CMS

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam
6
13%
Poza paroma minusami są ok
13
29%
Przeciętny
8
18%
Mają wiele wad
4
9%
Stanowczo odradzam
14
31%
 
Liczba głosów: 45

Awatar użytkownika
majek
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 27 mar 2006, 18:15

Nieprzeczytany post autor: majek »

Dear CMS International Client

We are pleased to say that the “Make $500 get $500” promotion was a great success with a considerable number of clients taking advantage of this offer and the credit provided. As you know, the promotion ended some time ago and this notice is to inform you that we will be removing the remaining promotional credit from your account on the 4th December 2009.

In order to remove the said promotional credit, a one-off Expiration Fee equal to the amount of the remaining promotional credit will be charged.


Please don't hesitate to contact your account executive, our customer service support (customerservice@cmsfx.bm ), or our 24-hour Customer Service desk should you have any questions about this notice.


Sincerely,
dostałem oto takiego maila od nich, kiedyś brałem udział w ich promocji ( może ktoś pamięta tą z tymi 500$) mniej więcej rozumiem co tu jest napisane, ale może ktoś dokładnie przetłumaczyć? jest tam jakaś wzmianka z naliczonymi opłatami

Mast
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: Mast »

Witam,
A ja mam pytanie odnośnie zleceń na platformie VTT:
Załóżmy, że mam otwarte 1 zlecenie - w zakładce "Otwarte pozycje..." jest przy nim wtedy taka zielona kropeczka. Otwieram drugie i nie ma przy nim zielonej kropki. I teraz o co mi chodzi ? Otóż o to, że nie mogę tego drugiego zlecenia zamknąć, dopóki jest pierwsze. Mogę zamknąć oba równocześnie, albo najpierw te "starsze" a dopiero potem te drugie.
To wina ustawień platformy czy reguł brokera ?
W AM mogę zlecenia np. zamykać w dowolnej kolejności...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mast pisze:Mogę zamknąć oba równocześnie, albo najpierw te "starsze" a dopiero potem te drugie.
Czyżby chodziło o zasadę FIFO? First-in-first-out. Wygoogluj sobie...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mast
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: Mast »

No ja wiem, że to jest FIFO, ale czy to jest z góry narzucone przez brokera, czy można to zmienić ? Bo na demo tego nie ma...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mast pisze:No ja wiem, że to jest FIFO, ale czy to jest z góry narzucone przez brokera, czy można to zmienić ?
Wątpię by można to zmienić... Z tego co wiem to jest CMS UK i US, może u jednego z nich będzie inaczej.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mast
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2010, 11:44

Nieprzeczytany post autor: Mast »

Właśnie tak sobie myślę, że jest to niezmienialne; tylko czemu na demo jest inaczej, a w realu inaczej ?

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Nieprzeczytany post autor: andymen »

Nie wiem czy sytuacja o której piszę jest czymś nadzwyczajnym (gram dopiero od 2 m-cy), ale CMS potrafi zadziwić. Otóż dzisiaj od 19:42 do teraz, czyli godziny 20:29 (a zapewne jeszcze dłużej) na koncie demo brak jest kursów kilku walut. Nie ma mowy o utraceniu połączenia, bo większość walut normalnie zmienia się na kursach, natomiast w przypadku pary EUR/USD ruchu brak. Oczywiście relogowałem się kilkakrotnie. Dołączam screena na którym możecie zobaczyć ostatnią świecę za którą znajdują się niebieskie kreski na kursie 1,3924. Poza tym widać wypłaszczenie się średniej kroczącej na tym poziomie.
Mieliście kiedyś podobną akcję?

PS
Finał tej sprawy jest taki, że po skontaktowaniu się na czacie z pomocą techniczną dowiedziałem się, że faktycznie wystąpiła usterka techniczna i w ciągu 20 minut zostanie usunięta (jeszcze nie mogę tego potwierdzić). Zapewniono mnie, że tego typu sytuacje spowodowane przez brokera są rozwiązywane na korzyść klienta (ciekawe ile w tym jest prawdy). Oczywiście pani raczyła dodać, że zawsze można dokończyć transakcje telefonicznie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

andymen pisze:Zapewniono mnie, że tego typu sytuacje spowodowane przez brokera są rozwiązywane na korzyść klienta (ciekawe ile w tym jest prawdy). Oczywiście pani raczyła dodać, że zawsze można dokończyć transakcje telefonicznie.
Standard. Tak jest u większości poważniejszych brokerów, a niestety usterki techniczne wszystkim się zdarzają.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

novaq44
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2009, 05:48

Nieprzeczytany post autor: novaq44 »

W związku z nowymi przepisami, jakie po raz kolejny wprowadza NFA(właściwie CFTC), amerykański rynek Forex poddany zostanie dużym zmianom. Od następnego tygodnia(technicznie od 15 października) najwyższy możliwy lewar wynosić będzie 1:50. Ta wartość jest jednak wynikiem ostrej walki brokerów, ponieważ wstępnie CFTC chciała obniżenia lewara do...1:10 ! W założeniu CFTC chciała "ucywilizować" rynek Forex, na wzór rynków regulowanych...kto na tym skorzysta - to już inne pytanie...



Tak czy inaczej, CMS US postanowił wycofać się z detalicznego rynku forex(a w raz z nim CMS UK). Firma CMS nadal istnieje i będzie istnieć - jej działalność skupiać się będzie jednak na dostarczaniu usług dla mniejszych brokerów. Sekcje klientów detalicznych przejmie firma Gain Capital, a konkretnie jej dywizja Forex.com. Firma Gain Capital to jeden z największych brokerów w USA, który będzie w stanie oprzeć się tym nowym zmianom. Kapitał firmy to 74 miliony dolarów. Posiadają oddziały w USA, UK, HK, Australii. http://www.forex.com/uk/ Tak więc CMS nie "zwija się" jak to napisał do mnie jeden z przestraszonych klientów :) Pieniądze klientów są bezpieczne, rachunki też. Zmienia się tylko "prawny" operator rachunków.



Najważniejsze informacje:



1. Klienci CMS UK będą teraz handlować w biurze Forex.com UK (oddział brytyjski). Klienci CMS US będą mieć rachunki w oddziale amerykańskim(Forex.com US). Lewar dla klientów CMS UK/ Forex com UK to 1:200 ( w USA 1:50)

2. Otwarte pozycje na ten weekend(15 pażdziernika) będą zamknięte po cenie rynkowej i otwarte na nowym rachunkuw poniedziałek. Zlecenia ENTRY trzeba przenieść ręcznie.

3. Klienci nie podpisują żadnych dodatkowych umów.

4. Użytkownicy VTT2 będą teraz mieć platformę ForexTraderPRO a klienci MT4 i Zulu będą mieć platformę MT4.

5. Hasło do rachunku pozostaje takie samo jak w CMS - zmieniony będzie login(Gain prześlę go w okolicach weekendu).

6. Forex-Desk nadal istnieje i będzie cały czas do dyspozycji klientów CMS/Gain Capital



Dodatkowe informacje, które powinny Cię zainteresować:



1. Standardowa platforma Forex.com nie zachwyca tak jak VTT2. Pod presją klientów, Gain rozważa jednak wprowadzenie u siebie VTT2 na rachunku LIVE. Na chwilę obecną będzie trzeba korzystać z ich aktualnej platformy - natomiast VTT2 będzie NADAL DZIAŁAĆ, tyle tylko, że w trybie DEMO. Do analizy technicznej to powinno wystaczyć, dopóki Gain nie wprowadzi VTT2. Klienci używający MT4 będę nadal mieć MT4 - to samo z ZuluTrade.



2. Forex.com posiada trzy platformy - desktop, website i wersję na telefon. Mają jednak możliwość podłączenia takich programów jak:



- słynne eSignal

- Ninja Trader

- Strategy Runner

- Advanz



Oprócz tego Forex.com korzysta z ZuluTrade oraz AutoFX(podobna usługa). Klienci będą mieć więc jeszcze więcej narzędzi do programowania - również w języku EasyLanguage! Jeśli dojdzie do tego VTT2, to aktualni klienci CMS będą mieć do dyspozycji wszystkie najpotężniejsze platformy na rynku!



3. Dochodzą nowe rynki:

- pary walutowe (spread od 0.9 na EUR/USD)

- złoto / srebro



oraz....



- rynek ropy

- indeksy giełdowe SP500, Dax, FTSE i inne





PODSUMOWANIE: Tak więc nie zmienia się nic, oprócz prawnego "operatora rachunku". Aby nie pozostawić klientów na lodzie CMS zadbał o sprawne przeniesienie klientów do Gain Capital(Forex.com). Warunki handlu są bardzo podobne jak w CMS(wpłaty, wypłaty). Pieniądze pozostają bezpieczne - i w każdej chwili można je oczywiście wypłacić. Jestem w trakcie opracowywania nowych materiałów, więc przepraszam za opóźnienie w tym komunikacie i proszę o cierpliwość, jeśli nie będę natychmiast odpowiadał na eamile. Jeśli są jakieś pytanie proszę je do mnie kierować - w następnych dniach będę wysyłał kolejne wiadomości i kolejne informacje.



Dziękuję za wyrozumiałość, cierpliwość i lojalność. Mając do dyspozycji tyle nowych platform. VTT2, MT4, możliwość tworzenia nowych systemów, nowe rynki i wsparcie tak dużego brokera, ta zmiana wyjdzie nam wszystkim tylko na lepsze. W ciągu najbliższego tygodnia pojawiać się będą zmiany na stronie Forex-Desk i będę sukcesywnie informował w emailach o nowej ofercie. Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie - mam nadzieję, że uspokoiłem sytuację :) Do końca tygodnia można normalnie handlować na VTT2 - po weekendzie już na nowych platformach(mam nadzieję, że inwestorzy wytrzymają ten przejściowy okres, dopóki nie wejdzie VTT2).

Ja się cieszę :D :D :D :D Mam wielkie zaufane do GAIN Capital Grup.

A i nareszcie będę miał dostęp do platformy MT4_Mobile której niestety nie było w CMS :D:D

ODPOWIEDZ