Broker opcje waniliowe

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

XTB mam obawy co do nich. Nie wiem czy uzasadnione, może forumowicze sie mylą i jest to mały odsetek sfrustrowanych ludzi którzy polegli w walce na rynku. Na forum nie ma najlepszej opinii. A co ty o tym sadzisz. Miałeś styczność z XTB?
Czy po za nią sa jeszcze jakieś firmy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

hank4 pisze:XTB mam obawy co do nich. Nie wiem czy uzasadnione, może forumowicze sie mylą i jest to mały odsetek sfrustrowanych ludzi którzy polegli w walce na rynku. Na forum nie ma najlepszej opinii. A co ty o tym sadzisz. Miałeś styczność z XTB?
Czy po za nią sa jeszcze jakieś firmy?
Jakieś tam jeszcze były ale i tak wybrałbym XTB - dawno nie badałem tematu opcji.

Co do samego X. Fakt, sporo opinii jest złych ale i starych. Też kiedyś na nich narzekałem - jakoś w 2008-10 r. - ale wygląda na to, że wyciągnęli wnioski, uderzyli się w pierś i zwyczajnie się poprawili. Wskrzesiłem u nich rachunek w zeszłym roku i jest OK (nawet po wypracowaniu zysków ;) ), tak samo jak warunki handlu, egzekucja itd - nie mam się do czego przyczepić (a szkoda :) ). Prowizje konkurencyjne, instrumentów mają najwięcej z wszystkich polskich brokerów, akcje edukacyjne cały czas w toku, firma duża i notowana na GPW... Ostatnio podnieśli spready na rachunku Basic, za co można ich nie lubić ale na pozostałych kontach jest to nadal dobra oferta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

Z tego co mi wiadomo to w XTB zostały tylko opcje binarne. Korzystałem u nich z X-Option (bardzo fajna i przejrzysta platforma dająca spore możliwości tworzenia strategii opcyjnych) , ale niestety ok. 1,5 roku temu dostałem wypowiedzenie umowy tego rachunku. Podobno koszt utrzymywania tej platformy był niewspółmiernie wysoki w stosunku do ilości aktywnych graczy.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

przecież była mowa o binarnych... to polecałem binarne. jeśli chodzi o xtb to sam u nich pracowałem i ja nie miałbym żadnych obaw, ale... jest jeden minus. u nich na binarnych nie ma takiego ruchu jak na cfd i troche są one po macoszemu traktowane. tzn tak na prawde odpowiada za nie jedna osoba i jeśli np. złozysz reklamacje to zwykle trzeba troche dłuzej poczekac niz normalnie za rozpatrzenie.

Założ sobie konto demo i sprawdz tylko pamietaj ze musisz miec xStation.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:przecież była mowa o binarnych... to polecałem binarne. jeśli chodzi o xtb to sam u nich pracowałem i ja nie miałbym żadnych obaw, ale... jest jeden minus. u nich na binarnych nie ma takiego ruchu jak na cfd i troche są one po macoszemu traktowane. tzn tak na prawde odpowiada za nie jedna osoba i jeśli np. złozysz reklamacje to zwykle trzeba troche dłuzej poczekac niz normalnie za rozpatrzenie.

Założ sobie konto demo i sprawdz tylko pamietaj ze musisz miec xStation.
Nawet w temacie jest "waniliowe" :).

A że się z nich wycofali to nie wiedziałem... Szkoda, bo na polskim rynku na pewno tylko oni je mieli.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Fakt pytałem przed chwilą w XTB i dukascopy. Oba podmioty nie posiadają opcji waniliowych.
Więc kto je posiada ? Albo czy w ogóle istnieją (oczywiście mam namyśli to ze można je wykonać przed terminem)

-- pt 23-09-2016, 17:20 --

mforex również odpada

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: forex »

Uważam, że najlepszą ofertę opcyjną ma Saxo Bank. Sam mam tam rachunek, który wykorzystuję praktycznie wyłącznie do inwestycji w opcje.

Wracając do tematu - w Saxo Banku nie ma dokładnie tego czego szukasz, ale jest coś bardzo zbliżonego.
Oczywiście, nie mam tu na myśli standardowych opcji FX, bo te są europejskie.

Są za to opcje amerykańskie na główne pary walutowe (EURUSD, GBPUSD, CHFUSD, CADUSD, AUDUSD, JPYUSD). Są to opcje waniliowe, notowane na CME. Rozliczenie jest fizyczne, ale w postaci kontraktu, a nie transakcji spot. I tu jest różnica w stosunku do Twojego pytania. Z drugiej strony, kontrakt jest momencie wygaśnięcia realizowany w postaci transakcji spot, więc finalnie dostajesz to czego chciałeś.
Specyfikacje opcji znajdziesz pod tym linkiem.
Tutaj jeszcze charakterystyka samych kontraktów.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

hank4 pisze:Witam

Poszukuje wiarygodnego brokera oferującego opcje binarne na waluty z możliwości wykonania przed terminem.

Pozdrawiam
Karrrrrwasz Raposo czytaj sobie powyżej to jest pierwszy post. co mnie obchodzi jaki temat skoro w tresci pyta o binarne :568:

Jakby nie pytał o binarne to bym chyba nie pisał, co??? może najpierw czytaj a później się przypierdalaj o damski chuj

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:
hank4 pisze:Witam

Poszukuje wiarygodnego brokera oferującego opcje binarne na waluty z możliwości wykonania przed terminem.

Pozdrawiam
Karrrrrwasz Raposo czytaj sobie powyżej to jest pierwszy post. co mnie obchodzi jaki temat skoro w tresci pyta o binarne :568:

Jakby nie pytał o binarne to bym chyba nie pisał, co??? może najpierw czytaj a później się przypierdalaj o damski chuj
Masz rację, tu napisał takie, a tam siakie. A teraz wyluzuj, bo zmarszczek dostaniesz - i bana ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

hank4
Gaduła
Gaduła
Posty: 177
Rejestracja: 26 kwie 2012, 21:07

Re: Broker opcje waniliowe

Nieprzeczytany post autor: hank4 »

Panowie przyznaje się popełniłem błąd ale później go sprostowałem.

ODPOWIEDZ