[WIG20] Analizy, prognozy

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Czas wrzucić analizę. Wychodzi mi tutaj zagęszczenie poziomów DiNapolego. Dość silne. Drugi raz potwierdzone. Można wchodzić na sell, zgodnie z długoterminowym trendem. Oczywiście zależy od tego co zrobią Stany. Ja drugi raz nie wchodzę, aczkolwiek pierwsza świeca lekko przebijająca poziom była dobrym momentem do sprzedaży. Ba TP też zaliczyło. Ale to było jeszcze na plncash.
TP1 - 3028 (realne w tym podejściu)
TP2 - 2924 (mało realne)

Istnieje możliwość przebicia poziomu, więc wtedy bezwzględne buy:
Prawdopodobny TP - 3355

Oczywiście to luźne rozważania, to nie tak, że albo w górę albo w dół. Tu jest gotowy wariant na niepowodzenie pierwszego założenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

RAPczyn
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2007, 23:12

Nieprzeczytany post autor: RAPczyn »

Jak wam się wydaje trafność mojej interpretacji? Jeśli C będzie miała 61,8% fali A, to są to okolice 2321pkt; 100% ~ 1863; 161,8% ~ 1137.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

vision
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:34

Nieprzeczytany post autor: vision »

ja bym fale tak pozaznaczal jak w zalaczniku. to jest duza korekta najpierw czerwony kolor fala A, potem niebieski trójkat fala B i teraz jestesmy w fazie fali C która jest zygzakiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

vision
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:34

Nieprzeczytany post autor: vision »

Zrobiłem małą analize nt. końca spadków wiga zgodnie ze złotym podziałem czasowym :) traktuje to bardziej jako wskaźnik, który może potwierdzić lub nie moje decyzje i wcześniejsze analizy ;P Jak widać wypadły dwie daty 3 i 13 wrzesień. punktem środkowym jest 8 wrzesień, czyli w okolicach tego dnia zgodnie z teorią powinien narysować się koniec ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Nievinny pisze:. Kryzys może być za miesiąc, rok, dekadę - ja uważam, że rok 2008 przyniesie nam wiele niespodzianek.
A tak nie chciałem mieć tej racji. Choć nikt się nie spodziewał granicy ~2200 pkt. Smutne jest uleganie panice, smutniejsze to co robili "wielcy" z gospodarką - życie na kredyt, a najsmutniejsze jest to, że media robią z tego tanią sensację i Kowalski nigdy nie przekona się do gospodarki rynkowej.

Siłą rzeczy baj baj love i spadki dalsze, o ile będzie komu sprzedawać, bo kupować to i tak nie ma :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
sirpawel
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2007, 12:30

Nieprzeczytany post autor: sirpawel »

No właśnie. Kiedyś mocno siedziałem na GPW i nadal mam wielu kolegów którzy tam siedzą. Jako największy w tej grupie pesymista przy poziomach w20 >3500 krzyczałem, że wiele akcji jest już stanowczo za drogich cena/zysk itp, szczególnie na misiach.

Rok temu nawet taki pesymista jak ja nie sądził, że spadniemy poniżej 2500 pkt, a "najgorsze" fibo pokazywało mi troszkę mniej.

Ale do rzeczy. Długi czas wzrostów spowodował u kumpli za dużą pewność co do poziomów. Dzięki przytomności umysłu w poprzednie wakacje większość ich portfeli została wypełniona zrealizowanymi zyskami. Ale przez ostatni rok prób łapania spadającego noża (większość robi to używając części środków), na wielu magicznych poziomach zamroziła im portfele. I w skrócie mają mało kasy na dalsze zakupy, lub nie mają jej wcale.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Ano temu, żeby podały mi koniec zniesienia je korygującego. Zależy jaką metodę się przyjmie. W mojej nie ważne jaki jest trend, liczy się stosunek dwóch kolejnych fal do siebie. W tym wypadku wyszła korekta korekty czyli fala trendu głównego.
Trade what you see, NOT what you hear or think

vision
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:34

Nieprzeczytany post autor: vision »

spadki spadkami ale ja mam cichą nadzieje ze to ich koniec. Three drives? ;> w sumie na poziomie 150% nastąpił niesamowity wzrost, jakiego nie da sie zauważyć na całej fali spadkowej ;P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

slotwina
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2008, 17:31

Nieprzeczytany post autor: slotwina »

podobno korelacja miedzy wig20 a nikkei to 93% i jest wieksza niz za oceanem a gielda nowojorska jest pod wplywem gield europejskich a nie odwrotnie.
WIG a Nikkei - 93%, to znaczy że znając wyniki sesji japońskiej, już o 6 rano możemy zlecić kupno lub sprzedaż kontraktów na WIG i będziemy mieli rację w 93% przypadków.
ciekawe :)

slotwina
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2008, 17:31

Nieprzeczytany post autor: slotwina »


ODPOWIEDZ