Buy Limit/ Buy Stop

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Ufok
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2008, 14:33

Buy Limit/ Buy Stop

Nieprzeczytany post autor: Ufok »

Witam. Pytanie może troszkę z innej beczki, dotyczy samej platformy tansakcyjnej w xtb, może dla wielu banalne i śmieszne, ale proszę o pomoc w pewnej kwestii i rzetelną odpowiedź, Mianowicie :

W opcji zlecenie oczekujące mam dwa typy transakcji, Buy/Sell Limit oraz Buy/Sell Stop i tu jest moje pytanie, czym rożni się Limit od Stop, ponieważ zuwazyłem że gdy daje tego typu zlecenia otwierają, lub zamykają się one nie zawsze po tej cenie jaką wyznaczyłem (róznica 2,3 pipy od ceny docelowej, a raz idealnie w danej cenie), czy ma to coś tym wspólnego?, a może wina samego xtb po jakich realizuje on zlecenia?

Awatar użytkownika
Mihau
Gaduła
Gaduła
Posty: 326
Rejestracja: 24 gru 2009, 22:53

Nieprzeczytany post autor: Mihau »

Buy Limit dajesz, jeśli chcesz kupić po cenie niższej niż jest obecnie. Na przykład aktualna cena wynosi 1.3300 a ty chcesz kupić gdy cena dojdzie do 1.3200. W przypadku Sell Limit tak samo tylko zamiast na niższą cenę czekasz na cenę wyższą i wtedy sprzedajesz. Jeśli chodzi o Buy Stop to używa się go w przypadku gdy chce się kupić gdy cena będzie wyższa od obecnej. Na przykład oczekujesz przełamania jakiegoś poziomu oporu i decydujesz się zakupić gdy cena będzie wyższa od obecnej, wtedy ustawiasz zlecenie Buy Stop. Sell Stop oczywiście gdy chcesz sprzedać wtedy gdy cena spadnie. Jeśli chodzi o te różnice, to jest to zapewne spowodowane spreadem ;)

Pozdrawiam. Michał

Awatar użytkownika
Ufok
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2008, 14:33

Nieprzeczytany post autor: Ufok »

Dzieki za wyczerpującą odpowiedź

Pozdrawiam

Dodano po 3 godzinach 19 minutach:

A można ustawić sobie na platformie po jakiej cenie ma być realizowane takie zlecenie? Bid lub Ask? Ponieważ ustawiam takie zlecenia zawsze na cene bid (przynajmniej taką biorę pod uwagę) a zdarza się że realizuje po cenie ask

FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

Ufok pisze:A można ustawić sobie na platformie po jakiej cenie ma być realizowane takie zlecenie? Bid lub Ask? Ponieważ ustawiam takie zlecenia zawsze na cene bid (przynajmniej taką biorę pod uwagę) a zdarza się że realizuje po cenie ask
Zlecenia kupna zawsze są realizowane po cenie ask, a zlecenia sprzedaży po bid. Niektóre platformy dają możliwość ustawienia zlecenia oczekującego Buy Stop po cenie bid, ale oznacza to w praktyce tylko tyle, że zlecenie aktywuje się, gdy cena bid osiągnie tą wartość, a zlecenie realizowane jest i tak po cenie ask, bo inaczej być nie może. Większość platform standardowo na wykresach pokazuje ceny bid. W najpopularniejszej platformie, czyli MT4, nie ma możliwości wyboru, która cena aktywuje zlecenie, czyli zawsze zlecenie kupna ustawiasz po cenie ask, czyli powinieneś do ceny widocznej na wykresie doliczyć sobie jeszcze spread. Warto też pamiętać, że zlecenia kupna, to nie tylko otwarcie longa, ale również SL i TP na shortach - one również są realizowane po ask.

Awatar użytkownika
Ufok
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2008, 14:33

Nieprzeczytany post autor: Ufok »

No to teraz już wiem wszystko na dany temat, dzięki panowie za pomoc.

ODPOWIEDZ