cTrader

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Czy coś może wiadomo o planowanych zmianach dla cTrader. Wciąż czekam na możliwość przełączania pomiędzy interwałami jednym klinięciem ikonami z paska narzędzi. Plus kresi, linie trendu i strefy z osobnych ikon. Doczekam się? :)

dejno
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:47

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: dejno »

raposo pisze:
dejno pisze:Czy można w cTraderze ustawiać SL/TP za pomocą przesuwania poziomych lini na wykresie jak w jForex? A jak nie to czy można chociaż ustawić na sztywno cenę SL/TP?

Bo z tego co widzę to można tylko ustawić to podając odległość w pipsach od ceny otwarcia, co nie jest zbyt wygodne, gdyż trzeba ręcznie liczyć odległość do interesującego nas poziomu ceny.
Z tego co pamietam to na 98% SL/TP mozna edytować po wykresie. Sprawdzic to moge tez dopiero w poniedziałek...
Czy jest szansa jakoś pomóc mi w kwestii ustawiania SL/TP na wykresie, zarówno podczas otwierania nowej pozycji jak i modyfikowania już otworzonej? Na prawdę nie umiem tego znaleźć, chyba, że mam ściągnięta jakąś starszą wersję cTradera (1.29).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Po otwarciu pozycji na wykresie masz linię poziomą. Z lewej są przyciski TP/SL. Wystarczy nacisnąć, przytrzymać i przeciągnąć w gorę lub w dół.

-- Dodano: śr 24-06-2015, 14:51 --
bartek1916 pisze:Czy coś może wiadomo o planowanych zmianach dla cTrader. Wciąż czekam na możliwość przełączania pomiędzy interwałami jednym klinięciem ikonami z paska narzędzi. Plus kresi, linie trendu i strefy z osobnych ikon. Doczekam się? :)
Spamuj Spotware'owi skrzynkę - w końcu się uda. Tutaj raczej nie zaglądają :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

raposo pisze:Spamuj Spotware'owi skrzynkę - w końcu się uda. Tutaj raczej nie zaglądają :).
Obawiam się, że to niewiele da. Sam pisałem, wrzucałem prośby na tamtejszym forum i nic.
Bardzo dziwna sprawa, bo platforma jest super, ale jej użytkownicy są olewani po maxie od lat.
MT4 nie zyskał takiej popularności tylko dzięki pracy supportu wrzucającego wskaźniki, ale przede wszystkim przez wielkie community, które odwaliło całą robotę ze wskaźnikami. Cokolwiek zostało pomyślane, wkrótce pojawiało się jako wskaźnik.
W cTraderze nie ma ciągle zbyt dobrych i ciekawych EA, nie ma od lat sprawnego komunikowania się między developerami a społecznością i ogólnie jest wielki niedosyt dla ciągle niewykorzystanych szans.

A może jest ktoś na tym forum, kto zna się na C#, używa cT i sam programuje wskaźniki dla tej platformy?
Albo chociaż zna dobre, ale mało znane strony z praktycznymi wskaźnikami. Może udałoby się coś zrobić.
Plusem jest to, że mamy http://2calgo.com/
Każdy kod z MT4 można skopiować i przemieli na kod C#, oczywiście z masą błędów zazwyczaj, ale przynajmniej jakaś podstawa jest.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Taka ciekawostka jeszcze...
Od 2 lat była prośba o możliwość manipulowania czcionkami we wskaźnikach: pogrubienie, zmiana rozmiaru itp.
Do tej pory nie zrobili z tym nic, dziś pytałem. Wszystkie wskaźniki mają jedną domyślną czcionkę i cAlgo nie rozpoznaje linijek związanych z jej modyfikacjami.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Zauważyliście jakieś problemy po dzisiejszej aktualizacji?

Mi jakoś cTrader wariuje. Po uruchomieniu cała para na rozruch idzie w procesor i jest tak, że komputer mi przez to dęba staje. Najpierw jest obciążenie procesora na ponad 90%, a dopiero stopniowo aplikacja rozchodzi się na pamięć.

Ile wam w ogóle zabiera pamięci podczas działania?
U mnie zaczyna od ok. 80 000 k i dochodzi momentami do 600, ale standardem jest 400-500. Może mam coś przeładowane, sam nie wiem.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

przejdzie na mt4 to skoncza sie Wasze problemy :D
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

DavidFx pisze:przejdzie na mt4 to skoncza sie Wasze problemy :D
A uczyli już w szkole odpowiadać na temat zadanego pytania?
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: raposo »

chihuahua pisze:Zauważyliście jakieś problemy po dzisiejszej aktualizacji?

Mi jakoś cTrader wariuje. Po uruchomieniu cała para na rozruch idzie w procesor i jest tak, że komputer mi przez to dęba staje. Najpierw jest obciążenie procesora na ponad 90%, a dopiero stopniowo aplikacja rozchodzi się na pamięć.

Ile wam w ogóle zabiera pamięci podczas działania?
U mnie zaczyna od ok. 80 000 k i dochodzi momentami do 600, ale standardem jest 400-500. Może mam coś przeładowane, sam nie wiem.
Właśnie zaktualizowałem. Wszystkie funkcje w normie, choć może ciut wolniej wszystko się przełącza ale nie przeszkadza mi to w niczym - równolegle pracuje jeszcze 8 x MT4, dwie przeglądarki, komunikatory itd...
Użycie procesora między 4 a 8%, pamięć 270 MB. Procek wcale nie jakiś super, bo Intel Core i3 - 2.4 Ghz. Ram 8 GB, dysk normalny, nie SSD. Sprawdzane na realu FxPro.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: cTrader

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Dzięki Raposo.
Używasz gołego wykresu czy masz jakieś wskaźniki? Bo u mnie to wygląda tak, że wykres odpala się dosyć sprawnie, ale z 30 sekund trwa wyświetlenie się wskaźników. Mam ich 5 łąćznie. Procesor Core Duo 2,7ghz Intela i 4gb ramu. Nawet przy małej ilości otwartych aplikacji jaką mam teraz, użycie CPU dla cTradera wynosi 20-45%.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

ODPOWIEDZ