Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

witam,

Chciałem abyście pomogli mi w sprawdzeniu brokera Universe. Mega super współpraca, ale wszystkie symptomy wskazują na oszustwo. Miły Pan ze wschodnim akcentem, super platforma, robot od 20k€, sam zrobiłem na parach walutowych ponad 100% wkładu. Ale niestety obawiam się oszustwa.

Pomożecie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Kluczowe pytanie - jak trafiłeś na ofertę tego brokera? Uwaga, będę zgadywał... ktoś do Ciebie zadzwonił, zaproponował super inwestycję, nie powiedział skąd ma numer (albo że ma "z bazy") i tak się zaczęła Wasza przygoda...? ;)

Jeśli tak -> 99% oszustwo.

Jeśli nie i np. sam wybrałeś sobie tę firmę -> to pytanie brzmi dlaczego wybrałeś totalnie nieznany na rynku podmiot i o jaką konkretnie firmę chodzi. Widzę conajmniej 2 opcje:
1) z domeną .eu.com -> wyjątkowo nietypowy adres jak na profesjonalną firmę inwestycyjną. Dodatkowo przy próbie rejestracji domena zmienia się na .yt (departament zamorski Francji – Majotty), a sama strona nie jest zabezpieczona (czyli w d. mają bezpieczeństwo Twoich danych). Do tego niby zarejestrowani w Irlandii, nie posiadają żadnych licencji na prowadzenie tego typu działalności oraz oferują bonusy, które są zakazane w Europie.

2) Podmiot White Square Trading Limited, który posługuje się nazwami Universe Markets, Universe Markets FX. Podobno zarejestrowany w Londynie, od 4 lat na liście ostrzeżeń brytyjskiego regulatora.

Ogólnie nie wygląda to dobrze.

Profilaktycznie zostawię Ci już artykuł do zapoznania się:
https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodk ... era-forex/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

Ktoś mnie znalazł i zaproponował współpracę.

Wpłaciłem 1174€ zrobiłem na te chwile na parach walutowych jakieś 1500€ także razem na koncie jest około 2700€.

Wypłaciłem sobie 50€ dla testu ale 50€ to mało żeby sprawdzać przy założeniu wypłaty np 20 000€

Pytanie tylko czy to prawdziwa platforma i na prawdę zarobiłem cokolwiek czy to jedna wielka ściema i kasy już nie ma.

Całe szczęście, że tylko tysiak.

Powiedzcie zatem, jeśli to w jaki sposób dokonuje trad'u jest sensowny myślicie, że mogę spróbować zatem swoich szans w prawdziwym, bezpiecznym miejscu, gdzie mam 100% pewności, że nikt mnie nie oszuka?

Dzięki za pomoc

Aroon
Gaduła
Gaduła
Posty: 145
Rejestracja: 08 sie 2005, 10:49

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: Aroon »

Prosty test wiarygodności: wypłać kasę. :?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2259
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 09:03
witam,

Chciałem abyście pomogli.....
Pomożecie?
Pomożemy !
Sekcja komentarze pod artykułem:
https://scambroker.com/universe-markets/

Sekcja komentarze pod artykułem:
https://www.forexbrokerz.com/brokers/un ... -fx-review

https://www.trustpilot.com/review/www.u ... guages=all
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
Ktoś mnie znalazł i zaproponował współpracę.
Klasyk. Scam jakich wiele.

Na wypłatę zysku nawet nie licz. Będzie dobrze jak uda się odzyskać to, co wpłaciłeś ale napewno od nich tego nie dostaniesz. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, który wcześniej Ci podlinkowałem - im szybciej, tym teoretycznie większa szansa, że kasę uda się odzyskać ale to zależy od szeregu detali i stopnia ogarnięcia oszustów.
LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
myślicie, że mogę spróbować zatem swoich szans w prawdziwym, bezpiecznym miejscu, gdzie mam 100% pewności, że nikt mnie nie oszuka?
Sam musisz zdecydować. Ale zdecydowanie wybieraj tylko brokerów, którzy posiadają licencję na prowadzenie tego typu działalności, są na rynku przynajmniej kilka lat i mają sensowne (nie wyglądające na kupione) opinie w sieci. No i zawsze forumowicze służą swoją pomocą (jak i niewybrednym żartem na poprawę humoru :P ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

Aroon pisze:
10 gru 2022, 12:37
Prosty test wiarygodności: wypłać kasę. :?
Cześć, ale jeśli nawet 50€ do mnie wróci na konto to mogę czuć się bezpiecznie?

Czy spróbować wypłacić kasę już z zyskiem? I wtedy jeśli wyjdzie ta kasa na konto to mogę czuć się bezpiecznie?

Czy np mogą być sprytni do stopnia, że tam 2k; czy 5k sobie wypłacę ale już np 20k€ nie wypłacę?

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

raposo pisze:
10 gru 2022, 12:59
LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
Ktoś mnie znalazł i zaproponował współpracę.
Klasyk. Scam jakich wiele.

Na wypłatę zysku nawet nie licz. Będzie dobrze jak uda się odzyskać to, co wpłaciłeś ale napewno od nich tego nie dostaniesz. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, który wcześniej Ci podlinkowałem - im szybciej, tym teoretycznie większa szansa, że kasę uda się odzyskać ale to zależy od szeregu detali i stopnia ogarnięcia oszustów.
LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
myślicie, że mogę spróbować zatem swoich szans w prawdziwym, bezpiecznym miejscu, gdzie mam 100% pewności, że nikt mnie nie oszuka?
Sam musisz zdecydować. Ale zdecydowanie wybieraj tylko brokerów, którzy posiadają licencję na prowadzenie tego typu działalności, są na rynku przynajmniej kilka lat i mają sensowne (nie wyglądające na kupione) opinie w sieci. No i zawsze forumowicze służą swoją pomocą (jak i niewybrednym żartem na poprawę humoru :P ).
Dziękuje za wszelkie informacje. Na razie poczekam na zamknięcie pozycji (o ile są prawdziwe) i po cichu spróbuje sobie wypłacić pieniądze. Cały czas będę szedł w to, że za chwile wpłacę więcej tylko muszę wypłacić kasę żeby przekonać się, że to nie oszustwo. I wtedy może ja przechytrzę ich 🤣

Ostatnia prośba. Bo chyba tu mnie nikt nie oszuka. Polecicie najlepszych brokerów gdzie warto spróbować swoich szans?

Miłego dnia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 13:04
Cześć, ale jeśli nawet 50€ do mnie wróci na konto to mogę czuć się bezpiecznie?

Czy spróbować wypłacić kasę już z zyskiem? I wtedy jeśli wyjdzie ta kasa na konto to mogę czuć się bezpiecznie?

Czy np mogą być sprytni do stopnia, że tam 2k; czy 5k sobie wypłacę ale już np 20k€ nie wypłacę?
Nie możesz czuć się bezpiecznie, bo wszystkie znaki na niebie wskazują, że padłeś ofiarą oszustwa i te potencjalne 50 euro, które być może Ci wypłacą, to tylko wabik żebyś wpłacił coś więcej lub dał im spokój. Nie licz, że wypłacisz 2k czy 5k, tym bardziej, że wspominałeś, że wpłaciłeś tam tylko tysiąc euro.
Dziękuje za wszelkie informacje. Na razie poczekam na zamknięcie pozycji (o ile są prawdziwe) i po cichu spróbuje sobie wypłacić pieniądze. Cały czas będę szedł w to, że za chwile wpłacę więcej tylko muszę wypłacić kasę żeby przekonać się, że to nie oszustwo. I wtedy może ja przechytrzę ich 🤣
Oszusta oszusta nie oszuka.

Im dłużej czekasz, tym mniejsza szansa, że cokolwiek odzyskasz. Jak chcesz czekać, to czekaj ale mleko już się rozlało i to, że nie chcesz dostrzec tej plamy na podłodze nie zmienia faktu, że ona już tam jest... ;)
Ostatnia prośba. Bo chyba tu mnie nikt nie oszuka. Polecicie najlepszych brokerów gdzie warto spróbować swoich szans?
Brokerów jest cała masa ale żeby wybrać takiego, który spełni Twoje oczekiwania (poza tym, że będzie bezpieczny), to musisz bardziej sprecyzować swoje potrzeby, czyli ile planujesz wpłacić, czym zamierzasz handlować, jaka platforma jest Ci potrzebna itd. itp.. A jeśli nie znasz swoich potrzeb, to na dobrą sprawę nie ma znaczenia jakiego brokera wybierzesz na początku (byle regulowanego) ;)

Tu masz cały dział:
brokerzy-forex.html
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

LongJoeHunter
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2022, 01:19

Re: Broker Universe - wiarygodny? Bezpieczny?

Nieprzeczytany post autor: LongJoeHunter »

raposo pisze:
10 gru 2022, 12:59
LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
Ktoś mnie znalazł i zaproponował współpracę.
Klasyk. Scam jakich wiele.

Na wypłatę zysku nawet nie licz. Będzie dobrze jak uda się odzyskać to, co wpłaciłeś ale napewno od nich tego nie dostaniesz. Koniecznie zapoznaj się z artykułem, który wcześniej Ci podlinkowałem - im szybciej, tym teoretycznie większa szansa, że kasę uda się odzyskać ale to zależy od szeregu detali i stopnia ogarnięcia oszustów.
LongJoeHunter pisze:
10 gru 2022, 11:13
myślicie, że mogę spróbować zatem swoich szans w prawdziwym, bezpiecznym miejscu, gdzie mam 100% pewności, że nikt mnie nie oszuka?
Sam musisz zdecydować. Ale zdecydowanie wybieraj tylko brokerów, którzy posiadają licencję na prowadzenie tego typu działalności, są na rynku przynajmniej kilka lat i mają sensowne (nie wyglądające na kupione) opinie w sieci. No i zawsze forumowicze służą swoją pomocą (jak i niewybrednym żartem na poprawę humoru :P ).
Wracam jeszcze. Słuchajcie. Kasa do mnie przyszła na konto. Co prawda tylko 50€ wypłacałem ale przyszła.

Do tego sprawdzam na Broker Check ich firmę i jak wół w SEC od 2004 roku są i działają.

Do tego w Financial Services Authority również firma Welex LTD o numerze licencji 26455 BC 2021 widnieje co prawda w statusie jest wpis Cancellation Pending ale czekam na odpowiedz z ich strony co to oznacza.

Co myślicie?

Ich główna strona Universe.yt

Wybaczcie ale baaaardzi dobrze mi się z nimi współpracuje i jeśli mam iść gdzies indziej to najpierw muszę się upewnić w 100% że Ci to oszuści.

Pomóżcie jeszcze chwile proszę.

ODPOWIEDZ