Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
Awatar użytkownika
FaRa0n
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2010, 16:03

Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Nieprzeczytany post autor: FaRa0n »

Witam,

Testuję swoje EA w MT4 przy pomocy TickStory. Każdy zapuszczany test wykonywany jest w dokładnie takich samych warunkach tzn. ustawiony jest tam sam spread, strefa czasowa, itp. Test wykonuję na tej samej platformie, jeden po drugim i przy włączonym trybie wizualnym przeprowadzane testy zwracają często nieznacznie różne wyniki, ale bardziej martwi mnie fakt, że przy wyłączonym trybie wizualnym, zwracane wyniki są już diametralnie różnie od tych przy włączonym trybie wizualnym, tak jakbym zapuszczaj zupełnie inne EA.

Przy tak zwracanych wynikach kompletnie nie wiem, które wyniki są bliższe prawdy, te przy włączonym trybem wizualnym czy bez? No i najważniejsze, dlaczego w ogóle tak się dzieje, że włączenie lub wyłączenie trybu wizualnego zwraca całkowicie inne wyniki? Jakie czynniki mogą mieć na to wpływ?
Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skoro spread, strefa czasowa itd. są niezmienne to jedyne co przychodzi mi do głowy to różnice w historii. Może podczas testów dociągały się nowe dane? Spróbuj wykonać testy z wyłączonym internetem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FaRa0n
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2010, 16:03

Re: Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Nieprzeczytany post autor: FaRa0n »

Testy zawsze przeprowadzam przy wyłączonym Internecie. Na chwilę obecną najbardziej podejrzewam jakieś błędy w kodzie mojego EA, zwłaszcza że przy ponad 5 tys. liniach kodu nie trudno coś przeoczyć.
Z drugiej strony, to nawet jeśli jakaś funkcja zwraca błędną wartość, to wydaje mi się, że wartość ta powinna być niezmienna skoro i dane wejściowe nie ulegają zmianie, a nie być zależna od tego czy mam włączony visual mode czy też nie :?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skoro internet jest wyłączony, a wszystko inne pozostaje niezmienne to to musi być EA :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
FaRa0n
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2010, 16:03

Re: Backtesty - różne wyniki przy wł./wył trybie wizualnym

Nieprzeczytany post autor: FaRa0n »

Znalazłem przyczynę tego błędu. Wrzucam więc poniżej, może komuś się przyda jeśli natrafi na podobny problem.
Moje EA korzystało ze wskaźnika "ma_angle.mq4", w którym zmieniłem tylko to aby nie odwoływał się do ceny zamknięcia.
czyli:

Kod: Zaznacz cały

varMA[i] = iMA(NULL,0,ma_per,0,ma_met,PRICE_CLOSE,i);
zmieniłem na:

Kod: Zaznacz cały

varMA[i] = iMA(NULL,0,ma_per,0,ma_met,BID,i);
i jest ok :)

Przyznam się, że nie do końca rozumiem dlaczego powodowało to rozjazd w wynikach pomiędzy wł. a wył. trybem wizualnym, no ale najważniejsze że mam to już z głowy :D

ODPOWIEDZ