Broker do Daxa i S&P

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Interesuje mnie głównie brak swapu i jak najmniejsze możliwe pozycje. Kogo polecacie?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

CMC markets
Rynek kasowy i terminowy, na terminowym nie ma swap tylko rolowania ( raz na kwartał),pozycje od 0,0001, spread na terminowym większy niż na kasowym. np dax 1 terminowy 2 ( chociaż ostatnio zauważyłem że spready spuchły na indeksach nie tylko w CMC) Minusem jest autorska platforma, której się trzeba nauczyć ale spoko, są filmy na youtube po polsku,
Obrazek

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Baton »

@sardo nunspa Jakie depo na terminowym jest?

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Na kasowym są 2 miejsca po przecinku a na terminowym 1, teraz zauważyłem, a depo takie samo jak mniemam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Baton pisze:Interesuje mnie głównie brak swapu i jak najmniejsze możliwe pozycje. Kogo polecacie?
Na pewno najmniejsze pozycje bedziesz mogł otwierac u brokera MM. Z racji tego, że sam kreuje rynek i umożliwia otwieranie częśćciówek kontraktu na DAX lub SP00.
Mam w TMS trader i najmniejsza pozycja DAX to 0,01 lota=0,25 kontraktu.
Dla SP500 najmniejsza to 0,01 lota=0,5 kontraktu
Z tego co podaje sardo nuspa to pewnie najmniejsza pozycja to 1 kontrakt

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Cblondyn pisze:
Baton pisze:Interesuje mnie głównie brak swapu i jak najmniejsze możliwe pozycje. Kogo polecacie?
Na pewno najmniejsze pozycje bedziesz mogł otwierac u brokera MM. Z racji tego, że sam kreuje rynek i umożliwia otwieranie częśćciówek kontraktu na DAX lub SP00.
Mam w TMS trader i najmniejsza pozycja DAX to 0,01 lota=0,25 kontraktu.
Dla SP500 najmniejsza to 0,01 lota=0,5 kontraktu
Z tego co podaje sardo nuspa to pewnie najmniejsza pozycja to 1 kontrakt
Tu jest zestawienie

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

Wydaje się że najlepsze warunki oferuje Tickmill i Vipro, ale w tym zestawieniu nie ma punktów swapowych, które psują całą zabawę. Nie bardzo rozumiem czemu piszesz że 0,01 lota to 0,25 kontraktu, to w takim razie 0,1 to ile, cały kontrakt?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Baton pisze: Tu jest zestawienie

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

Wydaje się że najlepsze warunki oferuje Tickmill i Vipro, ale w tym zestawieniu nie ma punktów swapowych, które psują całą zabawę. Nie bardzo rozumiem czemu piszesz że 0,01 lota to 0,25 kontraktu, to w takim razie 0,1 to ile, cały kontrakt?
W przypadku TMS 0,1 lota to 2,5 kontraktu. A 1 lot to 25 kontraktów. itd. :)
Zauważyłem, że 90% uczestników forum (może z wyjątkami) nie wie za bardzo o czym napisałem.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Baton »

W przypadku TMS 0,1 lota to 2,5 kontraktu. A 1 lot to 25 kontraktów. itd. :)
Zauważyłem, że 90% uczestników forum (może z wyjątkami) nie wie za bardzo o czym napisałem.[/quote]

Pewnie tak jest, ale na szczęście mnie nie dotyczy ;-) Po części to wina niewiedzy, ale też brokerzy stosują różną nomenklaturę. U jednych jednostkami handlu są kontrakty, u innych loty. Kolejna rzecz to wartość 1 pipsa, tutaj też jest różna w zależności od brokera, najczęściej to 1EUR, ale też nie jest to regułą, bo bywa że wynosi 10 i 25EUR. Idąc głębiej w las należy przeanalizować wymagany margin dla 1 lota, itd. Nie jest to więc takie proste i klarowne jak w przypadku forex :-)

Polecam poniższą tabelę, chociaż nie pokazuje wszystkich brokerów, a także nie uwzględnia swapów:

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Baton pisze:W przypadku TMS 0,1 lota to 2,5 kontraktu. A 1 lot to 25 kontraktów. itd. :)
Zauważyłem, że 90% uczestników forum (może z wyjątkami) nie wie za bardzo o czym napisałem.
Pewnie tak jest, ale na szczęście mnie nie dotyczy ;-) Po części to wina niewiedzy, ale też brokerzy stosują różną nomenklaturę. U jednych jednostkami handlu są kontrakty, u innych loty. Kolejna rzecz to wartość 1 pipsa, tutaj też jest różna w zależności od brokera, najczęściej to 1EUR, ale też nie jest to regułą, bo bywa że wynosi 10 i 25EUR. Idąc głębiej w las należy przeanalizować wymagany margin dla 1 lota, itd. Nie jest to więc takie proste i klarowne jak w przypadku forex :-)

Polecam poniższą tabelę, chociaż nie pokazuje wszystkich brokerów, a także nie uwzględnia swapów:

https://forexclub.pl/brokerzy-forex-dax-porownanie/[/quote]


Zauważ, że w tabeli jest napisane "rodzaj wolumenu" czyli loty lub kontrakty. Jeśli kontrakty to najmniejsza pozycja to 1 kontrakt. W przypadku lotów w specyfikacji jest napisane jaka wartość jest przypisana dla 1 lota (róznie u broków). Co do wartości 1 pktu to wszędzie jest tak samo. W przypadku 1 kontraktu 1pkt ma wartość "1" waluty w jakiej wyceniany jest kontrakt. Czy to DAX, złoto czy ropa.
0,25 kontraktu to 0,25 wartości waluty itd.
Dla przykładu: 1 kontrakt na DAX to 1 punkt wart jest 1 euro. SP500 1 punkt wart 1 dolar.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Broker do Daxa i S&P

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Cblondyn pisze:(...)
Z tego co podaje sardo nuspa to pewnie najmniejsza pozycja to 1 kontrakt
Tak się prezentuje najmniejsza mozliwa pozycja na dax w cmc o której pisał sardo nunspa:
DAx Kasowy.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

ODPOWIEDZ