Czy ta strategia ma sens.

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Tibia74
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2018, 15:16

Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Tibia74 »

Witam

Myślałem nad tym żeby zastosować nastepującą strategie:
równo co określony przedział czasu 5m,15m ,4h itp. sprawdzać cenę ,obserwujemy po liczbach czy cena porusza się w góre czy w dół (oprócz sprawdzania ceny nie dotykamy platformy). No i zakładamy pozycje zgodnie z trendem sl,mm to już kwestia osobista .

Co o tym myślicie :D ?? Z tego co czytałem w "wspomnieniach gracza.. ,, to wydaje mi się że Jesse Livermoore stosował taką praktykę w bucket shopach.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Tibia74 pisze:Witam

Myślałem nad tym żeby zastosować nastepującą strategie:
równo co określony przedział czasu 5m,15m ,4h itp. sprawdzać cenę ,obserwujemy po liczbach czy cena porusza się w góre czy w dół (oprócz sprawdzania ceny nie dotykamy platformy). No i zakładamy pozycje zgodnie z trendem sl,mm to już kwestia osobista .

Co o tym myślicie :D ?? Z tego co czytałem w "wspomnieniach gracza.. ,, to wydaje mi się że Jesse Livermoore stosował taką praktykę w bucket shopach.
Dodam, że Rafał Z. stosował założenie:
Tz >Ts
Tz-czas zysków
Ts-czas strat
Przemyśl to :)

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Cblondyn pisze: Dodam, że Rafał Z. stosował założenie:
Tz >Ts
Tz-czas zysków
Ts-czas strat
Przemyśl to :)
Zamiast się nabijać, mógłbyś udzielić kilku prostych rad, komuś co z daleka widać, że dopiero zaczyna przygodę z forexem.

Tibia74
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2018, 15:16

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Tibia74 »

Przyznam że ładnie mnie zgasiliście :D

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

1. Zabawa w FX to przede wszystkim statystyka : wydarzyć może się wszystko - i trzeba te warianty przewidzieć w zasadzie obliczyć.
2. Stosowanie różnego rodzaju wskaźników włącznie ze średnimi to droga do nikąd - zrob sobie EA i zobacz jak będzie to działać na automacie - czym strategia będzie bardziej przeoptymalizowana (czym więcej wskaźników) tym gorzej będzie działać na danych rzeczywistych.
3. Zarządzanie musisz opierać o ryzyko utraty kapitału - traktować to jak pewnik tak jak anomalia która w każdej chwili może nastąpić. W oparciu o to ryzyko decydujesz o wypłacie reinwestowaniu, agresywności strategi lewarowaniu itp.
Live and let die

Obrazek

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
Cblondyn pisze: Dodam, że Rafał Z. stosował założenie:
Tz >Ts
Tz-czas zysków
Ts-czas strat
Przemyśl to :)
Zamiast się nabijać, mógłbyś udzielić kilku prostych rad, komuś co z daleka widać, że dopiero zaczyna przygodę z forexem.
Wcale sie nie nabijam. Skoro większość przetrzymuje stratne pozycje to może niech to robia odwrotnie. Przetrzymuje zyski. I jest to logiczne skoro podstawowa formuła AT mówi "straty tnij szybko a zyskom pozwól rosnąć"
Czyli otwieramy pozycje w kierunku mocnego trendu z postawionym SL i nie zaglądamy do niej wciąż. A trendy trwające całymi tygodniami nie sa niczym nadzwyczajnym. Umieć brac to co daje rynek jest własnie kluczem tej całej zabawy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

To tak niestety nie działa
Live and let die

Obrazek

Nendo

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Tibia74 pisze:Przyznam że ładnie mnie zgasiliście :D
Masz pomysł? Sprawdź go sam, nie ma znaczenia co kto mówi i uważa. Sprawdż do tyłu a potem do przodu... i będziesz wiedział. NA pewno ktoś już to wie jak wypadnie ta strategia, ale jak sam przećwiczysz sobie to na wykresach, np opiszesz sobie 500 wejść to zdobędziesz jakąś wiedzę, jakieś doświadczenie i będą to TWOJE doświadczenia i TWOJA wiedza. A nie ktosia. Może podczas testów zauważysz jakieś inne zależności, powatrzające się sytuacje zrobisz kolejny krok w podróży tysiąca mil.
Wesołych Świąt.

Tibia74
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2018, 15:16

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: Tibia74 »

Właśnie mam problem ze znalezieniem sobie strategi bo jakie logiczne wytłumaczenie ma to że np. fala wzrostowa fibo zatrzymała sie na 0.5 a nie 0.23 czy coś albo średnia z przeciętych przez siebie ruchów daje wejście czy coś tam . Rozwala mi to głowe bo nie wiem jakie jest tego logiczne uzasadnienie.

Awatar użytkownika
kopczyniak
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2005, 20:47

Re: Czy ta strategia ma sens.

Nieprzeczytany post autor: kopczyniak »

Tibia74 pisze:Właśnie mam problem ze znalezieniem sobie strategi bo jakie logiczne wytłumaczenie ma to że np. fala wzrostowa fibo zatrzymała sie na 0.5 a nie 0.23 czy coś albo średnia z przeciętych przez siebie ruchów daje wejście czy coś tam . Rozwala mi to głowe bo nie wiem jakie jest tego logiczne uzasadnienie.
Bardzo dobrze że zauważasz brak spójności metod AT - równie dobrze a może nawej i lepiej będzie wróżyć z fusów. Nie ucz się tych głupot, to że ktoś pisze że Analiza Techniczna działa to nie musi być prawda. Przez wiele lat robiłem automatyczne strategie i po bardzo długich badaniach uznałem że stosowanie wszystkich wskaźników, fibo, poziomów, formacji itp. przynosiło gorsze wyniki niż strategia losowego otwierania pozycji (bo ta ostatnia przynajmniej tak samo działa na danych testowych i w fwd teście na rzeczywistych). Obecnie używam strategie gołą bez żadnych wskaźnków - strategia działa w oparciu o cenę - wynik ostatniej stransakcji - zarządzanie ryzykiem. Śrenio 50/50 strategia otwiera longi/shorty, jednak strategia o kilka pkt% częściej zamyka pozycje na + niż - dzięki zarządzaniu pozycją , to wystarczy, bez wzgędu na instrument - strategia działa. Na zabawę z AT zmarnowałem lata - jak chcesz coś sprawdzić z działania AT to wrzuć w EA na automacie sprawdzisz działanie szybko - wynik cie na 100% rozczaruje. Strategie wielowskaźnikowe oparte na graficznym wyglądzie wykresu można zoptymalizować tak że uzyskasz wykresy zysku jak z bajki - problem tylko że potem to nie działa na forward tescie. Polecam więc zacząć od czegoś trywialnego, co może okazać się najsuteczniejsze, zastanawiając się nad tym wyobraź sobie ciąg cyfr a nie wykres graficzny i pomyśl jak statystycznie najlepiej kupować i sprzedawać. Potem wrzuć to do automatycznej strategii przetestuj i zobacz czy dobrze myślałeś. Uprzedzając odp. typu: nie znam MQL4 - odpowiem: to się zapoznaj, bo przydaje się to często - jak tylko coś do głowy mi przyjdzie do wrzucam do EA i sprawdzam jak by to działało -> to lepiej spożytkowany czas niż czytanie bzdur o formacjach fibo itp.
Live and let die

Obrazek

ODPOWIEDZ