Ceny mieszkań

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

Rada ministrów przyjęła projekt zmian w programie podtrzymującym wysokie ceny nieruchomości w wielu miejscach- Rodzina na Swoim. Obecnie musi on jeszcze przejść przez parlament i uzyskać podpis prezydenta. Główne zmiany to ograniczenie wieku najstarszego kredytobiorcy do 35 lat, kredytowanie tylko rynku pierwotnego i obniżenie maksymalnej ceny m2 powierzchni nieruchomości o około 20%. Ta ostatnia informacja oznacza ,że max. cena m2 mieszkania objętego programem w Warszawie spadnie z 9.000 PLN na 7.000 PLN. A skoro tak to mieszkania w najlepszych lokalizacjach i najwyższych standardach nie będą dostępne w ramach tego programu, co osłabi popyt i otworzy drogę do spadków cen. W myśl nowelizacji program ma zakończyć się ostatecznie w 2012 roku. Nie zostanie również wprowadzony program dopłat dla tzw. singli. To wszystko są zmiany ,które sprawią ,że Rodzina Na Swoim straci na znaczeniu w najbliższym czasie. najpierw zmaleje, aby później zupełnie zniknąć. Główny czynnik ,który tamował obniżki cen najpierw zmaleje, aby później zupełnie zniknąć.


mario83 myśle, że jest szansa, przedstaw powyższy argument i targuj się do 7000 :P

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

dzieki Lunaris, wiem ale poki co nadal jest 9100/m2 w wawie wprogramie rodzinia za moje podatki, bogaty deweloper.

Swoja droga to powinien zajac sie tym prokurator... rozumiem szczytny cel pomocy najbiednieszym rodzinom, ale na bialolece mieszkania sa po 6K/m2... a teraz moga sobie kupowac apartameny po 9K/m2... chore!!!!

Dzieki za podpowiedz, szukam jeszcze jakis pomyslow na moja korzysc :D
kupuj POLSKIE produkty

Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

i jak? kupiłeś to mieszkanie?

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

Czesc,

Niestety nie ugieli sie, jedynie garaz dostalem free... ale jednak dla mnie to za duzo kasy. Dostalem oferte na inne mieszkania bo wrocily wlasnie do sprzedazy, gdyz poprzedni klienci nie dostali kredytow :roll: Bede probowal to wykorzystac na swoja strone, gdyz nie mam problemu z kredytem na kwote ktora chce wydac.

Jednak pojawilo sie pare innych propozycji cenowo lepszych, wiec jesli sie nie ugna tam gdzie chce to pewnie kupie gdzie indziej, przynajmniej cenowo sie zmieszcze.A Ty Lunaris tez czegos szukasz? Jak szukasz w wawie to mam sporo ofert develop. to moge sie podzielic :)


Zastanawiam sie jescze czy na pewno brac kredyt w CHF, ale chyba zaryzykuje. W koncu to waluty :twisted:
kupuj POLSKIE produkty

Awatar użytkownika
Lunaris
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 11 lis 2010, 16:42

Nieprzeczytany post autor: Lunaris »

W takim razie powodzenia.
Ja szukam czegoś na rynku wtórnym, czegoś w okazyjnej cenie. I będzie to Warszawa lub jakieś miasto z niższymi cenami. Z tymże jest jeden podstawowy warunek - Urząd Skarbowy musi się ode mnie odczepić!!! Jak nie to chyba na Białorusi będę się rozglądał albo w Panamie :wink:

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

Wielka plyte znajdziesz taniej niz od developera, ale dobre mieszkanie z dobrym rozkladem w dobrej lokalizacji (lub komunikacja) z drugiej reki jest duzo drozsze. Ja szukam juz 2lata... dzis twarde negocjacje dostalem 2msc postojowe ale cena mieszkania ani centa.. :( niestety moj budzet nie pozwala przekroczyc ceny ktora mam i sie rozstalismy.

Jutro jeszcze dyskusja z Pania dyrektor ale podobno nie mam na co liczyc...
kupuj POLSKIE produkty

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

będą taniec mieszkania - to kwestia kilku lat


na niz demograficzny nie ma bata

macche
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 15 cze 2010, 14:27

Nieprzeczytany post autor: macche »

Jednak trzeba wziąć pod uwagę ile młodych z tego wyżu obecnie jest w stanie kupić mieszkanie (nawet na kredyt) , pewnie sporo mniej niż to jest w stanie zrobić/robi , także w miarę jak będą się "bogacić"/łapać zdolność kredytową popyt na mieszkanie będzie nadal. Na jakieś duże spadki chyba nie ma co liczyć, stabilizacja cen jaką mamy od przeszło dwóch lat to chyba to co nas czeka w kolejnych latach, chociaż kto to wie, pożyjemy zobaczymy.

mario83
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:35

Nieprzeczytany post autor: mario83 »

Dzis po akiejs wiekszej dyskusji makro-ekonomicznej na rynku nieruchomosci doszlismy do wniosku, ze jednak ceny nie spada, a jesli to nie wiele.

Na przykladzie ORCO widac ze deweloperzy nie obniza cen, wola zamknac dzialalnosc i rozliczyc sie z wierzycielami niz oddac mieszkania po cenie ktora zalozyli pierwotnie. Duza inwestycja na bialolece i targowku - b.duzo mieszkan niesprzedanych ceny ... PODWYZSZONE niz rok temu czy dwa lata temu. Jesli ktos sie interesowal samaspolkato na pewno wie, ze w chwili obecnej jest pod ochrona przed wierzycielami.

Deweloperzy w obecnej chwili w momencie dalszego spadku popytu na mieszkania, zaprzestana dalsza budowe obecnych inwestycji do momentu wyprzedazy ukonczonych inwestycji. Mozna bylo to juz zauwazyc na przelomie 2009/2010. W ten sposob unikaja obnizki utrzymujacych sie cen i sztucznie ja zamrazaja z niewielkim spadkiem.

Licze na to, iz zmiany w programie "rodzinia za moje podatki" i obnizeniu ceny dofinansowania z 9100/m2 do 7100 i wylaczeniu rynku nieruchomosci bedzie miala wplyw na ceny z rynku wtornego + nieznacznie obnizy ceny na pierwotnym. Rowniez zapowiadana podwyzka stop procentowych przez RPP nie wrozy najlepiej deweloperom - kolejne wyciecie potencjalnych klientow przez brak zdolnosci kredytowej.

Nie bez znaczenia rowniez jest ogolna sytuacja branzy i brak zaufania przez banki - brak srodkow na rozpoczecie kolejnych inwestycji bardzo ogranicza deweloperow, ale niestety wciaz nie widac obnizek cen. Ostatnio chyba modne staje sie emitowanie obligacji (Marvipol, Robyg, Gant itp) w celu pozyskania funduszy.

----
Ja w piatek negocjowalem cene mieszkania, ktorym bylem zainteresowany... efekt? 3tys pln mniej... wiec rozstalismy sie tak szybko jak spotkalismy. Niestety chyba nie kupie wymarzonego mieszkania i zaczna szukac czegos na wtornym, co bedzie spelnialo moje pierwsze kryterium budzetowe :(
kupuj POLSKIE produkty

skalpel_szczecin

Nieprzeczytany post autor: skalpel_szczecin »

daj spokoj człowieku

obecne ceny to jakis absurd. Pamietam jak mój ojciec gdy jeszcze żył opowiadał o niemieckich deweloperach - gdy u nich pracował na budowach deweloper był BARDZO zadowolony jak inwestycja przyniosła mu 10-20 % zysku.

w Polsce deweloper MUSI mieć minimum 50-100 % zysku inaczej nie sprzedaje - taka cwaniacka mentalnosc. Do tego nagonka ze taniej nie bedzie nie bedzie ..... no jak nie bedzie - to komu to sprzedadzą ? Nizowi demograficznemu ? Wstrzymac się kilka lat i będzie taniej - jeszcze jak panstwo polskie zbankrutuje - a zbankrutuje bo ZUS i budzet to bankruci - to dopiero będzie


nie dawaj sie nabierac na zadne kredyty i ,,promocje"

ODPOWIEDZ