Bedziem bogaci

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.

Trading for a living or not??

Tak
14
70%
Nie
6
30%
 
Liczba głosów: 20

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

odnośnie "spadającego samolotu" też się z tym zgadzam, ja zaczynam od 4 lotów na 20000 i stosuję procent składany, np. po zysku z jednej transakcji 2%, zwiększam wielkość pozycji o 2% na następną transakcje, czyli z 4 na 4,08 itd. po stratnej ustalam wielkość tak, żeby stop out (80%) pokrywał się z SL.

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

odświeżam, wystartowałem tak jak pisałem w pierwszym poście, TP 3 pipsy na czysto, wyrzuciłem średnią z wykresu! gram jednak intuicyjnie m15/h1 na tzw. budowanie świecy cokolwiek to znaczy... i wypłacam codziennie cały zysk. Im dłużej trwa transakcja tym coraz bardziej zacieśniam SL'a, nigdy więcej niż 20ptk (SO), po 30min. szukam wyjścia.

Proporcje prowizja/zysk pewnie będą kształtować się na poziomie 40/60%, takie dni jak dzisiaj tzn. wąska konsola odpuszczam po pierwszych trejdach- nie 4 loty tak jak pisałem wcześniej, a all in, po pozytywnych 3 m-cach zwalniam się z etatu :)

jackub

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

imperator_wszechswiata pisze:odświeżam, wystartowałem tak jak pisałem w pierwszym poście, TP 3 pipsy na czysto, w:) ....
Rozumiem cały czas na UJ..?
Edek dzisiaj mnie doprowadzał do szału ale coś tam uskubnąłem .... :d
Powodzenia i od czasu do czasu powiedz jak leci...
Trzymam kciuki :564:

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

jackub pisze:Edek dzisiaj mnie doprowadzał do szału ale coś tam uskubnąłem .... :d
hej, tylko edek, dla mnie cena na U/J jest zbyt bardzo "zbita" musi mieć więcej powietrza :)
dzisiaj u mnie też porażka, więcej prowizji zapłaciłem niż uzyskałem zysku, dlatego po 12 uciekłem, jutro mam cały dzień wolny, a więc może coś tam skubnę :) a tam u Ciebie jackub jak? ciśniesz podobnie do mnie (kilka pipsów Tp?)?

jackub

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Hej, ja dzisiaj 10,6 pisów na plusie ale po drodze było minus 16 pipsów ... cisne cisne ale daleko mi do pewności siebie...
na początku stycznia tak pocisnąlem że oddałem 50% zysku .... zla pozycja , chęć drobienia, przelewarowanie , i duże gówno.... odrabiam to mozolnie. Gram edka i kabla. Kabel jest droższy w kosztach. I mam trochę mniejsze pozycje od Ciebie tzn 1L/10000 ...
Gram generalnie na 3,5 pipsa ale bywa się że biorę 5 -6 a nawet czasem zdaża się i do 10. W sumie defoltowo mam 3,5 pipsa TP. Chyba za dużo kreseczek mam na wykresie....
Zrobiłem w sumie ponad 300 tradow, ale potrzebuje chyba ze trzy razy tyle aby nabrac jakieś pewności...
Kibicuje Ci caly czas!

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

Najważniejsze aby nie popełniać tak jak piszesz głupich błędów, dzisiaj również zaliczyłem SL'a 12p, ale ostatecznie 600zł na plusie i pas, piątek 2500zł, ogólnie skuteczność mam poniżej oczekiwań, ale cały czas wierzę w to co robię. U mnie pozycja wyjściowa 4,5lota na 20k, również czasami zdarza mi się że zamiast TP ustawiam sobie SL na danym poziomie i puszczam pozycję dalej i wpada trochę więcej.

hyip
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 04 sty 2015, 00:11

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: hyip »

Witam

Możesz szerzej opisać moment wejścia......cytując " budowanie świecy cokolwiek to znaczy..".
Wchodzisz kiedy widzisz na m15 ze np. swieca jest spadkowa to otwierasz pozcje sell i liczysz ze zamknie sie nizej?

Planuje obrac podobna startegia....2L i zysk 2-3pipsy. Dwa trajdy dziennie.

jackub

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

hyip pisze:Witam

Możesz szerzej opisać moment wejścia......cytując " budowanie świecy cokolwiek to znaczy..".
Wchodzisz kiedy widzisz na m15 ze np. swieca jest spadkowa to otwierasz pozcje sell i liczysz ze zamknie sie nizej?

Planuje obrac podobna startegia....2L i zysk 2-3pipsy. Dwa trajdy dziennie.
Na początku wątku imperator pokazal parametry tradów o ile pamietam było tych tradów 27 z 16.11. 2015 i z 18.11 2015... zaznacz sobie na swojej platformie i będziesz miał je wszystkie .... wykres znaczy więcej niz słowa .... :564:
Pozdrawiam

imperator_wszechswiata
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2010, 20:20

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: imperator_wszechswiata »

zobaczcie sobie staty od startu, na historii raczej będzie wyglądać to do d...
gdy czuję, że pozycja jest już spalona zacieśniam stopa, lub przestawiam na -> prowizja + prowizja dla mnie :)
czasami też nie chce liczyć mi się na kalkulatorze wielkości pozycji, robota na etacie mnie wykańcza.

gdy zmienność jest 'normalna' lecę interwałami m15/h1/m1, gdy zmienność jest wysoka tj. dzisiaj m1/m15/h1, zwykle przyjmuję, że kolejna świeca będzie miała zakres o podobnym wymiarze, ale w przeciwnym kierunku, dla mnie rynek walutowy ma charakter konsolidacyjny.

jackub, jeśli chcesz możesz nanieść na wykres i wkleić, jak Ci się chce oczywiście ;)
można powiedzieć że na każdej transakcji zarobiłem średnio niewiele ponad 1 pips... tak się zarabia, poprzedni mój system (myśl przewodnia zawarta w obecnym) którym zarabiałem może i miał lepsze parametry, ale tutaj trzymam cały czas rękę na pulsie i nic mnie nie zaskoczy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: Bedziem bogaci

Nieprzeczytany post autor: jackub »

imperator_wszechswiata pisze: jackub, jeśli chcesz możesz nanieść na wykres i wkleić, jak Ci się chce oczywiście ;)
Jasna sprawa że to sobie zrobię ... wprawdzie mamy Monte Carlo teraz ale na pewno w weeknd popracuję nad tym
Miłego weekendu ...

ODPOWIEDZ