CELE - polowanie na wysoką zmienność

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

rekinb pisze:Szwajcar co z Twoją grupą na fb?

miało być konto pokazowe, a tu dvpa.
grupa zamknięta, do wglądu dla kilku znajomych ze względu na projekt, który realizuje

........................................


GBPJPY cel 145 perspektywa 1 tydzień
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

USDJPY cel 108 perspektywa 1 tydzień

co do grupy to na fb utworzyłem *3 wersję grupy. Szczegóły na moim fb.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Baton »

@Szwajcar, z całym szacunkiem bo już nawet mnie zadziwiasz chociaż Cię lubię. No jak na litość boską ujek ma wzrosnąć w tydzień o 5 figur przy spadku daxa o ponad 1000 punktów. Przecież to jest w ogóle nie możliwe, miej trochę umiaru w tym szaleństwie prognoz pls. ;-)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Baton

*polowanie ma swoje prawa

a na darmo nie otwieram szampana, musi się zadziać, żeby to zrobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Zajrzałem dziś do działu Journal po raz pierwszy od kilku lat i zauważyłem temat Szwajcara.
@Szwajcar
Przeczytałem, że spodziewałeś się spadków na amerykańskich indeksach od początku lipca. No właśnie ! Też miałem takie oczekiwania. Statystycznie niemal zawsze jest co najmniej jeden miesiąc spadków w okresie od czerwca do września (włącznie), a dodatkowo w 4 przypadkach na 5 spadki są w okresie wakacji (mniejsze lub większe, ale nie chodzi o to).
Ten rok jak widać jest rokiem wyjątku. Manipułka (banki zbyt duże by upaść) robią co mogą aby podtrzymać wzrosty.
Wczoraj to już wręcz się wku*****m . ISM dla usług spadł bardzo mocno. W przypadku USA usługi są bardzo ważne. Generują sporą część PKB i odpowiedzialne są za bardzo duży procent zatrudnienia. Taki spadek jak wczoraj powinien wywołać 2-3 procentowe spadki indeksów. A tu co ? Kupa. Ja wiem, że słabsze dane oznaczają brak podwyżki we wrześniu, ale kto wierzył w tę podwyżkę ? Wg. mnie FED nie podniesie już w tym roku ani razu stóp, a niewiadomo, czy w przyszłym w ogóle podniesie. Całe to gadanie o podwyżkach to zaciemnianie tematu. FOX po prostu odwraca uwagę od stanu faktycznego i podtrzymuje rynki przed spadkami.
Statystycznie patrząc spadki na amerykańskich indeksach MUSZĄ wystąpić we wrześniu lub/i w październiku.
A jakie Ty masz zdanie ? I jakie poziomy docelowe widzisz na SnP i Nasdaq ? Ja uważam, że w ciągu tych dwóch miesięcy spadki maksymalnie mogą sięgnąć :
SnP - 2010
Nasdaq - 4200
Najprawdopodobniej będą mniejsze :
SnP - 2100
Nasdaq - 4500
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

MarioDM

Na ostatnie 4 NFP reakcja na indeksach była wzrostowa. Cykl 14 miesięczny zbliża się. A ostatnie 2 miesiące po Brexitcie to całkowite zamarcie zmienności, także lepiej nic nie prognozować do czasu, aż zmienność wróci.

bo S&P500 wywali na 2300 i wróci na 2100 przy normalnej zmienności jaka była na początku roku.

......................................................

No i przypominam, ten wątek to polowania na zmienność, musi na prawdę mocno skoczyć volatylność, żeby coś się zrealizowało. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ostatnie polowanie na USDJPY poszło w odstawkę, bo nie przebili się przez linię trendu w kanale spadkowym, ale jakby przebili to 108 to żaden target, pod 112 polecieliby. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Baton »

USD/JPY IMO przekroczy 120 do końca roku, Kuroda coś wymyśli tak czuję... :)

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Baton
Ok, jak tak będzie to film z otwierania szampana proszę dodać. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

Awatar użytkownika
_/_/Dariusz_/_/
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1238
Rejestracja: 02 sty 2012, 22:04

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: _/_/Dariusz_/_/ »

MarioDM pisze:Zajrzałem dziś do działu Journal po raz pierwszy od kilku lat i zauważyłem temat Szwajcara.
@Szwajcar
Przeczytałem, że spodziewałeś się spadków na amerykańskich indeksach od początku lipca. No właśnie ! Też miałem takie oczekiwania. Statystycznie niemal zawsze jest co najmniej jeden miesiąc spadków w okresie od czerwca do września (włącznie), a dodatkowo w 4 przypadkach na 5 spadki są w okresie wakacji (mniejsze lub większe, ale nie chodzi o to).
Ten rok jak widać jest rokiem wyjątku. Manipułka (banki zbyt duże by upaść) robią co mogą aby podtrzymać wzrosty.
Wczoraj to już wręcz się wku*****m . ISM dla usług spadł bardzo mocno. W przypadku USA usługi są bardzo ważne. Generują sporą część PKB i odpowiedzialne są za bardzo duży procent zatrudnienia. Taki spadek jak wczoraj powinien wywołać 2-3 procentowe spadki indeksów. A tu co ? Kupa. Ja wiem, że słabsze dane oznaczają brak podwyżki we wrześniu, ale kto wierzył w tę podwyżkę ? Wg. mnie FED nie podniesie już w tym roku ani razu stóp, a niewiadomo, czy w przyszłym w ogóle podniesie. Całe to gadanie o podwyżkach to zaciemnianie tematu. FOX po prostu odwraca uwagę od stanu faktycznego i podtrzymuje rynki przed spadkami.
Statystycznie patrząc spadki na amerykańskich indeksach MUSZĄ wystąpić we wrześniu lub/i w październiku.

@Mario
Ostatnie 2 lata masz QE i ilość USD w obiegu wzrosła , tym samym realna wartość, więc jeśli indeksy(wartości średnie spółek) wyceniane są w USD to ich wartość rośnie, dlatego mimo kiepskich lub przeciętnych wyników indeksy są mocne. Zamkną akcję QE to coś się ruszy.
Objective perspective, just businiess...

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: CELE - polowanie na wysoką zmienność

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Drukował nie tylko fed. Drukuje ECB, Bank Anglii, BoJ i inne. Co więcej wygląda na to że są w jakiejś 'zmowie' i drukują na zmianę: jeden kończy to drugi zaczyna. Akcje są kupowane jako części przedsiębiorstw, a nie spekulacyjnie jak to my robimy. Oczywiście będą mniejsze i większe korekty, ale póki co nie widać siły która mogłaby zakończyć obecną hossę na indeksach. Po prostu muszą kupować :)

ODPOWIEDZ