC każdej świecy?

ODPOWIEDZ